Wymiana projektora

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam;

Audio mam już za sobą, przyszedł czas na dobry projektor, który posłuży mi na kilka lat.

Na razie mam Epsona EMP TW700 jest bardzo dobry tylko już leciwy, nie ma FullHD, 3D więc chciałbym go podmienić na coś lepszego.



Parametry:
Salka - Sufit, podłoga, okna, bordery i najbliższe otoczenie ciemne (czarne). Po zgaszeniu światła całkowita ciemnia. Problemem jedynie są białe ściany po bokach i z tyłu, które umiarkowanie odbijają światło od projektora.

Ekran 16:9 o szerokości 236cm.

Wstępnie wybrałem projektor:
Epson EH-TW 5300 cena niska, więc po 2 latach w razie w mógłbym go wymienić na coś innego.

Ostatecznie mogę wydać coś do maksa 5000zł, nie chce przepłacać, a do Sony HW45/55 no jednak swoje kosztują i chyba nie potrzebuję aż tak drogiego obrazu.

Co do parametrów projektora, co musi mieć:
Full HD

3D - w jakiś dostępnych pieniądzach, czy musze dokupować do epsona dodatkowe moduły i okulary kosztują aż 300zł? Są zamienniki?

Lens Shift - na tym mi nie zależy, projektor będzie zamontowany w salce więc nie muszę cudować.

Zoom optyczny - no jakiś musi być abym dopasował obraz do ekranu.


Skorzystałem z kalkulatora:
Epson Europe EH-TW5300 Projection Calculator - Throw Distance and Screen Size

Po wpisaniu szerokości ekranu na 236cm wszystkie suwaki sa na czerwonym? Dlaczego, to nie będzie dobry projektor do takiego "małego" obrazu?

Rozumiem że projektor muszę zawiesić w odległości 3,2m od ekranu, to wychodzi centralnie nad moją głową. Nie mogę go odsunąć do 4m do tyłu?


Jakieś pomysły, propozycje? I gdzie kupie projektor w dobrej cenie?
Może warto dopłacić do 5000zł i kupić coś innego?

Jakieś rady?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
idź w to co ma bipo. poczekaj pare miesięcy odkładaj i bedziesz miał, a nie że już musisz mieć
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie chodzi o odkładanie kasy, na koncie tyle by się znalazło....
Tylko nie czuje potrzeby wydawania tylu pieniędzy na projektor.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jesli chodzi o zamienne okulary, to beda pasowac 5x tansze, okulary od telewizorow Samusunga. Musisz tylko upewnic sie co do modeli. Podpowiem Ci jeden z nich wieczorem, jak wroce do domu.
Z drugiej strony jak masz przystosowana salke, warto pomyslec o czyms lepszym. Za te jase dostaniesz uzywane JVC X30/35 albo takie Sony jak ma Bipo.
Tyle ze z uzywka to zawsze loteria.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Lolo2 jak ustawiłeś 235 szerokości to masz tak 109 cali i taką wielkość uzyskasz od 3.27m do 5.33m

kupujesz tylko okulary aktywne np samsung lub sony lub innej firmy i oglądasz 3d

sam posiadam ten model epson eh-tw5300 i mogę ci go polecić.

dodatkowo powiem tak że mam tv 50" sony kdl-50w815b 3d matryca va 120Hz i nie ma różnicy w jakości obrazu na plus w projektorze to taki że ekran jest x3 razy większy :)


bubafat napisz jaki model okularów jest 5x tanszy od epsona,bo cena epsona to 300 zł (średnia cena) to jak możesz podaj linka do nowych okularów samsunga aktywnych za około 60 zł (sam posiadam tylko 2 pary okularów sony i chętnie kupiłbym jeszcze 2 pary jeżeli są aż takie tanie-oczywiście nowe)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No to fajnie z tymi okularami bo mam 2 pary do tv samsunga ue55h6400.

Taki jak ma Bipo niestety nie dostane. Moge wydac do 5000zl o ile dostane fakturke wiec w gre wchodzi tylko iwylacznie nowka.

Patrze ze jeszcze optoma jest w1070 w dlp.

Cena eksploatacji raczej malo mnie interesuje bo zeby wykrecic te kilka tysiecy godzin to i tak wydaje sie duzo.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Jasne że tak ale do takiego epsona oryginalna lampa kosztuje 385 zł w technologi 3lcd nie uświadczysz efektu tęczy i co ważne(dla mnie) posiada interpolacje klatek która działa idealnie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo2 , a liczyś się z hałasem z Epsona ? Masz taki fajny pokój , olej 3D i szukaj JVC.

