Projektor 3000zł

eldoner

New member
Witam,
proszę o pomoc w wyborze projektora, w cenie ~3000zł (zakładam, że przy 4000zł nie ma niczego wartego dołożenia?). Pomieszczenie ma wymiary 4m na 3m. Więc rzut maksymalnie z ~4m. Myślałem, żeby uzyskać 100 cali. Pomieszczenie będzie całkowicie zaciemnione - czarne ściany i sufit. Projektor podwieszony pod sufitem. Oglądane będą filmy głównie filmy z bd oraz Netflix. 3d miło żeby było, ale w żadnym wypadku nie stawiam tego jako priorytet. Zastanawiałem się nad:
- Benq 1090 (następca 1070, właściwie nie wiem czym się technicznie różni),
- Optoma HD27
- Epson EH-TW5300
Tutaj Epson jest w technologi 3LCD, czytałem o zaletach DLP i 3LCD, ale chciałbym poznać waszą opinię w odniesieniu do tego konkretnego przykładu,
Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Jak czesto będziesz korzystał z projektora ? Widzialeś na żywo obraz z dlp i 3lcd ?? Co bedziesz na tym oglądał ? Filmy z bd ? Laptop ? Tv komercyjna ? Filmy 3d ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja kupilem epsona 5350 ze wzgledu na WiFi i multicast ale szczerze kupilbym zwykly 5300. Bez sensu doplacac.

Kolejna zaleta epsona jest to ze jak masz okulary 3d samsunga to epson je normalnie wykrywa, wiec pod tym wzgledem u mnie duzy plus, vo wujas ma 2 pary okularow, dziadek kupil samsunga z okularami no i ja mam 2 pary wiec nie malo zaoszczedzilem.

Na normalnym trybie Epson jest MEGA glosny to wez pod uwage. Ja ogladam wnie trybie Eco to wtedy wentylator jest wylaczony i go praktycznie wogole nie slychach.

Kolejna rzecz to jasnosc. Epson dosyc mocno wali swiatlem, hak sa jasne sceny to sciany i bialy dywan swieca mi bardzo mocno, do tego stopnia jest to wkurzajace ze bede musial jakies zaslony na sciany boczne porobic.

Od tyle na temat Epsona z mojej strony
 

eldoner

New member
Jak czesto będziesz korzystał z projektora ? Widzialeś na żywo obraz z dlp i 3lcd ?? Co bedziesz na tym oglądał ? Filmy z bd ? Laptop ? Tv komercyjna ? Filmy 3d ?

Nie widziałem różnicy, i raczej nie będę miał możliwości w odpowiednich warunkach jej zobaczyć. Oglądane będą filmy głównie filmy z bd oraz Netflix. 3d miło żeby było, ale w żadnym wypadku nie stawiam tego jako priorytet.

Na normalnym trybie Epson jest MEGA glosny to wez pod uwage. Ja ogladam wnie trybie Eco to wtedy wentylator jest wylaczony i go praktycznie wogole nie slychach.

Kolejna rzecz to jasnosc. Epson dosyc mocno wali swiatlem, hak sa jasne sceny to sciany i bialy dywan swieca mi bardzo mocno, do tego stopnia jest to wkurzajace ze bede musial jakies zaslony na sciany boczne porobic.

Od tyle na temat Epsona z mojej strony

W1070/1090 też jest podobno bardzo głośny, a raczej będzie umieszczony nad głową ;/. U mnie nie będzie żadnych powierzchni które mogą odbijać światło, więc się o to nie martwię, ewentualnie czy sam obraz nie będzie za jasny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry