Jakie okulary możecie polecić do projektora w miarę przystępnej cenie a dobrej jakości wyświetlanego obrazu.

SeBaLy

New member
Witam potrzebuję dokupić okulary do projektora 3d LG PA 70 G który w specyfikacji ma DLP 3D Ready (DPL Link), PC XGA 120Hz czyli może wyświetlać filmy 3d. Teraz pytanko jakie okulary możecie polecić aby jakoś wyświetlanego obrazu była super a cena też nie powalała. I jeszcze jedno pytanie gdyż 3d widziałem tylko w kinoplex-ie jakbyście porównali jakość 3d na projektorze a w tym kinie bo jeżeli jest to gorsza jakość to spasuję. Oraz wpada jeszcze pytanko bo laik jestem. Oglądam na projektorze filmy z dysku zewnętrznego usb i jeżeli chcę mieć film 3d to jak to jest muszę mieć zwykły film 3d czy są różne filmy 3d pod pasywne 3d i pod aktywne do dlp czy to to samo? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

SeBaLy

New member
Film wyświetlany z dysku usb. Jest sens kupować okulary 3d czy w takim projektorze będzie słaba jakość filmów 3d?. Filmy jakie posiadam to takie coś:
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 2 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 46mn
Nominal bit rate : 16.0 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.322
Title : xXx.Return.of.Xander.Cage.2017.1080p.3D.BluRay.Half-OU.x264.TrueHD.7.1.Atmos-FGT
Writing library : x264 core 142
Default : Yes
Forced : No
Color primaries : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4, SMPTE RP177
Transfer characteristics : BT.709-5, BT.1361
Matrix coefficients : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4 709, SMPTE RP177
 
Ostatnia edycja:

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Okulary najlepiej sainsonic dlp link z azji. idzie długo ale wychodzi najtaniej.
W projektorze masz wbudowany odtwarzacz do filmów?
Ja odtwarzam filmy 3d z komputera za pomocą programu Pot player. W związku z czym interesują mnie tylko filmy w formacie OU (over-under) i SBS (side-by-side). Chodzi oczywiście o pozycje dwóch obrazów obok siebie. Akurat podany przez ciebie film jest OU tak więc po uruchomieniu w Pot player zmieniam w ustawieniach odpowiednie zakładki tak aby program konwertował źródłowy plik. W ustawieniach karty graficznej włączam opcję odświeżania 120Hz, włączam w projektorze opcję 3d i zakładam okulary.
 

SeBaLy

New member
Właśnie myślałem nad sainsonic dlp link. A jak z jakością 120 Hz będzie ból głowy i migotanie obrazu w okularach bo gdzieś mi sie obiło że jak okulary to od 144Hz w górę?
 

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lekkiego bólu głowy może doświadczyć, zależy od osoby. Jeśli projektor będzie działał w 120Hz to migotania nie powinno być.
 
Do góry