Czy mając około 2000zł warto wymienić Epson TW-700

Keybord

New member
Czy mając około 2000zł warto wymienić Epson EMP-TW700

Witam.

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem projektora Epson EMP-TW700. Używam go wraz z ekranem Optoma DS-9092PM z odległości około 4 metrów.

Dysponuję budżetem około 2000zł i zastanawiam się czy za te pieniądze będzie możliwość zakupu innego projektora (używanego) który zapewniłby mi jeszcze lepszą jakość obrazu?

W aktualnym projektorze najbardziej przeszkadza mi jakość ciemnych scen. Sceny jasne są natomiast akceptowalnej jakości.

Ważne jest również aby ewentualny następca nie był głośniejszy oraz posiadał opcję przesuwania obrazu w poziomie w co najmniej takim zakresie jak Epson, gdyż projektor stoi w takim miejscu, że muszę przesuwać obraz maksymalnie w prawą stronę.
 
Ostatnia edycja:

Excalibue

New member
Jasne, że się da.
Z dużym lenshiftem zostają projektory LCD.
W tej cenie może wychaczyłbyś Panasonica PT-AE 3000/4000, czerń sporo lepsza, poziom Optomy HD82, Epson TW-5000/5500.
Nie wiem jak z nowszym Epsonem TW-5300, ale 5200 szału nie robi, więc nim bym się nie interesował.
 

Excalibue

New member
Jeśli budżet jest nawet liczony bez sprzedaży Epsona TW-700 czyli łącznie 3k to i tak nie znajdzie niczego co będzie z Lens-Shiftem niezbędnym w Jego przypadku.
Benq W1070 ma Lensa jednak pionowy i to symboliczny.

Dla poprawy ciemnych scen, warto wymienić ekran na ciemniejszy, TW-700 to dość jasny projektor, poradzi sobie, choć pozostaje kwestia tego ile tej jasności po latach zostało.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
mimo wszystko szedłbym w produkt nowy z natywnym full hd
epson ma korekcje trapezu i przy nie dużych korektach strata jakości nie jest widoczna gołym okiem na 150" (sam mam taki ekran i minimalny trapez ustawiony)
 

Keybord

New member
Kwoty ze sprzedaży TW-700 nie liczymy do budżetu. 2000 to max i wątpię by były tu szanse na sprzęt nowy. Nie mam problemu z zakupem używanego. Ekranu nie zamierzam wymieniać gdyż nowy mógłby nie pasować rozstawem haczyków, a nie mam możliwości już go zmienić.
 
Do góry