Jaki ekran do 5000

Witam.
Poszukuję ekranu do raczej nie przystosowanego pomieszczenia .Ściany szare ,matowe,sufit biały matowy.Bez dostępu światła dziennego.Ekran szerokości do max 220cm.Projektor to JVC X7.Odległość projektora od ekranu 350cm.Ekran tylko zwijany z napinaczami więc MS ramowy odpada odpada.Przeczytałem chyba z 1000 postów i mam taki mętlik że aż głowa boli.Jeśli chodzi o firmę to Adeo,Kraftmann,Suprema,****************** czy może jeszcze coś innego?Jaki gain i jaki kolor tkaniny szukać?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Na allegro masz używany z napinaczami , cenę pewnie można negocjowac

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

Boger

New member
W tej cenie dostaniesz Adeo Tensio Motorized - pisz np. do abcprezentacji o ofertę bo z tego co widziałem to nie mają wszystkiego na stronie. Dodatkowo na maila dostaniesz lepszą ofertę niż ta z www.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kupiłeś JVC nie do zaadoptowanego pomieszczenia tj. czarnej jaskini? Podejrzewam że skusiles się na projektor od Pmcomp ale ten projektor pokaże klasę dopiero w idealnie przygotowanym pomieszczeniu, tutaj ekran jaki byś nie kupił nienadrobisz braku adaptacji pomieszczenia.
Sprawdzone i polecane firmy masz m.in Adeo i K.a.u.b.e.r
 
Kupiłeś JVC nie do zaadoptowanego pomieszczenia tj. czarnej jaskini? Podejrzewam że skusiles się na projektor od Pmcomp ale ten projektor pokaże klasę dopiero w idealnie przygotowanym pomieszczeniu, tutaj ekran jaki byś nie kupił nienadrobisz braku adaptacji pomieszczenia.
Sprawdzone i polecane firmy masz m.in Adeo i K.a.u.b.e.r

Przed zakupem sprawdziłem oczywiści jak się sprawa ma właśnie z jvc.Test był w południe,pomieszczenie duuuużo jaśniejsze od mojego,odległość projektora chyba z 6m od ekranu a może więcej iiiiiii nie było tragedii.U mnie będzie o wiele ciemniej.Nad ekranem będzie ciemno szary pas matowej farby (tikkurilla) tak samo jak ściany.Zero dostępu światła dziennego,ciemny dywan i kanapa.Odległość od ekranu dużo mniejsza tylko 3.5m oraz mniejszy ekran co się przekłada bezpośrednio na jasność.Myślę że uda się osiągnąć zamierzony efekt :)

Boger: pisałem do nich proponują kraftmana.Płutno PŁÓTNO REFERENCE WHITE LUB REFERENCE GREY do wyboru.
Wie ktoś może gdzie pytać o adeo?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Do JVC X 3,7,9 tylko ekran biały w trybie eco, szary może być za ciemny

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

Boger

New member
Dostałem informację, że Reference Grey w Kraftmann i Adeo to to samo płótno. Osobiście nie mam jak sprawdzić więc nie wiem czy rzeczywiście tak jest.
 
Dostałem informację, że Reference Grey w Kraftmann i Adeo to to samo płótno. Osobiście nie mam jak sprawdzić więc nie wiem czy rzeczywiście tak jest.

Ja też taką właśnie informację dostałem z tym że Adeo miał by być droższy.Mają też tkaninę SILVER jako jedyni w Polsce ale o niej trzeba by się trochę dowiedzieć więcej i dopytać o cenę.
 
No więc tak.
Odpowiedź od Kraftmann:

Witam :: Silver to jedyne płótno które polepsza parametry obrazu jak Reference Grey tylko bardziej ale nie ma utraty jasności, wręcz ją zwiększa 2-krotnie.

U Pana nie będzie potrzebne ponieważ ma Pan ciemno podczas projekcji – ale np. w kinie gdzie trzeba doświetlić ekran o powierzchni 20 x większej niż ekrany domowe + rzutnik jest oddalony 30-40m od ekrany to wtedy ma to bardzo duży sens :: ekran kinowy zamiast 50 000 PLN kosztuje w Silverze 2 x więcej czyli np. 100 000 PLN ale rzutnik dzięki temu który kosztuje 250 000 PLN daje obraz tak dobry jak model za 500 000 PLN czyli spora oszczędność :)

Wybór padł na Kraftmana płótno Reference tylko grey czy white i gain 1.0 czy 0.9?
 
Do góry