Projektor do salonu?

j4cek

New member
Witam

Mam zamiar kupić swój pierwszy projektor a moja wiedza na ten temat jest praktycznie zerowa, więc liczę tylko na wasze opinie...

Długość salonu to 5,5m szerokość 5m

nie chce wydawać dużej kwoty tylko w okolicy 2500zl

czy projektor optomy HD140X jest dobrym wyborem? czy może projektor krótkoogniskowy?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
pewnie że może być optoma hd140x.....spokojnie będziesz miał 150" jak szerokość pokoju to 5m i długość salonu 5,5 metra...

czy lepszy będzie krótkoogniskowy ? nikt ci na to pytanie nie odpowie(jedynie to że nie kupisz full hd krótkoogniskowego za taką cenę
 
Ostatnia edycja:

j4cek

New member
Super:) czyli projektor będzie optomy a czy ekran z all za ok 600zl elektryczny na początek przygody będzie ok? Czy pieniądze wydane w błoto
 

buldoggg

Member
Bez reklam
bo efektu tęczy nie widzisz w projektorach dlp ? :)

na 100% nie chcesz przekroczyć granicy 2500 zł ?

bo napisałeś tak samo jak ja odpowiedziałem....

każdy dany projektor będzie dobry wyborem tylko nie dla każdego :) nie napisałeś co byś chciał aby dany projektor posiadał lub nie .... ale za 2200 zł nie można mieć wszystkiego i sam dobrze o tym wiesz.
 

j4cek

New member
Jeżeli jest coś wartego żeby przekroczyć 2500 to nie ma problemu :) projektor chce używać do oglądania meczy i do Xboxa one
 

j4cek

New member
Nie oczekuje cudow za te pieniadze :) tak jak pisalem zeby dalo sie obejrzeć mecz czy pograć:) obraz ok 120cali i tak jak pisałem jeżeli mam dołożyć do projektora np za 2800 a będzie on zdecydowanie lepszy od optomy to nie ma problemu...
 

buldoggg

Member
Bez reklam
jeżeli będziesz oglądał sport na projektorze
to ja polecam ci od serca EPSONA EH-TW-5300 --- cena 2850 zł (pewnie znajdziesz gdzieś taniej)

dlaczego ?

1.bardzo żywe i naturalne kolory(skóry,trawy itp)
2.interpolacja klatek-płynność(musiałem to mieć np do sportu)
3.super ostrość
4.gwarancja 24m na projektor i 36m na lampe lub 3000h
5.oryginalna lampa z modułem w sklepie epson to 385 zł
6.cichy w trybie eko 27db
7.estetyczny wygląd.
8.cena
9.3d (okulary 2 sztuki 3d od mojego tv sony pasowały)
10.projektor w tecnologii 3lcd gdzie nie występuje efekt tęczy

Opisane wyżej punkty nie są poustawiane chronologicznie do mojego wyboru,zostały wypisane jako kolejność przypadkowa który nie ma żadnego odniesienia do kolejności.
 
Ostatnia edycja:

j4cek

New member
A jak sprawa z ekranem? Najlepiej chyba szary bo okna mam po prawej stronie od ściany więc dość dobrze nasloneczniony jest salon...czy może na początek wystarczy pomalowanie ściany? Czy od razu odpuścić ten pomysł?? Ściana ma 3m szerokości
 

buldoggg

Member
Bez reklam
pierw kup projektor i rolety 100% zaciemnienia (żadne dzień/noc) najlepiej ze srebrną powłoką z tylu żeby odbijało światło(chłodniej w pokoju w lato) a co do ekranu to sam stwierdzisz czy na ścianie jest okej czy......ja na chwile obecną obraz wyświetlam na ścianie i jestem bardzo zadowolony.

czyli:
1-projektor
2-rolety 100%

jak masz ścianę 3m to obraz będziesz miał duży :) około 130"
 

buldoggg

Member
Bez reklam
do czasu kiedy kupisz projektor nic nie rób......potem sam stwierdzisz czy biały czy szary.......co do farb to są również specjalne farby ale koszt to np 500 zł za 500ml farby :)
 
Do góry