Projektor + ekran - do 7500 zł

marpro

New member
Cześć Wszystkim,


podjąłem decyzję i jako rozszerzenie kina domowego szukam projektora + ekranu do 7500 zł.
Projektor będzie używany w 90% wyłącznie do oglądania filmów.

Dodatkowe informacje:

Posiadam kino domowe marki Dali (5.1) oraz amplituner Onkyo TX-NR636.

Maksymalne odległości:

maksymalna wysokość ekranu: 1,85 m
maksymalna szerokość ekranu: 4,00 m
maksymalna odległość rzutnika od ekranu: 3,60 m

Aktualnie mam na oku: Epson EH‑TW6700 + ekran Cumulus X.

Czy znajdę coś lepszego w tej cenie?

Proszę o pomoc i opinie :).
 

lobo77

Member
Epson 6700 to bardzo dobry projektor,trzeba jednak się zastanowić czy jest sens kupowania akurat tego modelu.Zwróć uwagę na model 6600,który moim zdaniem oferuje tą samą wysoką jakość obrazu,a który można kupić znacznie taniej.
Różnice pomiędzy tymi modelami w zasadzie są dwie:
1. model 6700 oferuje wyższą jasność
2. ma funkcję interpolacji klatki
Ekran jest ok.podaj tylko jakiej ma być wielkości i w jakiej jest cenie.Ma to być elektrycznie rozwijany ekran czy ręcznie?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
interpolacja klatki to coś co w dzisiejszych czasach powinno być w standardzie,i nie wyobrażam sobie tv czy projektora bez tego,bierz eh-tw6700
bo różnica jest kolosalna np przy szybkich scenach w filmie lub sporcie.Sam posiadam epsona z interpolacja klatek model eh-tw5300 i robi robotę.
 

lobo77

Member
Upłynnianie może się podobać lub nie.Ja osobiście nie lubię efektu "teatru tv",ale to rzecz gustu.
Sugeruje najpierw zapoznać się z cenami modelami 6600 i 6700 i wtedy wybrać.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
6600 i 6700 jest prawie w tej samej cenie licząc Polskie sklepy/serwisy aukcyjne.

Lobo77 ja również nie lubię efektu "teatru" dlatego mam ustawione w projektorze jak i tv tak ustawienia interpolacji że bardzo dużo poprawiają ostrość obrazu bez występowania efektu teatru.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Nie musi,może chce.Jeżeli ja bym kupował z zagranicy to tylko z duży sklepów które są znane,bo w innym wypadku wole dać więcej ale mieć pewność że dostanie się projektor niż pudełko z kartoflami.
 

marpro

New member
Jeżeli nie ma alternatyw dla Epson EH-TW6700, to zdecyduje się na niego.
Sprawdziłem ekran w kalkulatorze i wychodzi na to, że maksymalnie jaki obraz dam radę rzucić to 99 cali - czy ustawiłem wszystko dobrze ?
Odległość rzutnika od ekranu to 3,6 m.

unnamed.png
 

erni111

New member
Witam. Przed majówką zakupiłem 6700. Do tej pory miałem tw 680. W sumie śmigał mi ok 7-8 lat. Lampa 2203 godziny na eco. Sprzedany został za 600 zł.
Eh 6700 wymiata. Powiem szczerze że musiałem się przyzwyczaić do jasności obrazu. Wręcz razi po oczach.
Kupile w cenie 5500 zł od kraftmana
 
Do góry