Projektor

Stachu18

New member
Witam,

Planuje zakup pierwszego projektor. Budżet jaki posiadam to około 4500zł. Używany będzie w 90% do filmów i PS4. Nie zależy mi na 3D bo i tak bym z tego nie korzystał.

Zastanawiałem się nad Benq:W1080ST+ W2000 W1210ST

Niestety jestem w tym zielony i nie wiem na co zwracać szczególną uwagę.:(

Mógłbym prosić o pomoc w wyborze.

Oraz czy wiecie gdzie w Warszawie można pojechać porównać tego typu sprzęty?

Pozdrawiam
Stachu18
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Musisz wiedzieć jakie są różnice pomiędzy technologią DLP-3LCD i na czym ci zależy,bo nic nie napisałeś
 

Stachu18

New member
Zależy mi na "ładnym obrazie" :)

a tak na na poważenie to siedzę i czytam. Odnośnie efektu tęczy to ciężko mi się wypowiedzieć czy by mi przeszkadzała czy nie bo nigdy jej nie widziałem.

A jaki projektor mógłby mnie zainteresować jeśli chodzi o technologię 3LCD przy budżecie do 4500 zł?

Benq'u są w technologii DLP ale mniej więcej czym one się między sobą różnią bo z tego co widziałem parametry mają zbliżone i jakie te różnice mogą mieć wpływ na obraz?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
DLP-lepsza czerń 3lcd lepsze kolory
DLP-możesz widzieć efekt tęczy 3lcd-nie występuje

jeżeli jest np 2000 lumenów w obu projektorach to i tak jest to różnica,w projektorach mierzone jest

DLP-natężenie światła białego 3lcd natężenie światła białego i barwnego

w projektorach tutaj wymienionych kupno nowej lampy z modułem wychodzi do projektorów epson wychodzi około 380 zł

3lcd do 4500 zł (nowy) to jedynie zostaje epson eh-tw-5350 (3250zł)
 
Ostatnia edycja:

Stachu18

New member
Dobrze wiedzieć,

A jak to jest z lampami? Ile one mniej więcej kosztują i czy warto kupować zamienniki czy od producenta?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Dobrze wiedzieć,

A jak to jest z lampami? Ile one mniej więcej kosztują i czy warto kupować zamienniki czy od producenta?


najlepiej od producenta-masz pewność że będzie świecić dokładnie tak samo jak po wyjęciu z pudełka projektor....

lampa z modułem oryginalna ze sklepu epson.pl kosztuje 380 zł.Do projektora benq 1070 koszt oryginalnej lampy z modułem to 930 zł różnica jest jeszcze w tym że benq świeci 3500h/6000
epson 4000h/7500 standard/ecko

no i gwarancja epson 24 miesiące/miesięcy Klient zanosi do serwisu, Lampa: 36 miesiące/miesięcy lub 3.000 h
 

As Kier

New member
najlepiej od producenta-masz pewność że będzie świecić dokładnie tak samo jak po wyjęciu z pudełka projektor....

lampa z modułem oryginalna ze sklepu epson.pl kosztuje 380 zł.Do projektora benq 1070 koszt oryginalnej lampy z modułem to 930 zł różnica jest jeszcze w tym że benq świeci 3500h/6000
epson 4000h/7500 standard/ecko

no i gwarancja epson 24 miesiące/miesięcy Klient zanosi do serwisu, Lampa: 36 miesiące/miesięcy lub 3.000 h
ale lampy można wymienić bez modułu - prawda? To np. w przypadku benq dużo obniża koszt zakupu oryginalnej lampy. Niektóre zamienniki, z Państwa Środka, mają dobre recenzje. Dochodzi jeszcze możliwość regeneracji.
Cena lampy jest istotna, ale najważniejszy jest obraz.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
as kier,ale tylko nie zamienniki......oryginalna lampa będzie świecić dokładnie tak samo jak po pierwszy uruchomieniu projektora,do epsona komplet oryginał ze sklepu epson to 380 zł :) ludzie kombinują z zamiennikami jak koszt lampy z modułem wychodzi 1500 zł a za projektor dali 2400 zł ale jeżeli projektor kosztuje 3000 zł a lampa z modułem oryginalna 380 zł to nie ma sensu.
 

Stachu18

New member
Zastanawiam się właśnie nad epsonem jeśli chodzi o koszty eksploatacji.

A tak z innej beczki czy efekt "tęczy" można reklamować ?
 

