projektor - który wybrać

edekzelian

New member
Panowie, pomocy.

pokoj polączony z kuchnią, wielkość samego pokoju to 4,9m x 3m
wielkość ściany na którą będzie rzucany obrac to 2,5x2,6m (szer x wys)
Projektor może stać albo na niskiej ławie 2-3m przed ścianą, albo na parapecie 4,9m( chociaż parapetu chcę uniknąć) lub na komodzie stojącej obok, pod ścianą w odległości 2-3,5m od ściany (ale tu potrzebny lens shift, prawda?)
na przeciw "ekranu" jest okno ale są rolety zaciemniające, więc w ciągu dnia może panować półmrok.
Stawiam tylko na filmy i KODI, nie gram w gry. 3D jeśli będzie, to będzie super.
Jaki model wybrać do 3,5k zł?
benq W1090? TH683? W1110s? optoma hd27? moze jakiegoś epsona? kompletnie nie wiem co kupić. będzie to mój pierwszy projektor...
Pomożecie?
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Miałem podobny problem jak ty,i zastanawiałem się co wybrać,i porównałem te firmy co ty wymieniłeś i poszedłem po po takiej lini że zacząłem sprawdzać
1.jakie są gwarancje w tych firmach
2.ile wytrzymują lampy
3.ile kosztują lampy oryginalne z modułami
4.jakie czernie
5.jakie kolory.
6 efekt tęczy

wybrałem epsona z powodu
1.super kolory
2.wystarczająca czerń
3.tania lampa oryginalna z modułem (380zł)
4.długa żywotność
5.super ostrość
6.gwarancja 24 miesiące na urządzenie i na lampe 36 miesięcy lub 3000h
7.3d aktywne wygląda bajecznie na dużych ekranach(działajż wszystkie-prawie wszystkie okulary aktywne)
8.interpolacja klatek (robi piękną robotę-przez komputer trzeba ustawić odświeżanie 24Hz żeby nie było zacięć)

brat posiada benq dlp i miałem porównanie
 
Ostatnia edycja:

gerrard

New member
Jak duży obraz chcesz uzyskać?
Gotowy ekran czy malowana ściana?
Komoda obok odpada, bo nie ma takiego lensShifta, który by to objął.
Ja też proponuje Epsona.
Oprócz w/w zalet jako jedyny ma interpolacje klatek.
To robi różnice.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
auto pisze ewidentnie do filmów i do kwoty 3,5 tysiąca,jeżeli ma taki budżet to tylko full hd a ty marion88 polecasz mu vardon'a do filmów twój projektor który ma natywną rozdzielczość 800x480 :) takie rozdzielczości to tylko do prezentacji jeżeli już a nie do filmów
 
Ostatnia edycja:

As Kier

New member
Na pierwszy projektor - każdy z wymienionych będzie dobry. Albo gdzieś porównaj, albo szukaj promocji. Ja mam optomę HD27 a chciałem coś ze stajni Benq. Jestem zadowolony. Z benq też byłbym. Z Epsona? Tu musiałbym go zobaczyć, ponieważ kiedyś zawiodłem się na technologii 3lcd, ale technika poszła dalej i obrazem mogą nawet przebić dlp - kwestia zobaczenia.
Cena lampy ważna, ale nie na nią będziesz się patrzył a na ekran (co będzie za 5 lat? -któż to wie). I tu lepiej zainwestować w ekran.
 

edekzelian

New member
Dzięki za posty!
Tak, wykorzystanie w 99% kodi/ filmy
Ekranem będzie malowana ściana na ten czas. Może kiedyś ekran elektryczny. Może.
Wielkość ekranu jaki chce uzyskać to max na tej ścianie (2.5m szer x 2.6 wys czyli takie 100' idzie już otrzymać w tej powierzchni)

A który konkretnie Epson?
Niestety chyba nie mam gdzie porównać "pod siebie" chyba ze znacie w Gdańsku jakieś możliwości?
Ps gdzie najlepiej kupić sprzęt? Jest jakiś polecany sprzedawca?
Bardzo dziękuję za naprowadzenie =)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
nie podam ci w jakim sklepie kupić najlepiej,ale mimo wszystko najlepiej zamówić towar z przesyłką do domu,ponieważ w razie czego możesz oddać sprzęt bez żadnych konsekwencji.

najlepiej jak poszukasz na necie jakiegoś sklepu z hifi(nie mówię o mm i saturnie)
 

gerrard

New member
Z epsonów to tylko tw5300/tw5350(+miracast)
Jednak z drugiej strony, jeśli projektor ma stać na niskim stoliku, to może lepiej poświęcić interpolację na rzecz lensShiftu w W1110s.
Dla 100" dolna krawędź obrazu w epsonie będzie 10cm poniżej osi obiektywu.
W benq będzie 6-18cm powyżej.
 

edekzelian

New member
sprawdź sobie nie tylko epsona ale i benq,optome i będziesz miał najlepsze porównanie.....

Kurde, nie mam gdzie porównać na żywo sprzętu. Nawet nie mam gdzie zobaczyć pojedynczego egzemplarza, że względu na charakter pracy =/ w media albo saturnie maja takowe sprzęty? Bo tylko te sklepy mi pozostają albo specjalnie urlop muszę brać =)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
w media mark/saturnie śmiało zobaczysz jak one wyglądają w pudełku ale żaden media,saturn,euro nie włączą ci projektora :)

zamów do domu ze sklepu i masz pare dni na przetestowanie,jeżeli będzie fee to oddasz bez konsekwencji.
 

gerrard

New member
Najlepszy sposób - kupić przez internet.
Masz 14 dni na zwrot.
Najwyżej stracisz pare zł na kuriera.

Zmierz wysokość stolika i wysokość do dolnej krawędzi ekranu jaki chciałbyś mieć.
Generalnie im niżej tym lepiej - żeby nie zadzierać głowy.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
byłem kiedyś w sklepie hifi w katowicach i chcieli za podłączenie projektora 50 zł :) chciałem sprawdzić 3 projektory czyli 150 zł :) zrozumiałbym jeżeli kupiłbym u nich to nie płaciłbym za prezentacje,ale aż tak dobrze u nich nie było....

gerrard dobrze prawi......sprawdź bo potem będziesz musiał kupić jeszcze fotel z funkcja relax :)
 

edekzelian

New member
Hmmm w sumie... Ale tak bez problemu przyjmują? =) to co, 2 na raz i jeden odsyłam? =)
Stolik to jakieś 40cm wysokości, ekranu brak, na ten czas pusta ściana.

Dzięki za pomoc =)
 
Do góry