Projektor do 150$ + ekran - jestem zielony w temacie, proszę o pomoc.

panda86

New member
Witam, będzie to mój pierwszy rzutnik, krótko o warunkach: pomieszczenie to piwnica (barek), więc raczej ciemno - jest jedno niewielkie okienko.
Odległość od rzutnika do ekranu to ok 3-4m. Czy ładować się w sprzęt z chin..?
Bardzo zależy mi na dobrej jakości obrazu.. - to znaczy.. chciałbym żeby efekt końcowy był jak w kinie :D

Taniej i wygodniej i bezpieczniej dla mnie zawiesić rzutnik + ekran, niż TV ok 50", czy jednak nie koniecznie..? Chciałbym się zmieścić w budżecie 1000zł. Macie jakieś propozycje..? Chętnie skorzystałbym z AliExpress z promocji..


Bardzo proszę o info i poradę. Pozdrawiam
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Napisałeś:

"Bardzo zależy mi na dobrej jakości obrazu.. - to znaczy.. chciałbym żeby efekt końcowy był jak w kinie"

Najtańszy 50" tv to Hitachi 50HB1T62 za 1699 zł.

jeżeli masz 1000 zł to lepiej przepić żeby cię głowa bolała niż żebyś wydał 1000 zł i płakał.....takie projektory to totalny szrot,nawet używanego nie kupisz który będzie posiadał w miarę dobre parametry.musiałbyś mieć minimum 2300 zł.
 

raf7705

Banned
Spytaj w kościele, czy nie mają na zbyciu starego rzutnika z ekranem.
Będziesz miał efekt, "jak w kościele" bo na efekty "jak w kinie" to nie ten budżet 😀
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jak się nie znacie to nie hejtujcie. Ja mam na zbyciu rzutnik z ekranem za 1000 zł i jakość jest super. Tylko skąd weźmiesz filmy 16mm? Będziesz oglądać klasyki?
 

panda86

New member
Kup jakas uzywke 720p na olx., jakas optome czy benq, zostanie jeszcze na popcorn i %. W projki z Chin sie nie baw.

Dziękuję bardzo o takie info mi chodziło.. Czy to w ogóle gra warta świeczki.. - widziałem tylko jakieś zdjęcia osób które kupiły takowy sprzęt i na zdjęciach obraz jest w ok.. generalnie jeżeli nikt z powyższych osób nie posiadał / testował takiego chińczyka za 500 czy 1000zł to uważam że nie powinien się wypowiadać, bo tylko dlatego że to chiny to samo zło i do niczego się nie nadaje.

Czyli żeby zacząć zabawę to min. 2k i w górę tak? A coś z używanego sprzętu?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
nie chodzi o to że minimum 2k tylko o to żebyś kupił coś markowego z dobrej jakości podzespołami....

wiesz dlaczego tutaj nikt nie posiada projektorów firmy takich jak AUN,UNIC,CRENOVA,MAXLED itp ? a no dlatego że nikogo nie stać na to żeby wydawać pieniądze na jeden projektor dwa razy.....parę osób tutaj miało takie chińskie projektory ale tylko przez parę dni.sprawdź sobie testy np takiego maxleda(filmiki na youtubie) i nie mówię o odpakowaniu jak on wygląda tylko podczas użytkowania,osobiście wybrałbym używany projektor nawet z gorszą rozdzielczością i innymi parametrami niż chińczyka z super-mega bajerami.....

Patrząc na parametry takiego maxleda czy innego chinola to w 90% wypadają lepiej niż taki benq,acer,epson,wystarczy popatrzeć na samo pudełko,jest ono piękne,kolorowe,dostajesz 2 pary okularów 3d,jest 1080p

zobacz sobie testy takiego maxleda
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Człowieku, poprosiłeś o radę i skoro spotkałeś się z falą hejtu, to znaczy, że gdzieś mocno przegiąłeś. Albo masz tysiaka i zapomnij o jakości, albo chcesz mieć namiastkę kina i musisz wydać 5. Zacznij od ekranu. To niewielki wydatek na tle projektora. Potem kup projektor ledowy w MM czy Saturnie i jak zrozumiesz dlaczego to urządzenie jest zabawką to do 30 dni możesz je zwrócić. Potem poczytaj jaka różnica jest między rozdzielczością 720 a 1080 na przekątnej jakiej oczekujesz. I wtedy albo sobie temat odpuścisz, albo dozbierasz do czegoś konkretnego.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
ale szczerze to lepiej kup:

Mini Projektor Acer C120 nowy za 1099zł (1280x800) ale musisz mieć jaskinie w domu bo ma tylko 100lumenow,czas pracy lampy 20000 godz.

lub projektor do smartfona za 50 zł i tam możesz mieć rozdzielczość 4k natywna(jeżeli twój smartfon taką posiada)
 
Ostatnia edycja:

panda86

New member
Hejt nie był w zupełności potrzebny.. Ok, zrozumiałem że nie ma sensu się w to pchać. Zatem inaczej, czy w takim budżecie ok 1000zl kupię jakąś sensowną używkę? Mógłbym kupić model Epsona EB-U32, niewielki przebieg ok 500h no i się zastanawiam. Pytanie było szybkie, dopiero muszę się wdrożyć w temat.. Ale będę wdzięczny jeżeli ktoś napisze jakich firm można się nie bać, które mają części zastępcze itd... Pozdrawiam.
 

panda86

New member
Czy Epson który podałem jest zły...? Nowy prawie 3k kosztuje.. Optoma jest chyba tańsza.. - możecie mi rzucać modelami ale jakieś plusy/minusy proszębo tak to mi nic nie mówi.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Panda bez zastanowienia bierz ten projektor jeżeli jest to model który napisałeś Epsona EB-U32 za max 1000 zł(bo tyle chciałeś wydać max)i wyświecone około 500h,będziesz zadowolony,gdybyś nawet nie był to spokojnie go sprzedaż (na aukcjach najtaniej jest za 1500 zł)

parametry okej....moim zdaniem nie ma co wybrzydzać KUPUJ

fullhd 1920x1200 16:10,włączysz tryb ecko i będzie miał 2240 lumenów a dzięki temu lampa wytrzyma do 10000h.....KUPUJ
 
Ostatnia edycja:

gerrard

New member
Takie małe projektory są przeznaczone do prezentacji.
Są głośne i w biurze to nie przeszkadza.
Ale średnio nadaja się na kino domowe.
Tym bardziej, że chcesz zrobić salke w zaciemnionej piwnicy.

Kupowanie używanych DLP to zawsze ryzyko.
Prędzej, czy później padnie chip dlp i pojawi się "gwieździste niebo".
Cała masa takich na aukcjach.

Najbezpieczniej na początek używany 3lcd 720p.
Epson, Sanyo, Panasonic.
Są ciche, z lenshiftem, często z nową lampą - typowo kinowe.
 
Do góry