As Kier

New member
as kier,ale tylko nie zamienniki......oryginalna lampa będzie świecić dokładnie tak samo jak po pierwszy uruchomieniu projektora,do epsona komplet oryginał ze sklepu epson to 380 zł :) ludzie kombinują z zamiennikami jak koszt lampy z modułem wychodzi 1500 zł a za projektor dali 2400 zł ale jeżeli projektor kosztuje 3000 zł a lampa z modułem oryginalna 380 zł to nie ma sensu.
Nie o to mi chodzi. Oczywiście zamienniki są gorsze od oryginału. Jeżeli nie kolorem świecenia, to jasnością i trwałością. Oryginalna lampa z modułem do mojej optomy, to prawie 1400, bez modułu powinna kosztować około 800 (nie sprawdzałem). Zamienniki dopiero powstają i kosztują poniżej 100$. Za kilka lat będzie ich dużo jak do benq W1070 i Optomy HD25. Będą lepsze i gorsze. Mogą też powstać panele ledowe i zastąpić lampy w projektorach. Niektóre lampy można regenerować. Przy podobnym obrazie brałbym ten z niższą ceną lampy, ale nie stosowałbym takiego kryterium w doborze projektora. Skąd mamy wiedzieć co będzie za 5 lat? Cena lampy to kryterium dodatkowe przy podobnym obrazie.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Zastanawiam się właśnie nad epsonem jeśli chodzi o koszty eksploatacji.

A tak z innej beczki czy efekt "tęczy" można reklamować ?

taki urok projektorów dlp z tej pułki cenowej,nie da się tego reklamować(tzn możesz ale nic ci to nie da)

As kier dlatego kierowałem się wszystkim co można czyli:

efekt tęczy ? wole nie testować na sobie czy będzie widoczna czy nie=3lcd(bo tego nie ma)

jakość-ostrość do 3000zł =moim zdaniem 3lcd

czerń =dlp

gwarancja producenta=epson ma 24 miesiące na projektor i 36miesiecy lub 3000h na lampe=epson

kolory=3lcd

głośność pracy w trybie ecko(tylko ten używam)=3lcd epson 27db(w porównaniu do benq w1070-wszystkie mają podobną kulturę pracy)

interpolacja klatek=3lcd-epson(jest zajebista różnica,sam posiadam tv 120hz z interpolacja i jest nieziemsko w filmach akcji,sportu itp

koszt lampy oryginalnej z modułem=3lcd-epson-380zł(nie uśmiechało mi się kupować lampę w cenie 1400zł

porównywałem osobiście dlp=3lcd i wybór padł na 3lcd

pozdrawiam
 

gerrard

New member
Nie musza się tłumaczyć, bo każdy o tym wie i kupując projektor się na to godzi.
Taka jest charakterystyka technologii DLP.
Poza tym koła kolorów sa coraz szybsze, i już mało kto widzi tęcze.

Co do lamp to trzeba pamiętać że są 2 rodzaje zamienników.
- zamienniki robione na tej samej linii produkcyjnej co oryginały, tylko bez
logo - ta sama jakość za pół ceny.
- podróbki z "nowych fabryk" po 30$ z których praktycznie co druga jest wadliwa - pełno ich na
portalach aukcyjnych.
Sztuka, żeby wiedzieć którą się kupuje.
Tym bardziej że niektóre sklepy zaczęły sprzedawać podróbki jako "oficjalne" zamienniki nieco taniej od oryginałów.

Ale najważniejszy jest obraz.
Jak już zostało powiedziane: Patrzymy na obraz, nie na lampę
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
podobno tylko 2 % spoleczenstwa jest podatna na efekt teczy. W sieci mozna znalezc testy badajace czy jest sie podatnym na w.w zjawisko
 

buldoggg

Member
Bez reklam
mimo wszystko,nigdy nie ma się pewności jaki to zamiennik,lepiej oryginał

najlepiej jak autor umówi się na prezentacje projektorów(nie wszędzie takie coś jest darmowe)
 
Ostatnia edycja:

As Kier

New member
Moim zdaniem da się w tej chwili wyśledzić tani zamiennik, oryginalnej lampy, a nawet tą samą lampę, tylko bez modułu, dużo taniej niż w oficjalnej dystrybucji. Dotyczy to topowych produktów. Co będzie za kilka lat? Może dożywotni zamiennik ledowy, a może unijny zakaz sprowadzania zamienników. Oczywiście lepiej jak lampa będzie tańsza, ale bez paniki. Równie dobrze za kilka lat firma Epson może przestać produkować lampy, aby wesprzeć sprzedaż nowych produktów.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
As kier,sory ale to nie dla mnie żeby bawić sie w kiczowatą jakość lub testować na sobie i wydawać kase na zamienniki bo zakładam tak,kupie zamiennik za około 200-300 zł i jeżeli nie świeciła by tak samo jak oryginał to musiałbym ją kupic a nie będe wydawał 2x kasy na to

Jeżeli autor będzie dużo świecił projektorem to tylko eoson chyba że 1400 zł to nie problem
 

gerrard

New member
Każdy projektor może wisieć.
Jednak wtedy najczęściej przydaje się lensShift.
W tej cenie epsony go nie mają.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
lensshift czyli możliwość ruszania np góra dół obiektywem(bez straty jakościowej) w epsonie masz geometrie trapezu góra-dół-lewo-prawo(ale traci się jakość)-dlatego najlepiej zrobić tak żeby projekt był idealnie na wprost ekranu(chyba że jest lenshift)
 
Do góry