Projektor + ekran budżet max 6k

Murinio_86

Member
Witam
Poszukuję projektora i ekranu w budżecie do 6k. Chciałbym uzyskać obraz około 100-120 cali. Nie wiem czy przy tym pomieszczeniu nie będzie za wielki.
Ekran na pewno elektryczny, z czarnym pasem, fajnie by było gdyby rozwijał się po włączeniu projektora. Schowany będzie w zabudowie GK.

Co do projektora chciałbym podpytać czy ktoś wie gdzie w warmińsko mazurskim, okolice Ostródy i Olsztyna można testować, oglądać itp.
Pokój nie będzie w 100% zaciemniony jest jedno okno, które będzie zasłaniane, kolor ścian jasny szary.
Ekran będzie wisiał na środku ściany (445)
Projektor posłuży do oglądania filmów przede wszystkim z blu, granie na konsoli, oglądanie meczyków i czasem tv.
Próbował może ktoś z Was zrobić samemu windę do projektora? Chodzi mi pogłowie żeby samemu spróbować zrobić :)
Może polecicie coś od siebie.
 

Attachments

  • mieszkanie1.jpg
    mieszkanie1.jpg
    17,1 KB · Wyś: 293

pawelele

Member
Przy tych wymiarach to albo duży ekran z projectora short throw np BenQ albo mniejszy obraz z normalnego np Epson. Polecam użyć kalkulatora np na stronie projectorcentral, wklepać wymiary pomieszczenia i zobaczyć na jakiej wysokości musiałby być projektor w pokoju. I elektrycznie rozwijany ekran ze sterowaniem radiowym i napinaczami (absolutny mus, inaczej bedzie pofaldowany i pognieciony ekran). Do tego potrzebna szara powierzchnia ekranu (np adeo) a najlepiej magicscreen jeżeli dostęp światła nie będzie porządnie zasłonięty. I czarny pas w przypadku normalnych ekranów to maks 45 cm(indywidualne zamówienie, dopłata za to), a jeżeli potrzebne więcej to tylko montowany w suficie adeo to spełnia (inceel). Przy tym budżecie nierealne, sam ekran o tych wymaganiach jest w stanie pochłonąć to 6 tys.To samo z projektorem do tego pomieszczenia, żeby miał jeszcze porządny lens shift, chyba, że byłbyś w stanie go idealnie ustawić bez tego (wątpliwe, zwłaszcza w poziomie). Polecam prędzej szukać okazji na jakiś fajny 65 albo 75 calowy tv, najlepsze ceny są przed i po gwiazdce. A jeżeli uparcie na projektor to ekran ramowy porządnej firmy o szarej powierzchni robiony pod wymiar plus epson TW-53x0. Lub też ewentualnie zbierać kasę na ekran i kupić lepszy projektor np Epson TW-6700 i pomalować ścianę specjalną farbą na biało.
 

bokciu

Banned
No tak, bo 65-75 calowy TV to prawie to samo co 100-120 cali - świetna alternatywa...nie ma co...Nie wiesz jakie człowiek ma wymagania, a na dzień dobry Go zniechęcasz. Oczywiście, że 6 tyś, wystarczy na jedno i drugie pod warunkiem, że nie będziemy oczekiwać obrazu jak z referencyjnego telewizora.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to żeś koledze poradził... tv.
Po pierwsze w tym budżecie - jak główka pracuje można bardzo dużo.
Jak mniej pracuje, to i tak będą piękne wrażenia.
Z popularnych wspomniany np. Benek lub Epson.
Nie każdy ekran bez napinaczy jest "pafalowany" czy pognieciony, jedynie na bokach się zawija, ale nie powierzchni wizyjnej. Widziałem gorsze z napinaczami jak bez.
Po drugie, wolałbym budżetowy ekran + drugi do kompletu (lub silnik) i zrobić Multiformat, wrażenia będą lepsze przy 21:9, jak na ekranie za 4k bez borderów.
Jak Kolega pisze o windzie, to znaczy, że ma smykałkę DIY.
Najtańszy ekran też można schować w suficie.
Więc nie widzę problemu.

Ps. Od kiedy Magicsreen jest zwijany? Coś się zmieniło?
 

Murinio_86

Member
Jesli jest to nierealne to po co w ofercie producentów projektory i ekrany mieszczace się w budżecie?

Jak kolega napisal nie oczekuję od tego zestawu idealnej projekcji, ale myślę że spokojnie zaspokoi mój apetyt.

Jesli chodzi o ekran multiformat armanig to będę robił.
Mam już pomysł w głowie. Zacznę jednak od klasycznego 16:9 bo muszę się wyrobić z instalacją podczas głównego remontu. A resztą zajmę się już później razem z windą.

Gdzieś tu na forum był fajny temat z ekranem multiformat tylko na razie go jeszcze nie znalazłem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Był, był. Nawet 2 takie projekty.
Pisz jaki masz pomysł, bo i ja działam. Już nawet poczyniłem zakupy, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

bokciu

Banned
Jesli jest to nierealne to po co w ofercie producentów projektory i ekrany mieszczace się w budżecie?

Jak kolega napisal nie oczekuję od tego zestawu idealnej projekcji, ale myślę że spokojnie zaspokoi mój apetyt...

Powiem tak, mam Optomę za ponad 3 tyś. i ekran Suprema którego ceny oscylują w zależności od rozmiaru, od 700 do 1400 zł. Patrząc na jakość obrazu i fakt, że użytkuję Plazmę z najwyższej półki - obraz jest więcej niż zadowalający. A gdy dostarczymy odpowiednio wysokiej jakości materiał, mam na myśli "prawdziwe" 1080p , wówczas jest naprawdę dobrze mając na względzie koszt takiego zestawu.
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też się przymierzam do małej modyfikacji - mam ekran ramowy 135" i myślę o dorobieniu borderów coś w stylu Kolegi Conkord - pisałem do niego ale się nie odezwał jeszcze :( - szukam jakiejś dobrej i taniej oferty zakupu mechanizmu od rolety o szer. 3m? Może macie jakieś pomysły?
 

Murinio_86

Member
Panowie macie jakieś zaufane sklepy, gdzie można zakupić projektor i ekran? Czas zacząć przygotowania i zrobić zakupy :) Chyba lepiej zrobić wszystko pod konkretny projektor i ekran.
 

wwns

Member
Kup Benq W1210ST koszt ok 900 euro ekran to poczytaj bo nie zawsze te drogie są dobrze wykonane dobrym odnośnikiem opinii jest niemiecki Amazon bo jak coś jest do bani to tak jest to ocenione.
 

Murinio_86

Member
Kolejne pytanie na jakiej wysokości powinien/lub można powiesić projektor względem ekranu?
Na kilku kalkulatorach np. epson pokazuje np. 50 cm od sufitu, na stronie projectorcentral nie zauważyłem takich danych, na stronie jakiegoś sklepu w "Poradniku" piszą, że powinien wisieć na poziomie górnej linii ekranu.
Jak to jest?
 
Do góry