Kino do 8-9k

Witam.
Potrzebna pomoc w wyborze projektora nowego lub używanego i ekranu

1. Pomieszczenie 25m2
2. Odległość od ekranu 4m odległość projektora od ekranu 4,5m
3. Osób oglądających od 1 do 5
4. Siedzenie raczej na wprost lub jeśli 5 osób pod małym kątem
5. Ekran podwieszany ,opuszczany
6. Słońce z lewej strony,okno balkonowe,duże
7. Ścianyszare,sufit biały
8. Projektor dobrze gdyby miał łączność bezprzewodową
9. Sygnał dostarczony FHD,HD i SD
10. Urządzenia podłączone to NC+ ,BlueRay
11. Kilka seansów w tygodniu
12. Głównie oglądanie filmów i programów przyrodniczych
13. Raczej nie będę korzystał z internetu na ekranie ale nie wykluczam
14. Nie gram w gry
15. Oglądanie głównie wieczorami ale latem wieczory są późno ;)
16. Ekran ok 100"
17. Co do marki to najlepiej Sony lub JVC ale nie koniecznie
18. Musi mieć 3D to dla mnie ważne
19. Łączna suma na projektor i ekran to około 8-9k Trochę powyżej jak warto rozważę ale lepiej mniej (wiadomo):D
20. Kalibracja tak

Czy da się złożyć na dzień dzisiejszy coś sensownego na parę lat tak żeby za chwilę nie kombinować;-)
 

pawelele

Member
Lepiej kup porządny ekran adeo albo k.a.u.b.e.r. z szara powierzchnia (chyba, ze 3D priorytetem, wtedy powierzchnia do 3D z duzym gainem, najlepiej napisac bezposrednio do producenta co poleca z ich oferty) i napiczanami, i za reszte najdrozszy projektor, ktory wymienisz za pare lat jak 4k albo 4K-shift i HDR w projektorach stanieja, z tego co zostanie to JVC czy Sony mozesz pomarzyc, jedynie na Epsona i pokrewne starczy pieniedzy. Najtańszy to TW5350, potem TW6700W to polka albo dwie wyzej, a idealem jest TW9300W albo JVC RS420 ale zanim projektory z takimi funkcjami stanieja to mina 2-3 lata. TW5350 ma wifi direct, czyli wysylasz przez wifi, natomiast projektory z koncowka W na koncu maja funkcje zastepowania gniazd HDMI i korzystaja z technologii wifi 60 ghz, ogrom wydajności ale zasięg ma do 10-15 metrów bez przeszkód. Lepiej zaoszczędź teraz na projektorze bo TW9300W kosztuje 15tys a JVC RS420 20 tys,najtanszy projektor Sony full hd 45es 10 tys a 4k 320es 30 tys...Poza tym JVC i Sony potrzebują dobrych warunków w pomieszczeniu, żeby błyszczeć, lepiej w Twoim przypadku kupić projektor z dużą ilością lumenów. Ekran jak kupisz raz i dobrze to następnym razem będziesz go wymieniał jak będziesz chciał zmienić go na większy. No i trzeba jak najbardziej zlikwidować refleksy światła, stosując grube zasłony albo rolety na okna.
 
Coś w tym jest co piszesz... Zagłębiając się coraz bardziej w temat wydaje mi się że chyba najlepszym rozwiązaniem dla mnie byłby właśnie dobry ekran np.MS który chyba najlepiej sprawuje się w jasnych pomieszczeniach a za resztę projektor taki na jaki wystarczy lub coś jeszcze dozbierać.A może żle myślę :)
 

pawelele

Member
MS to ekramy ramowe z tego co sie orientuje, ale rzeczywiscie w Twoim przypadku spisaly by sie swietnie. Adeo tez ma odpowiednik tej powierzchni, chociaz podobno troche gorszy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym kupił za ostatnie pieniądze najlepszy projektor, a do tego tańszy - najlepiej używany ekran. Bez przesady z tymi ekranami.
Podstawą jest odpowiednie przygotowanie pomieszczenie, każdy jeden projektor czy ekran (pomijając może MagicScreen) wyłoży się, jak będą odbicia od sufitu czy bocznych ścian.
 
MS to ekramy ramowe z tego co sie orientuje, ale rzeczywiście w Twoim przypadku spisaly by sie swietnie. Adeo tez ma odpowiednik tej powierzchni, chociaz podobno trochę gorszy.

Na forum AS producent MS zapowiedział nowe ekrany rozwijane :)W poniedziałek ma udzielić obszernej informacji na ich temat.Mnie się nie spieszy więc poczekam ,zobaczę.Jeśli by tak było to mógłbym np.ekran MS kupić na raty i wtedy większą sumę przeznaczyć na projektor:smile;-)

Oczywiście że będę się starał jak najlepiej przygotować pomieszczenie z tym że ma to być salon z możliwością oglądania filmów a nie kino z możliwością salonu;-) Poza tym wydaje mi się że z używanym dobrym ekranem może być problem...:niewiem:
 

buldoggg

Member
Bez reklam
ja popieram pawelele.Lepiej kupić na chwile obecna tańszy projektor (to twój pierwszy ??) i lepszy ekran który zostanie na długie lata....a jak projektory 4k zejdą z ceną wtedy wymienisz.
 

gerrard

New member
U nas, u nas, na znanym portalu aukcyjnym.
Skoro dla damiana ważne jest 3D i bezprzewodowy przesył, to warto rozważyć epson TW6600W - solidna średnia półka.
Do tego dobry szary ekran.
Tym bardziej że pokój jest jasny i niezaciemniony.
Sony/JVC są najlepsze w przystosowanych pomieszczeniach.
 
Sony/JVC są najlepsze w przystosowanych pomieszczeniach.[/QUOTE]

Czy to oznacza że w moich warunkach ani Sony ani JVC nie dały by rady :niewiem:
Tak ważne jest dla mnie 3D a łączność bezprzewodowa dobrze żeby była choć nie jest to warunek konieczny ale mile widziany :)
 

cygan

Member
Tak jak piszesz, zachwytu nie ma z tej fotki. Półmrok za oknem, dziecko nieruchomo stoi, aparat wydłużył czas naświetlwnia...u mnie daaaleko do wow :)
 
Sony/JVC są najlepsze w przystosowanych pomieszczeniach.

Czy to oznacza że w moich warunkach ani Sony ani JVC nie dały by rady :niewiem:
Tak ważne jest dla mnie 3D a łączność bezprzewodowa dobrze żeby była choć nie jest to warunek konieczny ale mile widziany :)[/QUOTE]

Dodam że ekran najprawdopodobniej będzie MS.
 
Do góry