Ekran na statywie - czy to ma sens ?

mac_latawiec

New member
Czy zakup ekranu projekcyjnego na statywie ma sens ?
Ze względu na pomieszczenie w którym planuję zamontować projektor , w grę wchodzi jedynie ekran na statywie ( wszystkie ściany są "zajęte" , posiadają także skosy włącznie z sufitem )
Czy do domowego oglądnięcia kilku filmów w miesiącu takie rozwiązanie się sprawdzi ?
Nie przeszkadza mi raz na tydzień rozłożyć ekran i statyw , tylko jak z komfortem oglądania w porównaniu do ekranu podwieszanego ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem kiedyś, tak zaczynałem lata temu przygodę z projektorem, a idż Pan.
Giba się to, dodatkowo musisz za każdym razem kręcić obiektywem lub idealnie się wstrzelić.
Porażka straszna - Kraftman. Nie, nie ma sensu, ale jak nie masz innej opcji to co zrobisz. Raz na tydzień może jakoś przeżyjesz.
Są niby rózne rozwiązania, ale to jednak nie to samo.
 
Ostatnia edycja:

mac_latawiec

New member
Dzięki za pomoc, będę musiał "pokombinować" jednak żeby przymocować ekran do sufitu ( żeby było prosto i estetycznie ) sufit ma spadek - różnica około 15 cm od podłogi do miejsc mocowania ( urok poddasza ,skośny sufit i ściany z oknami)
 

DrWredman

Active member
Chętnie posłucham opinii jak już zakupisz taki ekran, bo sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem. Chociażby po to aby się przekonać, czy wkręcę się w projektor i większy ekran.

Chodzi mi po głowie jeszcze inne rozwiązanie. Mianowicie, zamontować ekran w szafce RTV i rozwijać go do góry. Czyli coś jak rozwijana reklama typu Roll-up.
Tylko jak podczepić, aby był dobrze naciągnięty? No i jaki ekran wybrać?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie to miałem na myśli pisząc o innych rozwiązaniach.
Tylko po co? U Ciebie jest miejsce na ekran.

Latawiec, wklej fotke. Może coś dopasujemy, ew. ktoś coś zaradzi.
 

mac_latawiec

New member
https://postimg.org/image/gh3smwcuv/
72eec3109682.jpg
72eec3109682.jpg
 
Ostatnia edycja:

padre4

New member
Też miałem u siebie kiedyś taki problem przez skosy i jedyne sensowne rozwiązanie to był ekran ramowy na zawiasach ze sprężyną składany na sufit. Podobnie jak np. Drzwi na strych. Teraz ekran mam z drugiej strony przesuwany na szynie jak w drzwiach.
 
Do góry