prosba o pomoc w doborze projektora i ekranu

cyrric

New member
Witam,
jako maniak filmowy postanowilem sprawic sobie projektor i do tego ekran elektryczny...ale
jestem zielony w tym temacie i totalnie nie mam pojecia co wybrac
zostaly mi polecony Epson 5300 lub 5350 z tego co czytalem nie ma miedzy nimi wiekszych roznic.
Ale moze polecacie cos innego do max 3000 zł? bede ogladal tylko Netflix, gry na konsoli, filmy bluray, mkv i tv HD. Fajnie gdyby mozna bylo odtwarzac na nim filmy bezposrednio z dysku.

i pytanie drugie jaki do tego ekran?
bialy, szary? jaka wielkosc? pokoj ma 16m2, bede ogladal max z 3m. pokoj jasny, biały. ekran wisialby blisko okna.
jakie ekrany polecacie?
 
Ostatnia edycja:

Boger

New member
Z polecanych projektorów to wymieniony przez Ciebie Epson, Benq o którym wspomniał kolega wcześniej i Optoma HD27. Ja kupiłem (dzisiaj odbieram) Epsona 5300 - wifi nie jest mi potrzebne więc bez sensu dopłacać do 5350. Za 5300 zapłaciłem 2600 zł w promocji w Euro, a 5350 kosztuje 3200 zł - 600 zł różnicy.

Generalnie trudniej chyba będzie kupić porządny ekran i tego się trochę obawiam.

Zajrzyj do mojego wątku - jestem na podobnym etapie i znalazłem kilka ekranów, które mnie zainteresowały:

http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...2151-jaki-projektor-i-ekran-do-max-5k-zl.html

Na forum w kwestii porad dotyczących projektorów/ekranów raczej słabiutko :(
 

mirek71

New member
witam też jestem mocno zainteresowany Epsonem 5300 - i mam pytania:
1. do czasu zakupu ekranu a wcześniej remontu pokoju tj. ok 3 miesiące - czy mogę na tym projektorze wybrać opcje zmiany ustawień tak aby oglądać obraz na ścianie pomalowanej na jasny beż (dokładnie kolor magnolia) ?
2. chcę pomalować pokój na kolor jasno szary - jaką dostępną na rynku farbę polecacie na ścianę na której będę rzucał obraz - żona na razie nie bardzo godzi się na ekran :)
3.pyt. do kolegi Boger - czy kupiłeś w promocji 2600zł - 20 x raty 0% i 1 rata gratis ...
 

Boger

New member
1. Możesz oczywiście oglądać na ścianie, jednak kolory pewnie się rozjadą. Oczywiście można je skorygować ale w tym celu musiałbyć przeprowadzić kalibrację.
2. nie podpowiem bo nie szukałem ich nigdy. Widziałem gdzieś tylko, że nie jest to tania farba - kwoty rzędu 500zł za kilkaset ml. Inna kwestia, że to i tak DUŻO taniej niż porządny ekran.
3. Brałem za gotówkę więc nie korzystałem z rat.
 

mirek71

New member
1. co do wyświetlania na kolorowych ścianach to gdzieś czytałem że projektory mają taką funkcję dostosowania obrazu do koloru ściany - i nie trzeba chyba kalibrować - jest taka funkcja w epsonie ?
2. na forach radzą że najlepszy ekran to biały z odcieniem szarości - pomyślałem że malując i tak pokój na szaro ścianę projekcyjną pomaluję na szary który będzie optymalny - liczę się ze nie będzie to co na profesjonalnych ekranach - taki kompromis - stąd moje pytanie o taką farbę
3. kol Boger możesz mi podesłać linka do tej promocji za 2600 zł bo na stronie sklepu nie mogę znaleźć ...
 

buldoggg

Member
Bez reklam
epson ma funckcję kalibracji rozbudowaną czyli spokojnie da się ustawić.

mirek teraz ten epson jest za 2750 w euro była promocja do 18 kwietnia za 2599 :)

nie szalej z droga farbą tylko kup matową dobra zwykła farbę w sklepie budowlanym i będzie ok.
 
Ostatnia edycja:

Boger

New member
1. projektor mam od wczoraj i nie zauważyłem automatycznej kalibracji; nie wiem jak miałoby to działać - przy kalibracji kolorymetr mierzy barwę światła wyświetlanego obrazu testowego i można to wyregulować dodając/ściągając kolory z poszczególnych kanałów rgb - bez czujnika to chyba tylko "na oko"...
2. zrób tak jak pisze buldoggg :)
3. promocja była do poniedziałku do 9 rano - 2599 zł, teraz jest te 150 zł drożej, inna kwestia że jeżeli skorzystasz z rat to wtedy przy tej promocji że pierwszą ratę płacą za Ciebie, wychodzi praktycznie to samo;
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Jeżeli w euro nie posiadasz ich karty kredytowej euro_rat to o ratach 0% możesz zapomnieć bo jako z ubezpieczenia możesz zrezygnować ale wtedy musisz ponieść koszty prowizji od tego a jeżeli nie chcesz prowizji to musisz brać ubezpieczenie-jedyna opcja to karta kredytowa od nich czyli sygnowana euro i wtedy masz prawdziwe 0%(tak ci powiedzą) czyli np 3000/30 rat=100 zł miesięcznie(ale utrzymanie karty kredytowej to 6 zł/miesięcznie,a żeby taką kartę dostać,musisz coś kupić na raty z ubezpieczeniem bądź prowizją i dopiero wtedy ją dostaniesz) :)

taka sytuacja była w tym roku w paru punktach euro.Jeżeli chcesz bez kombinowania to kup przez allegro i tam masz zawsze 0% bez ukrytych kosztów,prowizji,ubezpieczeń i innego gówna.
 
Ostatnia edycja:

Boger

New member
Czyli to żadne 0% - a przynajmniej z wieloma gwiazdkami :)

Nigdy nic u nich nie brałem na raty więc nawet nie wiedziałem. Wychodzi więc, że te 2599 to była dobra cena :)
 
Do góry