Projektor około 3K pln do niedużego pokoju

KamilMac

New member
Witam wszystkich serdecznie na forum.
Od kilku dni czytam, przeglądam, porównuję i mam wrażenie, że im więcej się dowiaduję tym mniej wiem :/

Mój stary projektor nawala, zresztą jest kiepski :( więc szukam nowego.

TL/DR: Jaki projektor polecicie, żeby miał 1080p dobry obraz i nie był zbyt głośny, cena około 3,5 tys zł, mam projektor na stoliku 3m od ściany, obraz około 80 cali. Na Projection Calculator Pro sprawdzam, że to powinien być zoom 1,30:1

Myślałem nad BenQ TH681+, ale patrzę, że Acery niby mają lepszy kontrast, ale nie wiem czy to tylko cyferki, czy też zwracać na to uwagę? Taki Acer H6502BD niby ma 20 000:1 a Benq "tylko" 12 000:1. Prawda to czy ściema?

Pozdrawiam członków takiego fajnego i miłego forum.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Mam acera 6510bd ale nie patrz na cyferki ,moze być tak ze projektor z gorszym kontrastem bedzie swiecił lepiej. Duże znaczenie ma rowniez dobor odpowiedniego ekranu. Pzd


Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj był u mnie kolega z Epson 6600 z ebay.com za 3800 PLN z wysyłką.
Byłem bardzo miłe zaskoczony kulturą pracy tej maszyny . Rewelacjne 3D , w sumie cichy .
Ekran Magicscreen Futura.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
co to znaczy głośne ? ja siedzę jakieś 80 cm i nie słychać projektora przy oglądaniu filmu....często oglądasz nieme filmy ? czasem pojawiają się bardzo ciche sceny w filmie ale akurat ja tak mam że jak chodze do kina to na film a nie żeby posłuchać ludzi o czym szepczą czy rozmawiają....dlatego takiego projektora w trybie ecko nie słychać
 
Ostatnia edycja:

lobo77

Member
Gwarantuję Ci ,że model TW 6600 Epsona wcale nie jest głośny. Oczywiście mowa o trybie eco. W trybie normal np.przy projekcji 3D pracuje już wyraźnie głośniej jednak nieprzesadnie.
Byłem posiadaczem Optomy HD 83 i była ona wyraźnie głośniejsza od Epsona,oprócz tego wiatrak chłodzenia pracował niestabilnie...
 

KamilMac

New member
Faktycznie, bardzo fajne te Epsony w kontekście ceny i parametrów. Chciałem tylko jeszcze spytać jak to jest Waszym zdaniem z układami 3LCD i DLP, bo czytam że 3LCD ma gorszą czerń. Prawda to?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
epson eh-tw5300
1.bardzo żywe i naturalne kolory(skóry,trawy itp)
2.interpolacja klatek (musiałem to mieć)
3.super ostrość
4.gwarancja 24m na projektor i 36m na lampe lub 3000h
5.oryginalna lampa z modułem w sklepie epson to 385 zł
6.cichy w trybie eko 27db
7.estetyczny wygląd.
8.cena 2800 około
9.3d (okulary 2 sztuki 3d od mojego tv sony pasowały)

Opisane wyżej punkty nie są poustawiane chronologicznie do mojego wyboru,zostały wypisane jako kolejność przypadkowa który nie ma żadnego odniesienia do kolejności.

3lcd mają słabszą czerń
 
Ostatnia edycja:

KamilMac

New member
Szukam i szukam i tylko same starocie znajduję. Widział ktoś może jakieś porównanie współczesnych projektorów LCD i DLP? Czy w tych Epsonach jest dobra czerń? Bo tylko to mnie martwi.
 

aquanta

New member
Szukam i szukam i tylko same starocie znajduję. Widział ktoś może jakieś porównanie współczesnych projektorów LCD i DLP? Czy w tych Epsonach jest dobra czerń? Bo tylko to mnie martwi.

Ja po materiale z netu na sucho wybrałem Epsona 5350.

Byłem więc dziś na porównaniu w 'studiu' razem z projektorami DLP BENQ 1090, Optoma HD27 i Optoma HD36.
Jeśli chodzi o obraz to ten Epson był niemal identyczny z BENQ, a funkcjonalnie Epson bardziej mi odpowiada. Różnic w wyświetlaniu między HD27 i HD36 ja nie widziałem żadnych, jedyne co zauważyłem, to że ten większy czarny był głośniejszy w trybie ECO, a powinno być odwrotnie.
Zostały więc na placu boju EPSON i HD27 (tańszy, mniejszy, biały i cichszy niż HD36).
I teraz kto co lubi. Jak dla mnie HD27 bije Epsona kontrastem i czernią (widać to na wyświetlanych obrazach obok siebie, ale jakbyśmy puścili je na zmianę to myślę, że nie było by to zauważalne). Natomiast na materiałach jasnych Epson jest o wiele ładniejszy od Optomy (może kwestia regulacji kontrastów, gamy itp., ale testy był na fabrycznych).

