DIY Ekran MULTIFORMAT (maskowanie/bordery) do 21:9 domowej roboty. Wykonanie/pomysły

P-U-M-A

New member
89+kw?


Znaczy... 89 + przesyłka czy 89 za metr kwadratowy?


I gdzie zamawiałeś? Ja szukam dokładnie czegoś takiego - roletę z czarną tkaniną - tyle tylko ze szeroką na 3,2m.
kw w sensie koszt wysyłki. Wpisałem na allegro roleta 240cm. Większych nie widziałem.

Puma zamaluje jeszcze dolną białą poprzeczkę i będzie git ;)
Taki właśnie mam plan żeby się tym zająć. Po za tym jestem zachwycony efektem jaki został osiągnięty.
 

Noisy

Member
Kurcze ja po zakupie nowego ekranu musiałem zrezygnować z borderu :(
Teraz jednym rozwiązaniem było by rozebranie nowego ekranu, usunięcie obudowy i zamontowanie swych ekranie w jeden. Ale nie wiem czy mi teraz moja zabudowa wytrzyma taki ciężar. Mam wolny drugi ekran na pilota jak by go obrzucić to mam czarny border
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Generalnie nie widzę problemu, zawsze drugi ekran można w sposób dorażny (czy nawet docelowy) doczepić do obecnego, a raczej pod nim.
 

Noisy

Member
Armaniq niestety ale jestem esteta i u mnie nie tyle ma działać, ma też wyglądać. Niestety budując wnękę na ekran nie myślałem że w tym mieszkaniu dojdzie do wymiany ekranu. Ten nowy już mi wystaje z dwa centymetry i mnie to denerwuje. Narazie jest na gwarancji więc nawet nie mogę go pomalować na czarno :( ale muszę coś wymyślić bo brakuje mi tej opcji jak nie wiem.
Zwłaszcza że teraz projektor 4K, czerń lepsza niż w BenQ który miałem. Przy borderze wszystko by się zmienilo na plus. Morze uda mi się przerobić zawiesie od ekranu i wtedy poszedł by wyżej. Albo zrobię dodatkowa maskownice żeby przysłonić ekran. No denerwuje mnie to ze go widzę !
 

Noisy

Member
Generalnie nie widzę problemu, zawsze drugi ekran można w sposób dorażny (czy nawet docelowy) doczepić do obecnego, a raczej pod nim.

Przez Ciebie zrobiłem coś czego bym wcześniej nie zrobił.
Multiformat gotowy, wszystko ładnie na pilotach 😁 ale muszę znaleźć czas żeby maskownice zrobić i zamontować do sufitu.
Główny ekran zamontowany we wnęce,border zamontowany pod nim i wystaje na zewnątrz. Maskownica zasłoni wszystko i nic nie będę widzial. Szkoda tylko że ekran który obróciłem tylna część ma czarna lekko połyskowa :(
Muszę to czymś pomalować bo mnie troszkę drażni poświata na nim.
Ale i tak jest ******************************, znowu mam multiformat i to elektryczny <3
 

Noisy

Member
Kolego noisy, fotki poprosimy ;)

Oczywiście że się podzielę z wami moimi efektami końcowymi. Ale wpierw muszę zrobić maskownice i ja zamontować. Lecz ciągły brak czasu nie ułatwia mi tego 😁
Szkoda że nie ma jak zrobić automatu, żeby w momencie wyświetlania filmu 21:9 żeby się ekran sam ustawił do odpowiedniej pozycji 😁 no ale nie jest najgorzej, przycisk raz i ekran zjeżdża do zadanej mu wysokości 🥰
 
Do góry