Porównanie projektorów/rzutników

lokuczek

New member
Witam.

Chciałbym prosić was o pomoc w wyborze mojego pierwszego projektora. Jako, że nie wiem do końca, czy wolałbym obraz z projektora, czy z TV pomyślałem, że warto rzucić okiem na coś słabego i oceniać z pominięciem takich wad jak jakość, czy ostrość obrazu. Wiem, że za odpowiednie pieniądze i w odpowiednich okolicznościach można wyświetlić bardzo ładny obraz, ale nie na tym dziś chcę się skupiać. Po prostu chciałbym w ciągu tych kilku miesięcy sprawdzić, czy to jest "to".

Mianowicie podejrzałem sobie takie oto 2 modele, o których nie znalazłem ani filmów prezentujących/testujących, ani żadnych opinii. Parametrami wg mnie na start powinny mnie udobruchać, cenowo też spokojnie mogę kupić bez żalu, jeśli mi się nie spodoba.

(Wybaczcie za brak linków w BBCODE, nie mam jeszcze 5 wiadomości na tym forum.)
allegro.pl/projektor-rzutnik-led-full-hd-1500-lumens-hdmi-3d-i6761365091.html
allegro.pl/projektor-rzutnik-led-hdmi-usb-1800lm-1500-1-xbox-i6648025622.html

Uprzedzając możliwe pytania...
- Mam w planach oglądać filmy tylko wieczorem w kompletnej ciemności (rolety zew.)
- Gry raczej odpadają, chociaż kto wie, może spodobać mi się bardziej, niż na moim 50'
- Mógłbym dołożyć parę zł, ale nie jestem za bardzo chętny, potrzebowałbym konkretnej argumentacji. Zdaję sobie sprawę, że to będzie wasza pierwsza myśl, ale prosiłbym chociaż o próbę porównania waszym fachowym okiem tych dwóch modeli, ewentualnie wasze propozycje w podobnej cenie
- Odległość rzutnika od ściany to około 3.5m, na ścianie mogę śmiało wyświetlić do 200', chociaż uważam, że nie byłoby to zbyt wygodne patrząc na odległość rzutnika od ściany
- Jeszcze nie sprecyzowałem na co będzie rzucany obraz, póki co spróbuję na ścianę, jak nie będzie wyglądać znośnie, kupię odpowiedni sprzęt.

To wszystko, co teraz przychodzi mi do głowy, zapraszam do dyskusji, postaram się odpowiedzieć na każde dodatkowe pytanie i z góry serdecznie dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam. DN
 

gerrard

New member
Domyślasz się jakie mamy zdanie o takich "gadżetach"
Kup, potestuj, zdecyduj - masz 14 dni na zwrot.
Jeden ma wyższą rozdzieczość.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
krotko i na temat - z tych 2, to zaden. Kup lepiej juz jaks uzywke 720p (bo widze, ze pieniadze graja glowna role)z pewna lampa- cos z Epsona, Benq lub Optomy.
 

lokuczek

New member
Domyślasz się jakie mamy zdanie o takich "gadżetach"
Kup, potestuj, zdecyduj - masz 14 dni na zwrot.
Jeden ma wyższą rozdzieczość.

Przeglądając forum domyśliłem się, jednakże liczyłem na uargumentowane przekonanie mnie do rezygnacji z czegoś, na co mocno się uparłem i... Taki argument jest chyba najmocniejszy. Sam przetestuję, sam będę wiedział, w końcu mam te 14 dni na zwrot, dziękuję.

krotko i na temat - z tych 2, to zaden. Kup lepiej juz jaks uzywke 720p (bo widze, ze pieniadze graja glowna role)z pewna lampa- cos z Epsona, Benq lub Optomy.

Konkretne odpowiedzi są wg mnie najlepszymi odpowiedziami, jak to mówił Max z E=mc2 "Wszystko, co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto". Masz rację, na początek zależy mi na teście na czymś tanim - w końcu nie mam żadnego zdania (ani wiedzy) na temat rzutników. poszukam czegoś posiłkując się informacjami z Twojego posta, dziękuję za pomoc.

Proszę o nie zamykanie tematu, w wolnej chwili poszukam czegoś "konkretniejszego" i ponownie poproszę o ocenę. Dzięki raz jeszcze za zainteresowanie.

Pozdrawiam. DN
 

Manky

New member
Ze swojej strony dodam, że zawsze możesz się udać do jakiegoś profesjonalnego salonu AV i sprawdzić na własne oczy projektory na które w tej chwili nie chcesz przeznaczać takiej kwoty.
Następnie możesz kupić taki 'projektor' za 300zł i sprawdzić na własne oczy na ile 'to coś' odstaje od projektorów z prawdziwego zdarzenia.

Chodzi mi o to, abyś nie wyrobił sobie błędnego zdania na temat 'czy projektor jest dla Ciebie' testując sprzęt który ma rozdzielczość sporo mniejszą niż obecne telefony, niewystarczającą jasność lampy a do tego nie daj boże próbując rzucać z tego 200 cali ... Nie oczekiwał bym jakichkolwiek dobrych wrażeń z takiego cudeńka. To się nadaje co najwyżej do puszczania slajdów moim zdaniem.
Coś co może mieć jakikolwiek sens jeśli nie chcesz dużo wydawać na początek trzeba szukać w okolicy 1500zł, może używki Epson lub Benq, ewentualnie Acer ...

Z rozdzielczością nie schodził bym poniżej 720p

Tutaj masz test projektora za 300zł, prześmiewczy, ale jest, sam zobacz jaki obraz to daje ...
https://www.youtube.com/watch?v=g_OLV8ggFhM

Tutaj natomiast masz coś w takiej samej obudowie jak to co ty podesłałeś, z tym że rozdzielczość ponad 4x lepsza!
https://www.youtube.com/watch?v=Rh4dVllaLKc
Poczytaj komentarze pod filmem :)

To tak jak by kupić elektryczny samochodzik dla dzieci i sprawdzać czy polubisz gokarty ...

Mam nadzieję że wiesz co mam na myśli :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Kupując projektory które wymieniłeś do podobnej kwoty na 100% będziesz zniechęcony i już nigdy nie przekonasz się do projektora,moim zdaniem lepiej te 300-400 zł przepić lub kupić ładne świeczki do domu niż kupować taką paść.przyzwoite projektory od kwoty 2300 (optoma hd140x)

rozwiązanie tematu:jeżeli chcesz tylko sprawdzić czy będzie ci takie coś odpowiadać jak projektor to kup ten projektor:

Projektor do Smartfona telefonu Projector 2.0 HIT! (6802774546) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

moim zdaniem jest to o wiele lepsza opcja niż wydawanie 400 zł na totalny shit(pisze całkiem poważnie)
 
Do góry