Problem z Epson tw9000

rj5

New member
Po ok.2500 h strzeliła pierwsza lampa(na kawałki),po wymianie jest cały czas taki pisk, jakby sygnał awaryjny(jak karetka tylko cicho). Jest cicho przez ok.1 min. i pisk przez ok.5min. i tak non stop.Druga lampa działała 200h i się wyłączyła,trzecia też ze 200h i to samo ,wróciłem do drugiej i znowu działa i przy każdej coś piszczy.Proszę o poradę aby to rozwiązać.Projektor już nie ma gwarancji.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
rj5 nie znam się ale zastanawiam się dlaczego lampa mogła strzelić i to jeszcze na kawałki,coś nie tak z systemem chłodzenia ? wiatraki działają ? może dużo brudu jest,ciekaw jestem czy ktoś tutaj na forum miał taki przypadek lub podobny
 

gerrard

New member
Lampy UHP często kończą żywot z hukiem.
To nic niezwykłego.
Lampy są oryginalne?
Ten pisk jest bardziej "mechaniczny", czy "elektryczny"?
Pewnie coś z balastem.
 

rj5

New member
Lampy nie oryginalne ,dwie różnych firm.Dźwięk to dosłownie taki cichy alarm.Czy naprawia się balast ,czy trzeba nowy i ew. gdzie go kupić?
 

gerrard

New member
Z doświadczenia wiem, że wybuchająca lampa potrafi uszkodzić balast.
Ale ręki nie dam.
Nieoryginalne lampy też potrafią sprawiać kłopoty.
Choć żeby 2 różne powodowały ten sam problem to mało prawdopodobne.
Najlepiej upewnić się w jakimś serwisie.
 

rj5

New member
Okazało się że trzeba wykasować licznik lampy w menu serwisowym bo ten dźwięk to alarm z uszkodzenia poprzedniej lampy.Teraz jak projektor wróci z serwisu gdzie zostanie również przeczyszczony to daję ogłoszenie do sprzedaży bo w między czasie kupiłem jvc.Przedmiotem sprzedaży jest projektor Epson tw9000 + dwie pary okularów epson+dwie dodatkowe lampy +pilot+uchwyt na którym był zamocowany do ściany.Cena to 6500zł
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Jak to jest że kupuje ktoś projektor za około 10-12 tyś złotych i kupuje jakieś zamienniki lamp ? czy wydanie 600 zł(sklep epson) za oryginalna lampę z modułem to dużo ?bo moim zdaniem to jest tak jak kupowałbym samochód z silnikiem 5l z salonu z full bakiem ale nie miałbym kasy na to żeby nim jeździć........sory ale nigdy nie kupiłbym takiego projektora.....to moje zdanie.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
rj5 a co ma strzelająca lampa w twoim temacie do tego że kupiłeś nowy projekto jvc ? rj5 czy ty piszesz tylko po to żeby pisać skoro nic do treści twojego tematu to nie wniosło ?napisałem swoje zdanie,myślę że powinieneś napisać w aukcji że lampa strzeliła i nie była oryginalna.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Z cena to poleciales. Ja Ci moge taki zestaw (3 pary okularow, bez dodatkowej lampy) sprzedac za 4500.
 
Ostatnia edycja:

rj5

New member
Lampa która zakończyła żywot była oryginalna i pociąngęła 2500h na eco,kupiłem jedną epsona i piszczał alarm więc dokupiłem z ali jeszcze dwie żeby sprawdzić czy ten pisk pochodzi od lampy.Sprzęt wystawie na allegro i zobaczę jak ułoży się z ceną.
 
Do góry