Epson eh-tw6700

Michur

New member
Cześć
Niestety w dniu dzisiejszym padł mi tv LG (to już kolejny produkt tej firmy który ostatnio odmówił mi posłuszeństwa). Nie był najnowszy więc pojawił się dla żony konkretny argument by kupić coś nowego:-D. Ponieważ do końca roku będę zmieniał warunki lokalowe projektor tymczasowo będzie stał w pokoju 12m2 i mam plan by wyświetlał obraz dużego tv z odległości 3-3,8m. Po przeprowadzce będzie pełnił funkcję tv w salonie (z możliwością zaciemnienia 100%). Dodam że nie oglądamy telewizji. Projektor ma służyć do przeglądania neta, oglądania filmów oraz grania. Jak się odkuję może się szarpnę na ekran MS ale do tego jeszcze trochę. Proszę o uwagi czy jest lub może się pojawić w najbliższym czasie jakiś lepszy projektor dla mnie w tych pieniądzach.
 
Ostatnia edycja:

Michur

New member
Prawie 200 wejść i nikt nie jest w stanie zaproponować alternatywnego projektora do 6k? Znalazłem jeszcze coś takiego https://youtu.be/QA7pcA-Fe7c nie wiem co mówią ale ten Vivietek chyba nie jest taki zły. Tylko ja tej firmy nie znam i co z jasnością tego projektora w dzień?
 

bokciu

Banned
Nigdy nie pojmę jak można w ogólne brać pod uwagę użytkowania projektora w dziennym świetle, czy też jakimkolwiek innym oświetleniu - nawet tym najmniejszym. Nawet po opuszczeniu rolet typu black out, przeciska się światło szczelinami, które wpływa na jakość obrazu.
 

Boger

New member
Projektor nie zastąpi TV.

Nie wyobrażam sobie przeglądania internetu na nim - sporadycznie, żeby coś zerknąć to może jeszcze ok, ale nie przez dłuższą chwilę.
Jak dla mnie to projektor tylko do filmów i np. oglądania piłki.

Co do gier to zastanowiłbym się - zdecydowanie preferuję grę w np. Wiedźmina na 27" monitorze 2560x1440 z G-sync niż na projektorze. Może jakaś nasiadówka z kimś przy piwie w Mortal Kombat, albo wyścigi... chociaż tutaj pewności też nie mam...
 

bokciu

Banned
Dokładnie tak jak mówisz. Projektor tylko do oglądania filmów i to w całkowicie ciemnym pomieszczeniu. Dla mnie korzystanie z kompa na nim, to tragedia. Ostrość, szczegółowość, precyzja i ogólne wrażenia - nie do przyjęcia...mam tu na myśli strony internetowe.
Do oglądania piłki też się nie nadaje bo się wyłącza ;) ;) ;)
 
Ostatnia edycja:

Michur

New member
Nigdy nie pojmę jak można w ogólne brać pod uwagę użytkowania projektora w dziennym świetle, czy też jakimkolwiek innym oświetleniu - nawet tym najmniejszym. Nawet po opuszczeniu rolet typu black out, przeciska się światło szczelinami, które wpływa na jakość obrazu.
Powiedz to jemu: https://www.youtube.com/watch?v=AoC9hIZYEnY Pomijam już fakt że masa tv ma szybę z przodu która uniemożliwia normalne użytkowanie przy padających promieniach słonecznych.
Panowie ja wiem, że najlepiej mieć dedykowaną salę kinową, duży tv 4k oraz monitor z G-sync niestety rzeczywistość wygląda trochę inaczej i trzeba iść na kompromisy. Rozważałem tv ale przy obecnym budżecie oraz przyszłych warunkach (kanapa ok 5,5m od obrazu) nie ma możliwości zakupienia niczego sensownego. W zupełności wystarczyłby mi taki efekt jak u kolegi z prawdopodobnie tego forum:
https://www.youtube.com/watch?v=JzM_-Q237NM
Czy może pojawić się w najbliższym czasie równie jasny projektor jak ten Epson z przyzwoitym obrazem? W grę wchodzą również te mniej znane marki.
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Na filmach wszystko wygląda dobrze - rzeczywistość mocno to weryfikuje. Poza tym, kwestia samej jakości projektora i ekranu, też ma w pewnym stopniu znaczenie przy odtwarzaniu dziennym...Zestaw na pierwszym filmie, kosztuje pewnie niemałe pieniądze.
 

