Nowy projektor do 6.000 zł

Bedwyr

New member
Witajcie,
od co najmniej roku wałkuje temat zakupu projektora.

Przeznaczenie: wyłącznie filmy i mecze live (żadnych gier, prezentacji, wodotrysków itp.)

Wymiary projekcji:
odległość projektora od ściany 5,3m (i prawie tyle samo wynosi odległość widza od ekranu)
obraz: wysokość ~150cm, szerokość ~280 cm

Budżet:
1 opcja do 3500 zł (z racji tego, że mógłbym go wrzucić w koszty firmy bez amortyzacji)
2 opcja do 6000 zł


Pożądane cechy: DLP, lens shift, FHD, zgrabne gabaryty i waga
Cechy drugorzędne: upłynnianie ruchu, możliwość przesyłania filmów do projektora przez wifi

Mój typ:
Do 3500 zł: Optoma hd28dse
do 6000 zł: Optoma HD50

Proszę o poradę co Waszym zdaniem w tym przedziale cenowym powinienem poważnie przemyśleć.
Cenię sobie trafne sugestie ;-)

Serdecznie pozdrawiam
Bedwyr
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
optoma hd28dse nie ma lens shiftu tylko korekcje trapezu w pionie,poziomie plus cornery(czyli rogi)

optoma hd50 posiada lens shift ale tylko w jednej płaszczyźnie

czyli z tego co wybrałeś to zostaje ci do wyboru tylko hd50

lub np benq 1070- 3d fullhd,lens shiift - cena około 2900 zł
lub benq 1070+ 3d fullhd,lens shift,łączność -cena około 3400 zł

moim zdaniem wybrałbym takiego benq 1070 lub 1070+
 

Spooner

New member
Temat świeżo przerabiałem wiec włączę się do rozmowy ,mianowicie miałem Optome HD26dse ,i nie polecił bym tego projektora nikomu ,niby w tym przedziale cenowym ok ale ... Kumpla znajomy pracuje w serwisie i mówił że lubi sie w optomach psuć przetwornik DMD który kosztuje w granicach 1200-1400 zł (robi sie taka kasza z obrazu). Drugi minus tego projektora to : lubił sobie zgubic sam obraz na kilka sekund przy kablu 20m ,a jak spuszczałem roletę zewnętrzną lub sam ekran to obraz znikał całkowicie do momentu zatrzymana się . Upłynnianie ruchu masz dopiero przy optomie HD50 . Ja wymieniałem starego Sanio z4000 i właśnie zaproponowano mi ta Optome HD26dse i powiem ze DLP w ogóle mi się nie podobało ,ostatecznie zdecydowałem sie na Epsona 6700 z interpolacją klatek ( kosztował równe 6000zł) i to był strzał w 10 ,obraz przerósł moje oczekiwania .Płynność ruchu poezja ,szczerze. Szczegółowo tą Optome opisałem na Ceneo ,ale jest to tylko moje zdanie .
 
Ostatnia edycja:

Bedwyr

New member
Z tym lens shift to już sam nie wiem.. Ogólnie to projektor niestety nie będzie miał stałego miejsca. Ponieważ wynajmuje mieszkanie to spodziewam się, że moje warunki z czasem ulegną zmianie - przeprowadzki średnio co dwa lata z racji tego czym się zajmuje :) Taka funkcja pewno nie raz by poratowała sytuację w sprawie ustawień obrazu.
Co do ekranu, to póki co tylko ściana w kolorze jasnego berzu. Żona nie zgodzi się na statyw z ekranem.
 

Bedwyr

New member
Spooner czytałem twoje opinie na Ceneo i przyznam że wydzwaniałem w wiele miejsc by potwierdzić tą opinię, że psuje się przetwornik - nigdzie nie znalazłem potwierdzenia. Co nie zmienia faktu, że wolałbym nie ryzykować ;-)
 

Spooner

New member
Mi potwierdziło to dwóch fachowców co zajmują się tematem ,sprzedażą etc jeden z Wrocławia drugi z Poznania . Nie pamiętam dokładnie co to były za firmy. Na ile to jest prawda ,nie wnikam . Tak czy siak ,moich oczekiwań nie spełnił. Może powiem tak : nie usłyszałem ze dokładnie ten model ma taki problem ,tylko ogólnie ze taki problem występuje w optomach
 

Spooner

New member
No co do twoich przeprowadzek , to rzeczywiście projektory DLP są bardziej mobilne ,o połowę lżejsze niż LCD i lepiej znoszą częste podróże.
 

Bedwyr

New member
Czyli w tym przedziale cenowym, to tak jak napisał buldoggg.
A BenQ W3000 ? Wiem że to powyżej 6k ale może dałoby radę coś wynegocjować.
Jak Waszym zdaniem wypada to z Optoma hd50 ?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
benq w 1070 za około 2900 zł będziesz zadowolony,najlepiej żebyś zobaczył w akcji oba projektory,bo moim zdaniem na 100% będziesz zadowolony z jakości benq 1070 i nie będzie to w twoim przypadku opłacalne dopłacać ponad 2 tyś(oczywiście jeżeli będziesz porównywał tylko projektory dlp) bo w przypadku jeżeli podłączą ci np benq w 1070 i np epsona który jest w technologi 3lcd to różnice zobaczysz(jak np lepsze-bardziej nasycone kolory-ale gorsza czerń)

ps-ja kupiłem epsona 5300 z paru powodów
-brak efektu tęczy(nie chciałem ryzykować z dlp)
-interpolacja klatek(ponieważ posiadam tv 120hz i musiałem to mieć)
-lepsze kolory
-koszt oryginalnej lampy z modułem w sklepie epson to tylko 385 zł
-gwarancja 24m na projektor i 36 miesięcy na lampe(lub 3000h)
-głośność pracy w trybie eco 27db

nie proponowałem ci epsona bo szukasz projektora DLP
 

Bedwyr

New member
Doszedłem do wniosku, że lens shift to dla mnie wręcz kluczową sprawa. Tak jak wspominałem, projektor nie będzie montowany na stałe bo często zmieniam lokum.
Więc nie chce się bawić za każdym razem w podstawianie książek, płyt itc. żeby móc rzucić obraz na odpowiedniej wysokości bez zniekształceń (tak jak przy mojej poprzedniej Optomie)

DLP niestety ma bardzo małe możliwości regulacji optyki - jak dobrze gdzieś tu doczytałem, to zaledwie kilka cm góra dół i nie wiele więcej na boki.

Czy może jestem w błędzie?

Bo jeśli tak się sprawy mają, to pozostaje tylko 3LCD, czyli Panasonic lub Epson w tym budżecie.

TW6700 wydaje się idealnym rozwiązaniem lub Panasonic PT-AH1000E.

Czy może coś jeszcze?

Jak widzę z mobilnością muszę się pożegnać na rzecz lens shift..
 
Do góry