Projektor czy rzutnik? + pytanie o położenie

voudox

New member
Witam,

Do małego pomieszczenia biurowego o szerokości 2,25m poszukuję urządzenia do projekcji tego, co widać na moim laptopie. Zastosowanie to spotkania sprzedażowe i szkolenia dla grup 1-3 osobowych.
Jak dokładnie wygląda biuro prezentuję na poniższej wizualizacji:)

Moje pytania:
1) Jakie urządzenie będzie optymalne dla mojej specyfikacji?
Nie ma dużo szkoleń i prezentacji. Szukam rozwiązania powiedzmy do 3,5k.
2) Czy jest szansa aby projekcja odbywała się na ścianie od razu (bardzo jasny krem) - nie chciałbym dodatkowych ekranów o ile to możliwe! Bardzo ważne..
3) W którym miejscu owe urządzenie powinno się znaleźć? Wytypowałem dwa które zaprezentowałem na wizualizacji:
1) Na początku stołu, 1m od ściany (ale chyba za blisko? + nie wiem czy można dać projekcie pod kątem do góry lekko? (wszyscy siedzą przy stole)
2) Można go też powiesić na przeciwległej ścianie (nad stołem)- wówczas mamy odległość 2,25m

Wizualizacja:
68a7e71d2fd8e.jpg
 

Boger

New member
1. nie podpowiem konkretnego modelu, jednak jeżeli mowa tylko o prezentacjach z power point, itp. to nie szalałbym zbytnio. Cenę wyznaczy pewnie rozdzielczość jaką chcesz mieć :)
2. Korzystam u siebie w pracy z takiego rozwiązania i obraz rzucamy bezpośrednio na białą ścianę - do wyświetlenia pulpitu,prezentacji,excela, itp. w zupełności wystarczy. Nie widzę potrzeby montowania jakiegokolwiek ekranu. Inna kwestia że są to nasze spotkania wewnętrzne.
3. nie wyświetla się u mnie żaden obrazek więc nie wiem jak wygląda pomieszczenie, jednak 1m to chyba trochę blisko - w zależności od urządzenia nie uzyskasz raczej więcej jak 32-40" przekątnej. Celowałbym chyba w te 2,25m - w takim przypadku będą to pewnie okolice 60-80" czyli w zupełności wystarczające. W tym przypadku trzeba też uwzględnić odległość z jakiej będzie się ten obraz oglądało - duży obraz oglądany z bliska jest również mało komfortowy.
 

voudox

New member
nie wyświetla się u mnie żaden obrazek .
Obrazek tutaj: https://zapodaj.net/images/68a7e71d2fd8e.jpg

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedzi!
Rozdzielczość to 1366 i 1920 (zalezy kto prowadzi szkolenie).
Szkolenie / prezetacje będą proste dla 1-3 osób. Fajnie, że ściana wystarczy, bo o to mi chodziło!

Skoro mówisz, że 2,25 lepsze to pozostaje ocpja "2" z obrazka: https://zapodaj.net/images/68a7e71d2fd8e.jpg
Wówczas powiesimy na ścianie sprzęt (nie może stać na końcu stoły bo na stole są ręcę, komputery, napoje i inne :))

P.s. Mówimy o projektorze czy rzutniku? Rozdzielczośc max 1920, rzut na jasną ściąnę z 2,25m.
 

gerrard

New member
Do projekcji - projektor.
Do rzucania - rzutnik.
;-)

W twoich warunkach lepiej sprawdzi się projektor krótkoogniskowy.
Z 1m da duży obraz.
Optoma GT1070/1080
Benq TH682ST powinny się sprawdzić
 
Do góry