Maksymalna wielkość ekranu optoma hd141x

crash555

New member
Witam, od początku roku posiadam projektor optoma hd141x jestem z niego mega zadowolony (od stycznia nabiłem już 700h na lampie).
Ekran projekcyjny (około 100" przekątnej), to ściana pomalowana śnieżką sufitową anty-refleksyjną z dodatkiem szarego barwnika.
W sklepie budowlanym koło mnie, nie mieli mieszalnika do tikkurila ,wiec padło na śnieżkę i tak zostało. Zbliża się premiera kolejnego sezonu Gry o tron, a znajomy dysponuje bardzo dużym garażem , chcemy tam zrobić salkę projekcyjną. Postaramy się zaciemnić garaż w 100%. Farby na ekran też zostało sporo.
Ktoś się orientuje jakiej wielkości obraz będzie można uzyskać przy pomocy tego projektora ?
 

crash555

New member
Czyli 200" to takie max dla niego. Na sobote umuwiłem się na testy a mnie ciekawość zżera.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

crash555

New member
Troche to chore jest że przesiadłem sie z 32" na prawie 100" i teraz tak zwyczajne to jest i chce więcej. U siebie niestety nie posiadam na tyle miejsca by powiększyć. Chodź chodzilo mi po głowie wywalić dziurę w ścianie, żeby troche oddalić projektor i zwiększyć przekątną.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Troche to chore jest że przesiadłem sie z 32" na prawie 100" i teraz tak zwyczajne to jest i chce więcej. U siebie niestety nie posiadam na tyle miejsca by powiększyć. Chodź chodzilo mi po głowie wywalić dziurę w ścianie, żeby troche oddalić projektor i zwiększyć przekątną.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

to jaką masz odległość ?
 

crash555

New member
3,2m od ściany do ściany. Pokoik w prostokącie w drugą stronę jest 7,5m. Ewentualnie czeka mnie zmiana pokoju projekcyjnego na inny, który ma 4,5 x 3,6. Ale to sporo roboty, przy okazji remontu będzie trzeba tak zrobić, wtedy będzie 130". Jeszcze takie pytanie. Kolory na 3lcd na serio są dużo lepsze niż na DLP ? Kupiłem DLP z powodu lepszego kontrastu, no i niższej trochę ceny. Nie wiem czy postąpiłem słusznie. Efektu tęczy nie uświadczyłem, ani kobieta, czy też znajomi.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
nie ma co porównywać 1 do 1 jeżeli chodzi o o technologie dlp vs 3lcd inna metodą są badane i podawane.DLP mierzone jest światło białe a w 3lcd białe i kolorowe dlatego lumeny,kontrast mimo że będą identyczne w dlp i 3lcd to różnica będzie i to spora.

3lcd-lepsze kolory
Dlp-lepsza czerń

każda technologia ma plusy i minusy :)
 

crash555

New member
Jeszcze jedno zamieniki lamp z chin, na aliexpress są lampy po okolo 80zl i moduły kompletne za mniej niż 200zl warto? Zapewne lampa pójdzie mi po gwarancji, a przynajmniej mam taką nadzieję.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Jeszcze jedno zamieniki lamp z chin, na aliexpress są lampy po okolo 80zl i moduły kompletne za mniej niż 200zl warto? Zapewne lampa pójdzie mi po gwarancji, a przynajmniej mam taką nadzieję.

lampa z modułem to kolejny powód dlaczego wybrałem 3lcd :)

do mojego lampa oryginalna z modułem oryginalnym to 385 zł ze sklepu epson.pl :)
 

crash555

New member
U mnie może być tak, że prędzej będę chciał zmienić projektor niż padnie lampa. Ale ciekaw jestem jakości tych chińskich zamienników, w tak niskiej cenie.
Po obejrzeniu tego wideo, epsona bym nie brał https://www.youtube.com/watch?v=MGnZV06WzxE
Ale tu już jest zupełnie inaczej i wyrównana walka https://www.youtube.com/watch?v=DjM4hV2JsV4
Chyba muszę nakłonić znajomego który się przymierza do projektora na 3lcd, żeby mieć porównanie :p
 

buldoggg

Member
Bez reklam
porównujesz 2 inne projektory raz epsona 5200 raz 5300

epson 5200 ma Współczynnik kontrastu: 15.000:1 jasność 2000 ansi

epson 5300 ma Współczynnik kontrastu: 35000 :1 jasność 2300 ansi

to duża różnica :)
 

crash555

New member
Nie pomyślałem że jedna cyfra w modelu to aż taka różnica w kontraście.
Obraz na tyle jest podobny na filmie że ciężko wybrać ten lepszy. Kolory Epson a w w ciemnych scenach kontrast na korzyść DLP tu fajnie widać różnice https://www.youtube.com/watch?v=FbHKUxnfT8k.
Znowuż u mnie w hd141x nie może być za dużo białego na ekranie bo gubi detale (prześwietla) :p. Ale to już przypadłość tego modelu.
Mam znajomego z jakimś starym 3lcd biznesowym z niską rozdzielczością który stwierdził ze był w sklepie i testował nowe projektory i jego stary ma lepsze kolory i kontrast no i oczywiście ostrość. Normalnie ręce mi opadły. No chyba że testował leda z biedronki, nie wiem :p
No i oczywiście stwierdził ze moja Optoma nie ma full HD, bo za te pieniądze kupić się nie da ;)
chciałem do niego z projektorem podjechać, żeby zawstydzić ale wczoraj stwierdził ze teraz ma 55" lcd led i projektory się chowają.
Doczytałem z instrukcji że moja optoma maksymalnie 307" wyświetla, zapewne na tyle pozwala kółko ostrości. Jak będzie miejsce na ścianie, to spróbuje wyświetlić taki wielki obraz z czystej ciekawości :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Różnice w czerni spore na korzyść Beka. W przypadku filmów 21:9 i pasów, kluczowa sprawa.
Dodatkowo mamy tu jeszcze Benka wersji "+".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To raczej czy ktoś woli chłopców czy dziewczynki.
Czerń to podstawa, a ja piszę o czerni przy seansach 21:9, ta która pojawia się na dolnych i górnych pasach.
Pal licho jakiś kolor, to marginalne różnice, ale świecące pasy to ogromny wpływ na końcowe wrażenia.
Pisać o jakiejkolwiek jakości, a nie wspominać o tym co jest pod/nad ekranem jest zwyczajnie... słabe. Delikatnie mówiąc.
 

crash555

New member
No i już po testach. garaż pozwalała na 150". Było by więcej, tylko jakieś gniazdka na ścianę ktoś dał :p. Ściana stara nierówna i na pewno nie super gładka, pomalowana została białym dekoralem matowym. Jest naprawdę dobrze, jak na tak lichą ścianę :). Podczas oglądania skazy nie są widoczne, a obraz był aż za jasny i włączyłem tryb eco na stałe Żałuję teraz że nie pomalowaliśmy na szary kolor, ale bałem się że projektor nie da rady i będzie za ciemno. Zostały nam do pomalowania bordery, oraz cześć ściany od lewej strony bo jest odbicie i psuje kontrast.

Krótki filmik nagrany komórką https://www.youtube.com/watch?v=b6vBRYOWl68
 
Ostatnia edycja:
Do góry