Projektor około 3K pln do niedużego pokoju

Matsunami

New member
Mi przy 5300 pomógł czarny materiał na suficie (220x160) i filtr ND2 (Hoya Pro ND 2 52mm). Czerń poprawiła się na tyle że już mi nie przeszkadza.
Wydaje mi się że w normalnych pokojowych warunkach dużych różnic nie będzie między 1070/1090/1110 a 5300/5350. Jeśli ktoś ma kontrolowane warunki to wyciągnie się więcej z DLP w kwestii czerni.
 
Ostatnia edycja:

KamilMac

New member
Myślałem nad tym filtrem ND, o którym piszą przedmówcy, ale koniec końca zamieniłem na Acera A1500 DLP. Czerń jest dużo lepsza, kolory nadal dobre. Jest mniejszy, cichszy, w moim pokoju (projektor 3M od ściany) w trybie ECO świeci aż za mocno.
Co ciekawe jak włączyłem to kontrast kolorów był dość mocny, ale zmiana w menu zakresu kolorów HDMI z auto na pełny bardzo pomogła i cienie są ładnie wyświetlane, nie wiem czy to kwestia kabla czy źródła obrazu (laptop Lenovo i700).

Jestem zadowolony :)
 

artiz_

New member
Bez reklam
Myślałem nad tym filtrem ND, o którym piszą przedmówcy, ale koniec końca zamieniłem na Acera A1500 DLP. Czerń jest dużo lepsza, kolory nadal dobre. Jest mniejszy, cichszy, w moim pokoju (projektor 3M od ściany) w trybie ECO świeci aż za mocno.
Co ciekawe jak włączyłem to kontrast kolorów był dość mocny, ale zmiana w menu zakresu kolorów HDMI z auto na pełny bardzo pomogła i cienie są ładnie wyświetlane, nie wiem czy to kwestia kabla czy źródła obrazu (laptop Lenovo i700).

Jestem zadowolony :)
Mam tez acera. Jak zmienisz na tryb ekonomiczny to zauważysz ze czerń jest duzo lepsza. Acery maja mocne lampy jak zdążyłeś juz zapewnie zauważyć
 
Ostatnia edycja:

KamilMac

New member
Mam tez acera. Jak zmienisz na tryb ekonomiczny to zauważysz ze czerń jest duzo lepsza. Acery maja mocne lampy jak zdążyłeś juz zapewnie zauważyć

Od samego początku jadę na trybie ECO, bo mam dość mały pokój (3m od projektora do ekranu). Dokupiłem filtr ND 0.2 i jest jeszcze lepiej. Jestem bardzo zadowolony (w porównaniu do Epsona, który niestety dobrej czerni nie daje).
 
Do góry