Szukam Rady- Ekran Kraftmann

Spooner

New member
Witam , jestem przed zakupem nowego ekranu (stary się zmarszczył ,ale nie był zbyt dobry) wstępnie zastanawiam sie nad ekranem KRAFTMANN płótno REFERENCE ( sprzedawca mówił ze super samo prostujące się płótno) .Czy posiada ktoś już taki ekran ? Szukam opinii ,rady ale nic nie idzie znaleźć. Zaznaczę że nie dawno robiłem zakup projektora w firmie Kraftmann i zostałem miło i fachowo obsłużony ,ale czytałem różne opinie na temat ich ekranów.
 

Ayala73

New member
Powiem ci tylko tyle, omijaj ekrany tej firmy szerokim łukiem. Wiem bo miałem niestety styczność z tą firmą, przed kupnem miły i super kontakt, który się niestety kończy w momencie reklamacji. A co do samego płótna to mam w tej chwili ekran chiński za 1/4 tej kwoty którą wydałem na ten z Kraftmanna i wreszcie mam obraz gdzie czarny to czarny, a biały to biały czego niestety tam nie miałem. Jeśli poważnie bierzesz pod uwagę tą firmę to może będziesz miał szczęście, a jak nie to zszargane nerwy jak ja:-(, no ale decyzja należy do Ciebie :)
 

reddom

New member
Powiem ci tylko tyle, omijaj ekrany tej firmy szerokim łukiem. Wiem bo miałem niestety styczność z tą firmą, przed kupnem miły i super kontakt, który się niestety kończy w momencie reklamacji. A co do samego płótna to mam w tej chwili ekran chiński za 1/4 tej kwoty którą wydałem na ten z Kraftmanna i wreszcie mam obraz gdzie czarny to czarny, a biały to biały czego niestety tam nie miałem. Jeśli poważnie bierzesz pod uwagę tą firmę to może będziesz miał szczęście, a jak nie to zszargane nerwy jak ja:-(, no ale decyzja należy do Ciebie :)

Hej a możesz podać co to za chińczyk sam szukam jakiegoś ekranu i zastanawiam się czy faktycznie warto dopłacać do czegoś lepszego , tym bardzie że o tanich produktach trudno znaleźć jakieś wiarygodne informacje tym bardziej pozytywne .
Pozdrawiam

Co do kraftman to mają bardzo złą opinię jeśli chodzi o obsługę zwłaszcza tą serwisowo rekalmacyjną.
Pozdrawiam i przepraszam za prywatę w Twoim wątku .
 

Ayala73

New member
Hej a możesz podać co to za chińczyk sam szukam jakiegoś ekranu i zastanawiam się czy faktycznie warto dopłacać do czegoś lepszego , tym bardzie że o tanich produktach trudno znaleźć jakieś wiarygodne informacje tym bardziej pozytywne .
Pozdrawiam

Co do kraftman to mają bardzo złą opinię jeśli chodzi o obsługę zwłaszcza tą serwisowo rekalmacyjną.
Pozdrawiam i przepraszam za prywatę w Twoim wątku .


Opinię o reklamacji tej firmy potwierdzam i naprawdę szczerze odradzam , a przed zakupem tak było miło :x.
Co do chińczyka to co mogę powiedzieć, kasy z poprzedniego zakupu nie odzyskałem, dlatego zdecydowałem się spojrzeć w tym kierunku. Sam ekran za parę stówek , mechanizm chodzi płynnie, a samo płótno od razu widać że żadna rewelacja, wygląda tak jakby było składane a nie zwijane (pewnie osobno przypłynęło :smile: ), boki słabo napięte. Ale co najciekawsze te poziome zgięcia prawie w ogóle nie są zauważalne, zresztą jak trochę powisiał to większa część z nich zniknęła, a i te słabo napięte krawędzie pionowe ekranu w niczym nie przeszkadzają (są nie zauważalne i mieszczą się w czarnym pasie bocznym), o wiele gorzej gdy masz pofałdowania skośne takie jak miałem w poprzednich egzemplarzach :-x bo to powoduje powstawanie cieni dyskwalifikujących oglądanie płynnych jasnych scen (ekran tak jakby falował). Bardzo ważna była dla mnie jakość obrazu i tu duży plus w porównaniu z poprzednimi reklamowanymi ekranami w firmie j/w . Mianowicie nie ma srebrzeń i kolory są naturalne, czego tam nie uświadczyłem. Oglądając na poprzednim ekranie film full hd miałem wrażenie że oglądam filmy za czasów telewizorów kineskopowych, zaśnieżone z brakiem koloru białego (który był brudno biały) co odbierało mi jakąkolwiek ochotę na oglądnie i tu chińczyk wygrywa zdecydowanie . Wydając parę stówek nie spodziewałem się rewelacji, ale jeśli płaci się dużo więcej to oczekuje się czegoś zdecydowanie więcej.
Co do twojego pytania czy warto kupić markowy, to powiem szczerze że wcześniej tak myślałem że jak miałbym kasę na naprawdę markowy ekran to bym go kupił, ale teraz doświadczyłem tego że nie zawsze cena idzie w parze z jakością i mam wątpliwości czy nie szkoda by mi było kasy.
Gdy dzwoniłem przed zakupem pierwszego ekranu słyszałem same ochy i achy, jaka to jakość i jaka klasa, a wszystkie negatywne opinie na forach to działania konkurencji. Niestety uwierzyłem i skończyło się to dla mnie tak jak się skończyło.
Teraz gdy zadzwoniłem w sprawie chińczyka( oczywiście do innej firmy) pan poinformował uczciwie że jest to chińczyk, a na moje pytanie o reklamacje również powiedział że się zdarzają. Ponieważ miałem 14 dni na ewentualny zwrot postanowiłem zaryzykować i powiem szczerze to nie żałuję.
 