Na koniec puściliśmy mecz i Avatara na full screenie z Epsona i obraz był jak dla mnie rewelacyjny.
Według mnie co byście z tych wymienionych nie użyli to będziecie zadowoleni jeśli nie jesteście jakimiś masochistami sprzętowymi.


Ja prześpię się z tematem i pewnie wezmę tego Epsona i puszczę go na Supremie Feniks Elegant 100''.

Pozdrowionka.
 

bokciu

Banned
Również posiadam Optomę i jak na projektor w tej klasie cenowej, jestem pozytywnie zaskoczony. O dziwo nawet czerń jest akceptowalna, a poziom głośności również znośny.
 

marioLGW

New member
Nie chcąc zakładać nowego tematu, dodaję pytanie tutaj. Myślę, że odpowiedź przydałaby się wielu osobom...

Jestem w przededniu kupna projektora. W moim przypadku 'sala projekcyjna' jest w piwnicy, dość ciemno, mogę zasłonić całkowicie okna roletami. Ściana z ekranem jest całkowicie pomalowana na szaro. Ekran jest szary. Projektor będzie podwieszony pod sufitem, ok. 2,7 m od ekranu. Mogę podłączyć via HDMI (10m kabla będzie potrzebne, mam w ścianie/suficie rurkę wpuszczoną na to) albo bezprzewodowo (boję się trochę straty jakości obrazu).

Oglądam głównie telewizję sat HD (dekoder nc+), sporo sportu, filmy. Mam na razie amplituner stereo, w planach ampli kina domowego. W przyszłości może pojawić się odtwarzacz BD i/lub netflix. Córce chcę kupić konsolę, bo jej się podobają gry na Kinnecta...

Budżet na projektor: ok. 3,5 tys zł, z ew modyfikacją do 4 tys jeżeli naprawdę będzie warto (znaczny skok jakości).

Rozpatruję następujące modele projektorów:
- Benq W1070+, ew. W2000 jeżeli naprawdę będzie znacznie lepszy;
- Optoma HD27 lub podobnej klasy (HD26 ? HD28 ?)
- Epson EH-TW5350.

Biorąc powyższe pod uwagę - co polecacie i dlaczego ?
 
Ostatnia edycja:

KamilMac

New member
Kupiłem tego Epsona TW-5300, ale niestety pójdzie do zwrotu. Jak dla mnie zbyt jasne czernie dyskwalifikują. Wolę gorsze kolory ale czarną czerń, szczególnie jak film jest w szerszym formacie niż projektor i u góry i na dole pozostają czarne pasy. Ten projektor byłby świetny np. do oglądania sportu w barze, ale do kina w zupełnej ciemności mnie nie zadowala. Nie da się tego ustawić w menu, jest niby automatyczna przysłona, ale po pierwsze jest dość głośna a po drugie działa tylko jeśli cały kadr jest czarny, gdy pojawi się jasny obiekt to rozjaśnia cały obszar i czarny kolor znika. Może do większych pomieszczeń będzie lepiej, u mnie jest 3m od ekranu i ekran około 100 cali.

Teraz zastanawiam się między Benq W1070, ale znalazłem też nowy Acer A1500 i niby ma lepszy kontrast (1:20 000).
Testowałem pożyczony Acer Acer X1378WH DLP i kontrast był bardzo dobrym kolory też, ale ja bym chciał Full HD.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
różne technologie dlp i 3lcd i powinieneś porównywać dlp do dlp,3lcd do 3lcd (parametr w parametr)

masz ustawiony tryb ecko ? pobaw się ustawieniami jasności-kontrastu itp (moim zdaniem powinno być okej)
 

KamilMac

New member
różne technologie dlp i 3lcd i powinieneś porównywać dlp do dlp,3lcd do 3lcd (parametr w parametr)

masz ustawiony tryb ecko ? pobaw się ustawieniami jasności-kontrastu itp (moim zdaniem powinno być okej)

Tak, tryb ECO, kontrast/jasność niewiele zmienia. Nawet bez podłączonego źródła sygnału świeci na szaro.
Tak, DPL i 3LCD to inne technologie, wezmę jednak DLP.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
dla mnie tylko epson 3lcd lepsze kolory-uplynniacz,3d które nie jest na podczerwień tania nowa oryginalna lampa,żeby u mnie była bardzo dobra czerń to poszedłem o krok dalej i przystosowałem inny kolor ściany niż tutaj podają i jestem z niej bardzo zadowolony tylko musiałem spędzić parę godzin na kalibracji reszty kolorów :) ale efekt końcowy jest taki że trawa jest idealnie zielona,kolor skóry jak kolor skóry,itp (jestem zadowolony)
 
Do góry