Projektor Sony VPL-VW10 LCD problem z obrazem

gothric

New member
Witam
Kupiłem używany projektor Sony VPL-VW10HT.
Jest on sprawny technicznie, ma wymienioną lampę .
Problem jaki zauważyłem to czerwonawe przebarwienie znajdujące się z prawej strony obrazu ( występuje ono na około 1/4 powierzchni ekranu , na całej wysokości . Tak jakby pionowe przejście tonalne . Najbardziej widoczne na jasnych scenach. )
Wydaje mi się że takie przebarwienie przy pierwszym włączeniu projektora było z lewej strony, a teraz jest z prawej.
Projektor jest podłączony do laptopa poprzez kabel S-VIDEO.
Czy ktoś spotkał się już z taką przypadłością?
Czy może to być zakłócenie z laptopa?

Pozdrawiam
gothric
 

Deimos

Banned
Jedyny sposób i to szybki, to proponuje podłączyć DVD i zerknąć co się będzie działo. Pozdrawiam
 

gothric

New member
Witam

Oczywiście sprawdzenie na innym podłączeniu jest bardzo rozsądne.
Jednak rozwiązałem już problem w inny sposób. Rozebrałem optykę projektora oraz dostałem się do paneli LCD. Wszystko przeczyściłem, taśmy przekazujące sygnał na panele wyjąłem z zaczepów i ponownie je zamocowałem. Po złożeniu wszystkiego w całość oraz odpaleniu projektora problem zniknął. Cały obraz jest czysty i jednorodny.
Czasami samemu warto, oczywiście ostrożnie i z rozwagą naprawić własny sprzęt.:eek:k:

Pozdrawiam
gothric
 

mirzaw

New member
Widzę że jesteś BARDZO odważny - matryc LCD mam nadziejeę nie czyściłeś....
Nie mniej pozdrawiam Cię ... również użytkuję owy projektor i jestem bardzo zadowolony.
Jeśli kupiłeś go używany to polecam przeczyścić jeszcze z kurzu i wyprać filtr powietrza.
Ja używam go z n-ką oraz z dobrym DVD. Obraz fantastyczy.
A jakiego używasz ekranu?
Jakie masz doświadczenia?
 
Do góry