Pierwszy projektor 4K HDR poniżej 10tyś. Optoma UHD550X

Bipo

Active member
Bez reklam
Armanig trzeba by zobaczyć na żywo jaki obraz daje, aby się nie okazało jak z tymi tanimi tv 4k hdr..... iż obraz 4k to stał ale z boku a hdr jest na tak słabym poziomie że jest wcale nie do wtchwycenia że jest włączony... :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie, muszę gdzieś się wprosić na prezentacje, bo mimo wszystko 10tyś po za samym 4K też zobowiązuje, ale co by nie mówić, cena fajna.
Zobaczymy, dobrze, że coś się dzieje.
Chociaż szczerze mówiąc, nie mam żadnego ciśnienia na UHD ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Mozna kupic. tylko ze to polsrodek.
To , ze nie jest to natywny projektor 4k (2716 x 1528 pikseli), to IMHO nie problem, ale to nadal lampa. Brak 3D. Zastanawia, tez brak informacji odnosnie interpolacji.
Chwala sie tylko REC709 ( tak jak blizniaczy Vivitek), Moze do grania z HDR tak, ale do filmow UHD to raczej nie bedzie optimum.
Zalety to niska cena i prawdopodobnie lepsza czern, w trybie HDR, niz u konkurencji.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Jaka niska cena, przecież to 1/8 ceny mieszkania😀
Przeczytajcie komentarze pod artykułem, to się pośmiejecie.

A tak poważnie, nie dał bym 10tys na ten projektor.
 

bokciu

Banned
Tylko pytanie, ile z filmów które obejrzeliście w tym roku, dostępne jest w 4k?... garstka.
 
Ostatnia edycja:

Excalibue

New member
Ciekawi mnie żywotność lampy.
Czyżby technologia poszła tak do przodu, że producent deklaruje żywotność na poziome 15,000 h ?
Czy to zwykły bełkot marketingowy ?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Teza ze nie ma UHD jest smieszna. Wiadomo, ze wszystkie blockbustrery wynchodza na UHD, poza tym w tym roku wychodza rowniez klasyki. Problemem moze byc niedostatek czasu aby wszystko obejrzec, a nie brak filmow w UHD.
Dla mnie problem polega na tym, ze najwiekszym benefitem UHD dla mnie jest WCG, ktore w synergii z HDR daje filmom zupelnie nowa jakosc. Optoma nie chwali sie gamutem szerszym niz rec709 wiec rekomendacja tego modelu dla filmowego maniaka, ktory chcialby dostac DCI-P3 jest raczej watpliwa. Warto wziac pod uwage tez to, ze wchodza juz na rynek pierwsze wydania plyt masterowanych w Dolby Vision i niebawem bogactwo kolorow projektora moze stac sie bardziej akcentowanym atutem, niz jego czern.
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Z 40 już pękło a jeszcze mam grube zaległości nie licząc serialów

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Pisząc w tym roku, mam na myśli tegoroczne produkcje. Proszę więc, podaj mi te 40 pozycji z tego roku które obejrzałeś w UHD, chętnie też je zobaczę w tej zacnej jakości.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Wez sobie znajdz jakis kinowy kalendarz. Kazdy z zawartych na nim filmow wychodzi na UHD (narazie mozesz wykreslic pozycje Disneya) Dodatkowo, w tym roku, dostalismy tez wydania Dredda, Bez przebaczenia, 3:1O do Jumy, Trylogie Mumii, Despicable Me, Ex Machina, Snitch. Pottery,Za chwile wyjda 5 element, E.T, Lincoln Lawyer, Leon zawodowiec, Bliskie spotkania trzeciego stopnia, reszte Potterow, Braci Grimsby, Prometeysza, Most na rzece Kwai i kilka innych klasykow, jak Interstelar cz Batmany Nolana.
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
Pisząc w tym roku, mam na myśli tegoroczne produkcje. Proszę więc, podaj mi te 40 pozycji z tego roku które obejrzałeś w UHD, chętnie też je zobaczę w tej zacnej jakości.
Widze że ty jesteś taki anty .. mogę się mylić ale ..

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig trzeba by zobaczyć na żywo jaki obraz daje, aby się nie okazało jak z tymi tanimi tv 4k hdr..... iż obraz 4k to stał ale z boku a hdr jest na tak słabym poziomie że jest wcale nie do wtchwycenia że jest włączony... :)

I obawiam się ze tak to będzie wyglądało plus brak 3d ... a w projektorze na 120 calach nie mieć 3d to dla mnie osobiście porażka.. Jeszcze Wisły troszkę upłynie zanim projektor dobrej klasy w 4k będzie kosztował powiedzmy te 10 tys..

Choć w tych pierwszych tv 4k z hdr jest to do wychwycenia i to widać nawet mając 43 lata :) to jednak omówmy się że patrząc na ten hdr z obecnych tv to jest duża różnica.. i ten projektor myślę że będzie podobnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie 3D nie ma żadnego znaczenia, kompletnie żadnego, więc dla mnie to żadna porażka. Dla wielu "porażka" to samo w sobie 3d z okularami na nosie.
Nie chce i do niczego nie potrzebuje, tak jak dla wielu HDR nie ma znaczenia.
Więc nie mierzmy swoją miarą, a co do samego projektora, to i owszem.
Trzeba ocenić na żywo, jak ze wszystkim. Poczekamy na pierwsze recenzje, bo jak na razie, to mamy tylko "newsa".
 
Do góry