Ekran 240x135 z napinaczami za 999 pln?

blazej480

New member
Na dniach muszę kupić ekran.

240x135, elektryczny, szary

Waham się między:

Jakiś no name za 719 pln:

PROJEKCYJNY ELEKTRYCZNY 240x135 M GRAY 16:9 (5865595259)
czy ten:

Kraftman RoyalScreen:

PROJEKCYJNY ELEKTRYCZNY NA PILOTA 240x135 MG (6727837651)

230 różnicy w cenie to nic, ale warto dopłacać? Ten tańszy ma ciut większą powierzchnię netto.


Obydwa 240x135, elektryczne, Matt Grey 0,8



Tu jeszcze jest z napinaczami za 999, ale cena coś za niska, ściema, albo tandeta.

ekran projekcyjny z napinaczami 240 x 135 (6722303651)

Niestety bez linków, bo nie mogę dodać przez filtr antyspamowy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie ten z napinaczami, to będzie prawdopodobnie to samo, tyle, że tu masz dodatkowo napinacze.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Jesli chcesz z napianczami to nie kupisz nic poniżej 2000zł. Co do elektrycznych są fajne napewno wygodne tylko jak z jakoscią materiału przy cenie do 1000zł. Moim zdaniem nie warto. Naoglądałem sie troszke ekranow. Ja wybrałem suprema elegant fenix 120"
http://www.suprema-ekrany.pl/main.php?id=3&&id=25

Jest to ekran manualny. Dla mnie liczył sie przede wszystkim jakosc, szczegolnie zwracałem uwage na ewentualne fałdy. Ekran powyzszy wybrałem bo kolega ma go juz 3 lata i zadnych fałd nie ma. Ja mam od 1.5 roku. Jesli zalezy ci na jakosci to polecam.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

blazej480

New member
@armanig, tylko mam 3 wątpiwości:

1. Biały ekran, a mam białe ściany i białe meble w mieszkaniu i projektor Benq W1070.

2. Nigdy nie widziałem na żywo ekranu z napinaczami, nie wiem jak złożone są to konstrukcje, ale pewnie złożone sądząch po cenach (za 240cm ok. 3500 pln). Boję się, że jak ktoś to sprzedaje za 999 pln to te napinacze rozwalą się po tygodniu.

3. Ten sprzedawca ekranu z napinaczami na Allegro ma 3 komentarze.

Najbliżej jestem tego Kraftman RoyalScreen, to jakaś marka jednak (podobno) RoyalScreeny chodzą po ok. 1400 z tego co się zorientowałem więc to 950 wydaje się tanio, nie wiem skąd ta niska cena.

Tu RoyalScreen szary 240cm elektryczny za 1490 pln

http://www.uchwytyekranyprojektory....x-16x9-x-106xquotx-x-matt-grey-plus-p-69.html

A na Allegro za 950, nie wiem czym się różnią.

http://allegro.pl/ekran-projekcyjny-elektryczny-na-pilota-240x135-mg-i6727837651.html

@artiz, elektryczny chcę też dlatego, pomijając wygodę to podobno mniej niszczy się ekran przy rozwijaniu elektrycznym.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napinacze to nie budowa mostu, a prosta konstrukcja.
To inni windują absurdalne ceny, rzekome markowe ekrany, a to dalej nic specjalnego. Te konkrety i tak zaczynają się grubo powyżej średniej o której tu i tak nikt nie pisze na forum.
Z ekranami jest dokładnie to samo co z kablami, jeden słyszy ogromne różnice, drugi marginalne, a dla trzeciego nie ma żadnych.

Zastrzeż sobie prawo zwrotu przed zakupem (co i tak Ci gwarantuje prawo).
W Twoim budżecie z tych 3 na pewno brałbym tego ostatniego.
W tanich (i nie tylko) ekranach ekran lub się fałdować, jak tu nie będzie tego problemu (z natury nie powinno z uwagi na napinacze), to super - szczególnie w tych pieniądzach.

Białe otoczenie to faktycznie może być problem, dlatego istotny jest też pas rozbiegowy. Zminimalizujesz odbicia sufitowe, gorzej z bocznymi, ale jak nie masz blisko ekranu to spokojnie. Jeżeli tak nie jest, to i ekran za 4k polegnie, szary lekko zminimalizuje co najwyżej.
 

blazej480

New member
Nie jest łatwo z tymi ekranami i ciężko mi się zdecydować, bo wydać 1000 pln na badziewie nie chcę, a więcej w sumie nie mam :)

Mam kilka parametrów, które muszą/powinny być spełnione:

1. 240x135 lub zbliżony.
2. Szary.
3. Duży pas rozbiegowy min. 50 cm
4. Jak najmniejsza średnica kasety (mam 13 cm na powieszenie ekranu nad szafą.
5. Elektryczny z pilotem.
6. Do 1000 pln

Do tej pory jedynym, który spełnia te wszystkie kryteria to Kraftmann RoyalScreen. Chociaż z tego co wyczytałem na forach jest prawie pewne, że przy tym rozmiarze i takim dużym pasie rozbiegowym będzie pofalowany. Do tego legendarne podejście do klienta Kraftmanna.