kaktusr

New member
Opinię o reklamacji tej firmy potwierdzam i naprawdę szczerze odradzam , a przed zakupem tak było miło :x.
Co do chińczyka to co mogę powiedzieć, kasy z poprzedniego zakupu nie odzyskałem, dlatego zdecydowałem się spojrzeć w tym kierunku. Sam ekran za parę stówek , mechanizm chodzi płynnie, a samo płótno od razu widać że żadna rewelacja, wygląda tak jakby było składane a nie zwijane (pewnie osobno przypłynęło [emoji2] ), boki słabo napięte. Ale co najciekawsze te poziome zgięcia prawie w ogóle nie są zauważalne, zresztą jak trochę powisiał to większa część z nich zniknęła, a i te słabo napięte krawędzie pionowe ekranu w niczym nie przeszkadzają (są nie zauważalne i mieszczą się w czarnym pasie bocznym), o wiele gorzej gdy masz pofałdowania skośne takie jak miałem w poprzednich egzemplarzach :-x bo to powoduje powstawanie cieni dyskwalifikujących oglądanie płynnych jasnych scen (ekran tak jakby falował). Bardzo ważna była dla mnie jakość obrazu i tu duży plus w porównaniu z poprzednimi reklamowanymi ekranami w firmie j/w . Mianowicie nie ma srebrzeń i kolory są naturalne, czego tam nie uświadczyłem. Oglądając na poprzednim ekranie film full hd miałem wrażenie że oglądam filmy za czasów telewizorów kineskopowych, zaśnieżone z brakiem koloru białego (który był brudno biały) co odbierało mi jakąkolwiek ochotę na oglądnie i tu chińczyk wygrywa zdecydowanie . Wydając parę stówek nie spodziewałem się rewelacji, ale jeśli płaci się dużo więcej to oczekuje się czegoś zdecydowanie więcej.
Co do twojego pytania czy warto kupić markowy, to powiem szczerze że wcześniej tak myślałem że jak miałbym kasę na naprawdę markowy ekran to bym go kupił, ale teraz doświadczyłem tego że nie zawsze cena idzie w parze z jakością i mam wątpliwości czy nie szkoda by mi było kasy.
Gdy dzwoniłem przed zakupem pierwszego ekranu słyszałem same ochy i achy, jaka to jakość i jaka klasa, a wszystkie negatywne opinie na forach to działania konkurencji. Niestety uwierzyłem i skończyło się to dla mnie tak jak się skończyło.
Teraz gdy zadzwoniłem w sprawie chińczyka( oczywiście do innej firmy) pan poinformował uczciwie że jest to chińczyk, a na moje pytanie o reklamacje również powiedział że się zdarzają. Ponieważ miałem 14 dni na ewentualny zwrot postanowiłem zaryzykować i powiem szczerze to nie żałuję.
Dkad ten chinczyk byl ? Allegro, sklep ? Podaj jakies namiary bo sam mecze sie z srebrzacym buenohd z allegro taz ze srebrzy dwa ze chce troche wiekszy.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Ayala73

New member
Dkad ten chinczyk byl ? Allegro, sklep ? Podaj jakies namiary bo sam mecze sie z srebrzacym buenohd z allegro taz ze srebrzy dwa ze chce troche wiekszy.

Z allegro, też myślałem o Bueno ale zdecydowałem się na ten bo właśnie czytałem o srebrzeniu Bueno, a wiem jakie jest to nieprzyjemne. Tak jak mówię jeśli spodziewasz się super, hiper napiętego płótna to ten ekran tego nie ma, ale napęd działa ok, no i obraz jest przyzwoity.
Ja mam dokładnie ten:
http://allegro.pl/ekran-projekcyjny-294x220-elektryczny-defil-big-i6043316744.html?utm_id=at1%2110079589&utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_term=ROIHUNTER&utm_campaign=RH_DPA_TV_i_Video_desktop--ViewContent+7d+%28excl.+Purchase+14d%2C+AddToCart+7d%2C+ViewContent+3d%29+carousel+%28nf+desktop%29&utm_content=at1%2110079589 .

Jest jeszcze jeden plus taniego ekranu, nie szkoda go wymienić na inny gdy nam się znudzi :D
 

kaktusr

New member
Dzieki za odpowiedz, nie spodziewam soe po takim ekranie cudow ale martwi mnie to ze jest jeszcze tanszy od beuenohd ktore jest mefa badziewiem. Mam wersje szara hd, zagina sie na rogach strasznie przy szerokosci zaledwie 220, srebrzy przy obrazie puszczonym z gory a co gorsza ostatnio nawet na puszczanym z dolu na bialych scenach mam jakies dziwne fale i inne wynalazki :(

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnio ktoś podawał linka do chińczyka z napinaczami za śmieszne pieniądze, ja bym w tego poszedł. To może być dokładnie jeden z powyższych, czyli zadowalająca jakość - a jest tak jak Kolega wyżej pisze.
Cena często o niczym nie świadczy.
Te faktycznie wypasione ekrany kosztują po 10k, przy tańszych jest loteria.
Ale to też nie jest tak, że na ekranie za kilkanaście tyś. doznamy olśnienia.
 

petewwa

New member
Kraftmann to chińczyk z kosmicznym narzutem. Płótna z plandeki od tira. Chińskie głośne silniki, a na prezentacji nawijają na ciche Somfy.
Współpracowałem z nimi chwilę. Ale jakość i ceny nie idą w parze. A wręcz przeciwnie. Do tego od jakichś dwóch lat zero kadry. wszyscy fachowcy uciekli.
Monterzy jak i pracownicy z produkcji. Teraz sami Ukraińcy i Polacy bez podstaw i szkoły.
 
Do góry