Epson ew th5300 czy ew th5350 i kilka pytań

JulekCezar84

New member
Przymierzam się do zakupu projektora do kina domowego. Pokój 25m2. Chciałbym uzyskać obraz 100-120 cali. Projektor chcę powiesić na suficie, jednak w punkcie, gdzie obraz wyświetlany byłby idealnie wisi już.. żyrandol. Projektor zatem zawiśnie +- 0,5m obok. Tu kilka pytań..

1) Czy ww Epsony mają korekcję trapezów, dzięki której "wyprostuję" sobie obraz na ścianie?
2) Czy jakość obrazu w ten sposób wyświetlonego zauważalnie spada?
3) (Jak w temacie) Czym różnią się wymienione projektory oprócz ceny?
4) Czy ww projektory można powiesić pod suftem tak, aby rzucały obraz na ścianę? Słyszałem że takie projektory muszą mieć jakąś korekcję wysokości...?!?
5) Czywarto dopłacać do droższego?

To mój pierwszy projektor w kinie domowym także amator ze mnie. Mam nadzieję jednak, że mnie zrozumiecie i odpowiecie na dręczące pytania.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
odpowiedź:

1.
Oba projektory maja korekcje trapezów w pionie i poziomie czyli wyprostujesz sobie obraz.

2.
Minimalnie spadnie ale widoczne tylko na czcionkach z pulpitu(np będzie minimalnie rozmazany obraz po krawędziach jeżeli jest użyta korekcja geometrii,przy filmach,tv itp nie da się tego dostrzec gołym okiem.

3.
Epson eh-tw5350 a 5300 różnią się jedynie tym że 5350 posiada WI-FI i tylko tym się różnia(niczym więcej)

4.
Epsona eh-tw5350,5300 możesz podwiesić pod sufitem i potem w opcjach projektora ustawiasz jak ma być obraz wyświetlany-czyli spokojnie da się.

5.
Moim zdaniem nie warto bo i tak będziesz musiał podpinać komputer,konsole,lub jaki dekoder/dvbt

najtaniej bo 2664 zł (epson eh-tw5300) wychodzi w sklepie E-mag czyli Agito.pl ponieważ zmienili nazwę

model epson eh-tw5350 najtaniej wychodzi 3100 zł czyli prawie 500 zł drożej niż 5300.
 
Ostatnia edycja:
Do góry