Benq W1070 vs. W1090 - czy warto dopłacać?

longinus997

New member
Czołem entuzjastom,

Po perypetiach związanych z wyborem ekranu i pomieszczenia kina domowego (w końcu inny pokój i ekran ramowy Adeo Plano Ref Grey) chciałem zakupić projektor kiedy sprzedawca zasiał we mnie ziarno wątpliowości. Czy warto dopłacić 550-600 zł do W1090?

Podobno - cytuję "Sporo w nim ulepszyli jest cichszy, ma lepsze odwzorowanie kolorów dzięki
standardowi REC.709. Efekt tęczy został wyeliminowany po przez zastosowanie sześcioelementowego (RGBRGB) i 6-krotnego koła kolorów"

Z drugiej strony sporo wyższa cena i brak lens shift, który był w starszym modelu. Co może okazać się upierdliwe bo niestety przez najbliższe kilka/kilkanaście miesięcy projektor będzie każdorazowo umieszczany na stoliku i trzeba pewnie będzie korygować obraz. Potem jak będzie przeniesiony na sufit to pewnie będzie się to wiązało z przemontowaniem ekranu.

Będę wdzięczny za wsparcie i porady. Pozdrawiam.
 

longinus997

New member
test pl w1090

youtube.com/watch?v=K0KWqPJ_7YE

brak lens shift'u i brak osłony na obiektyw.......oprócz tego same plusy

czy warto ? sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie


Dzięki za odpowiedź. Jasna sprawa, czytałem i oglądałem recenzje/testy/opinie. Interesuje mnie jednak czy reklamowane ulepszenia faktycznie są odczuwalne w stosunku do W1070. Jeśli tak to pewnie ostatecznie można przeżyć brak funkcji 'lens shift' Cziekawy jestem, czy ktoś miał doświadczenia z oboma modelami.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Dodaj kilka setek i szukaj w 1400 , polecam . Interpelacja klatek jest obowiązkowa przy sporcie , grach i filmach.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
kolega chyba szuka w innej cenie niż w1400 który jest za około 4600zł

jeżeli poszukujesz bez efektu tęczy,z super kolorami,ostroscia,cichy tryb ecko(27db) do 7500h żywotność,tania oryginalna lampa za 385zł z modułem full hd 120Hz matryca(3d aktywne) interpolacja klatek działa tak jak w tv 120Hz tylko w kompie trzeba zmienić odświeżanie i automatyczna przysłona.polecam epson eh-tw5300 lub 5350 za 2890-3300
 
Ostatnia edycja:

longinus997

New member
kolega chyba szuka w innej cenie niż w1400 który jest za około 4600zł

jeżeli poszukujesz bez efektu tęczy,z super kolorami,ostroscia,cichy tryb ecko(27db) do 7500h żywotność,tania oryginalna lampa za 385zł z modułem full hd to polecam epson eh-tw5300 lub 5350 za 2890-3300

Tak jest, cena ponad 3,5k to już zdecydowanie powyżej wyznaczonego budżetu.

Kolega zasiał we mnie ziarno zwątpienia, nastawiałem się na DLP bo zawsze wolałem naturlaniejsze kolory i głebsze czernie (i mam plazmę zamiast LCD). Ale w przypadku projektorów to widzę, że te epsony mają bardzo przyzwoite notowania. Cholera, ciężki wybór.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
hehe,z jakiego województwa jesteś ?,może gdzieś u ciebie są projektory żeby zobaczyć na żywo :)

dodałem parę zdań do ostatniej mojej wypowiedzi longinus997
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Nie sugeruj się ceną 4600 , bo są od tego negocjacje :)
A , maszyna naprawdę bardzo dobra .
 

longinus997

New member
hehe,z jakiego województwa jesteś ?,może gdzieś u ciebie są projektory żeby zobaczyć na żywo :)

dodałem parę zdań do ostatniej mojej wypowiedzi longinus997

Jestem z Poznania.

mac-ony, wiem że można coś tam znegocjować, ale raz że dostępność W1400 średnia, a dwa że jednak będzie powyżej tego co założyłem, trzeba się trzymać zasad :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Wychodzę z założenia, że tanie mięso psy jedzą i bogatego nie stać kupować 2 x
Szukaj używanych Sony 30 , 50 , 55 lub JVC x 3 , 7 , 55 , 500 jeżeli masz ciemnie .
 

buldoggg

Member
Bez reklam
he he he

Wychodzę z założenia, że tanie mięso psy jedzą i bogatego nie stać kupować 2 x
Szukaj używanych Sony 30 , 50 , 55 lub JVC x 3 , 7 , 55 , 500 jeżeli masz ciemnie .

Gdy jak kupowałem projektor zastanawiałem się nad modelem Sony LSRX-T423 a epson 5300 i wybrałem epsona ponieważ ten sony nie występował w kolorze białym i dlatego wybór padł na epsona :)

tak samo jak kupowałem samochód to zastanawiałem się na nad Audi a8 4.0 tfsi a dacia logan :))))

Widać ewidentnie że autor tematu szuka nowego projektora full hd do 3500 zł a nie proponować mu sprzęt który wymieniłeś np sony za 9000 zł (nowy) lub jvc za 30 tyś(nowy)

napisałeś
"Wychodzę z założenia, że tanie mięso psy jedzą i bogatego nie stać kupować 2 x" a co jest nie tak z projektorem benq czy epsonem które zostały tutaj wymienione ? napisz co ty posiadasz i jakie są różnice do tych co są wymienione.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mam JVC X 500 . Kolega kupi tanio , za rok sprzeda ze stratą i dołoży do normalnej maszyny. Tak jak ja , po roku :) I wiedziałem, że podoba mi się ten "konik" i nie chciałem skoku w bok , ale do przodu, bez kompromisów.

Koledze proponuję porządne maszyny , używane , ale które "zjadają" Banki, Epsony i Optomy bez włączania do prądu :)

Wasz wybór.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
a może sprzedaż swojego jvc x500 za 3500 zł ? lub wiesz kto za tyle chce sprzedać ?czywiście sprawny i zadbany :)
 
Do góry