Jeszcze biorę pod uwagę ten Ivolum z napinaczami.

Pytanie: co gorsze? pofalowany ekran z dobrym kontrastem (szara powierzchnia) czy prościutki z napinaczami, ale wyblakłe kolory (biała powierzchnia, białe ściany).

Jeżeli ktoś zna ekran, który spełnia podane przeze mnie parametry niech pisze.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Nie jest łatwo z tymi ekranami i ciężko mi się zdecydować, bo wydać 1000 pln na badziewie nie chcę, a więcej w sumie nie mam :)

Mam kilka parametrów, które muszą/powinny być spełnione:

1. 240x135 lub zbliżony.
2. Szary.
3. Duży pas rozbiegowy min. 50 cm
4. Jak najmniejsza średnica kasety (mam 13 cm na powieszenie ekranu nad szafą.
5. Elektryczny z pilotem.
6. Do 1000 pln

Do tej pory jedynym, który spełnia te wszystkie kryteria to Kraftmann RoyalScreen. Chociaż z tego co wyczytałem na forach jest prawie pewne, że przy tym rozmiarze i takim dużym pasie rozbiegowym będzie pofalowany. Do tego legendarne podejście do klienta Kraftmanna.

Jeszcze biorę pod uwagę ten Ivolum z napinaczami.

Pytanie: co gorsze? pofalowany ekran z dobrym kontrastem (szara powierzchnia) czy prościutki z napinaczami, ale wyblakłe kolory (biała powierzchnia, białe ściany).

Jeżeli ktoś zna ekran, który spełnia podane przeze mnie parametry niech pisze.
Za duze masz wymagania co do preferencji,albo dołozysz kasy albo zmień na reczny. Kiedyś tez byłem przed takim wyborem, myslałem o kraftmanie ale opinie jednoznacznie mowiły ze nie warto w to wchodzić głownie z powodu fałd

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

blazej480

New member
Ale co zyskam kupując ręczny w tej samej cenie? Nie będzie fałd? Myślałem, że będą większe od ręcznego rozwijania.

Jakiś możesz polecić z ręcznych, który jest prosty, szary i ma duży pas rozbiegowy?
 

Spooner

New member
Podłącze się pod temat ,bo sam rozglądam się za ekranem lecz w innym budżecie. Jestem po całej masie rozmowy i im więcej wiem to wiem ze nic nie wiem :) . Szczerze powiem ze wcześniej miałem Buenoscreen ,po roku wyglądał jak by go pies wszamał i zwrócił (fałdy) i do tego srebrzył ale to juz wielokrotnie przerabiane na forum .Dziś rozmawiałem z kolejnym specem i powiedział mi ze wszystkie firmy podupadły na jakości, włącznie z Adeo a o ka uber już nie wspominając ,a ze jeszcze jakieś 2 lata temu robiły przyzwoite ekrany budżetowe . Powiedział mi również ze nie gwarantuje ze i Adeo sie nie pomarszczy bo i takie przypadki miał .Wyceniany miałem też ekran z napinaczami w firmie Kreftmann i nawet był bym go skłonny wziąć (cena przystępna) ale nigdzie nie widziałem pozytywnych opini (a szkoda bo kupowałem u nich projektor i zostałem mile obsłużony .Puki co również rozglądam sie za czymś i również jak kolega jestem w kropce . Ale jeśli masz możliwość brać z napinaczami to bierz !
 

SeekerKuba

New member
Testował ktoś ten ekran 240x135 ekran z napinaczami 16:9 za 999,99 ?

Przymarzam się właśnie do zakupu mojego pierwszego ekranu i projektora i im więcej czytam tym bardziej nie wiem co zrobić.

Pierwszy pomysł to suprema feniks elegant 265x149 cm (16:9). Trochę lipa że manualny
i pewnie z czasem się pofałduje. ok 1 750 zl

Drugi pomysł to Ekran elektryczny Suprema Andromeda Elegant IM 266x149 cm (16:9) z wbudowanym triggerem. Jest idealny ale nie ma napinaczy więc też nie wiadomo ile wytrzyma cena ok 3 200 zl

Jak jesteśmy przy cenie 3k + pojawiają się ekrany niby dobrej firmy Adeo ale dalej są bez napinaczy... Z napinaczami zaczynają się od 4 800...


Ogólnie to chciałem ekran sufitowy bo będę wykańczał dom wiec było by wszystko tip top ale przy tych cenach raczej szukam czegoś scienno-sufitowego...

I pytanie zasadnicze brzmi jak się do tych wymienionych powyżej ekranów ma ten za 1k z napinaczami ?
 
Do góry