No wlasnie boje sie o halas, kazdy o tym wspomina.

A jvc, to jakie modele? Bo rs400 to jednak ma zly kolor :)
Epsona, sony to jak mniej wiecej mam poglad ale JVC to czarna magia.

Zapewne na zywo bedzie ciezko porownac, watpie aby w slupsku, chojnicach czy koscierzynie bylby jakis salon. Najpredzej trojmiasto, a to juz wyprawa na pol dnia conajmniej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednak zostane na ziemi i pozostane przy fullhd. I tak dla 2.3metra ekran nie ma sensu 4k. (Patrzac po fotach bipo)'

Ale nie patrz na foty, bo to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Jestem więcej jak pewien, że będziesz zadowolony z projektora do 5k, nie wspominając już o droższych, a czy jest sens 4K. No jak ludzie kupują tv 4K 55" i piszą dla nich jest "miazga", to jak widać dla niektórych jest sens.
Dla mnie osobiście nie ma (teraz) sensu, ale różnice na takiej przekątnej widać, no ślepy nie zauważy. Kwestia kasy i materiałów jakie zapodasz.

Stestuj sobie tańszy - właśnie coś takiego jak zakładasz i postaw obok dużo droższy. Ja jechałem po Sony, a wróciłem z Benq.
Zwyczajnie nie potrzebowałem jeszcze lepszej jakości na te pare godzin które spędzam przed projektorem.
Możesz mieć podobnie, a za jakiś czas wystrzelisz konkretnie w 4K (jak spadną ceny)

Testowałeś ostatnio kable, nie słyszałeś różnicy. Podobnie może być z projektorami, będziesz widział trochę lepszą jakość, ale możesz stwierdzić, że ta w tańszym w zupełności Cie zadawala.
Takie polecanie czegoś nie znając oczekiwań nie ma sensu. Szkoda żebyś wydał dodatkowe 5k na coś co Cię nie specjalnie wzruszy.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Wszyscy obawiają się głośnej pracy...projektora....może nagram filmik i dodam tutaj żeby wszyscy zrozumieli,chyba że oglądacie wszyscy użytkownicy epsonów nieme filmy
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Armanig a mozna wiedziec jakiego ty Benq kupiles?

Twoja wypowiedz trafia w 100% w moje "mysli".

Filmy ogladam maksymalnie 3 w tygodniu. Wiec okolo 300 godzin w roku. I kupic projektor za 15 000zl jakos.... lepiej poczekac na 4k.

Na te chwile nastawiam sie na Epsona tw5350 ma Miracast wiec bajki dla corki z telefonu a dla mnie komputer :)

No i 3000zl to prawienie cena suba, ktorego mialem kupic :) Wiec...


Jakas propozycja poza 5350 i optoma 1070?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam Benka W1070, nie będę opisywał bo znajdziesz niezliczoną ilość testów i recenzji, a swoje przed i po kupnie już pisałem.
Wiem jak świecą droższe czy dużo droższe i stwierdziłem, że to będzie świetny kompromis, a w przyszłości jak kupię coś lepszego, to już na bank 4K.
Nic po środku.

To jest zdjęcie z mojego benka, ale jak wspomniałem. Nie sugeruj się tym.
Wierz mi, że fotę mozna zrobić jak chcesz. Ta ma prawie 2 lata i robiona jak pamiętam S6, czyli średniej jakości aparat, lustrzanką byłoby o niebo lepiej.


bild upload
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No i gitara, na fotce tez nie wiedze zadnych defektow.

Ogladalem kilka testow benq1070 i epsona 5300

Benq podobno lepsza czern, imput lag, cichszy ale moze byc efekt teczy? Masz z tym problem?

Natomiast epson gorsza czern ale dlp, brak efektu teczy i podobno masa upiekszaczy teczy. Dodatkowo 5350 posiada miracast no i okulary "podobno" dzialaja od tv samsunga. Wiec chyba epsona klepne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie widzę i nie widziałem nigdy żadnych tęcz, więc tutaj nie pomogę.
Czerń to istotna sprawa przy projekcjach, a na minus zaliczyłbym na pewno hałas.
No, ale to nie tylko Benka dotyczy.
Zresztą kup co masz kupić i jak to nie będzie to czego oczekujesz, to zwrócisz.

Fotką się nie sugeruj jak pisałem, na żywo to tak nie wygląda, ani w Sony, Benku czy JVC. Zawsze wygląda deko inaczej.
 
Do góry