Boger

New member
Ale o czym my tu mówimy - ten Sony VPL-GTZ1 to jakiś laserowy projektor za 50k$, a w Polsce jedyne 250k zł (do negocjacji;) :)

Nie ma się co czarować - projektor musi mieć dobre warunki - czyli najlepiej totalna ciemność - brak światła, ciemne/czarne ściany, odpowiednia wysokość zawieszenia, dobrej jakości ekran. Moim zdaniem jeżeli efekt ma być satysfakcjonujący, to nie ma miejsca na większe kompromisy. Oglądanie czegokolwiek w świetle dziennym to będzie porażka jakościowa i w tym przypadku TV sprawdzi się DUŻO lepiej.

@bokciu - co do tej piłki to jestem załamany - więcej w odpowiednim wątku :(
 
Ja tam chwalę sobie że przeszedłem z TV na projektor.
W dzień nie mam problemu z oglądaniem normalnej telewizji, jadę nawet na Eco. Odcinam tylko dopływ światła zewnętrznego na ekran zwykłą zasłoną. Wieczorem to już zupełnie inna jazda, banan murowany. Ostatnio zmieniłem Future na RS-a i powiem że jedyne co zauważyłem to lepszy kontrast i mniejszy efekt srebrzenia ( ci co mają ekran wiedzą o co chodzi). Teraz tylko przesiadka ( raczej) na Epsona 9300 i będzie git. Muszę tylko znaleźć nowego właściciela dla Epsona 6600.
 

bokciu

Banned
Ja tam chwalę sobie że przeszedłem z TV na projektor.
W dzień nie mam problemu z oglądaniem normalnej telewizji, jadę nawet na Eco. Odcinam tylko dopływ światła zewnętrznego na ekran zwykłą zasłoną. Wieczorem to już zupełnie inna jazda, banan murowany. Ostatnio zmieniłem Future na RS-a i powiem że jedyne co zauważyłem to lepszy kontrast i mniejszy efekt srebrzenia ( ci co mają ekran wiedzą o co chodzi). Teraz tylko przesiadka ( raczej) na Epsona 9300 i będzie git. Muszę tylko znaleźć nowego właściciela dla Epsona 6600.

Ale Ty masz ekran za wszystkie pieniądze ;)
 

Michur

New member
Ale o czym my tu mówimy - ten Sony VPL-GTZ1 to jakiś laserowy projektor za 50k$, a w Polsce jedyne 250k zł (do negocjacji;) :) :(

Kolega bokciu nie mógł "pojąć" więc podałem tylko przykład, że takie rozwiązania istnieją. Z drugiej strony dlaczego nikt nie mówi o odpowiednich warunkach do oglądania tv posiadających szybę? Na moim starym LG (seria infinia ) nie dało się normalnie oglądać bez zasłonięcia okna. Obecnie nie wiele się zmieniło i tak to wygląda na na bardzo przyzwoitym tv w warunkach sklepowych (14 sec):
https://www.youtube.com/watch?v=qJt6nDbCehs
Tak to wygląda u przeciętnego Kowalskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=CX5FNnGzzB4 (ok może trochę przesadziłem:lol:)
Na szczęście jest już rozwiązanie tego problemu który do tej pory dla wielu nie istniał?:
https://www.youtube.com/watch?v=jsCUCPByXb4
a teraz pytanie ilu użytkowników tego forum posiada lub w najbliższym roku będzie posiadać taki tv?

Paul Klacska bardzo mnie ucieszył twój post już wczoraj oglądałem tv ale chyba się skusze na tytułowego Epsona i do tego później jakiś solidny ekran. Skoro Ty oglądasz na eko to ten też da radę. Nie będzie to 4k ale odległość robi swoje. Muszę tylko gdzieś podjechać i zobaczyć jak to wygląda na żywo.
 
Ostatnia edycja:

Michur

New member
Dziękuję za zaproszenie, chętnie bym podjechał ale mam do Szczecina kawałek bo ja w mazowieckim mieszkam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry