Problem z umiejscowieniem projektora - bardzo nietypowy problem

mr00v3ck

New member
Cześć,
potrzebuję pomocy, bo moje pomysły powoli się wyczerpują.

Błędy. Każdy z nas je popełnia. Ja popełniłem go na etapie remontu i planowania umiejscowienia projektora. Koncepcja w trakcie remontu na skutek różnych czynników zmieniała się wielokrotnie i teraz zostałem z drobnym problemem i kablami HDMI porozprowadzanymi w ścianie. :fool:

Założenie było takie, że absolutnie odpada montaż pod sufitem. W tej chwili jedyna opcja montażu jaka mi pozostała to przy użyciu regału. Problem jest jedynie taki, że projektor musi się znajdować mniej więcej 60-70 cm od regału, by optymalnie wyświetlać obraz na ścianie. Głębokość regału to 40 cm.

EDIT: Po poście kolegi ZOCHU91 zrozumiałem, że muszę jeszcze nadmienić, że obraz nie będzie wyświetlany na ścianie na przeciwko regału, tylko tej która jest do niego prostopadła. Wybaczcie, z racji obcowania z tą misterną konstrukcją było to dla mnie oczywiste i nawet nie przyszło mi to do głowy, żeby o tym napisać ;)

Mój projektor to Optoma HD27, który ma jedynie korekcję pionową, dlatego muszę kombinować.

Link:
pics.tinypic.pl/i/00869/rw78qlbetcqq.jpg
(niestety nie mogę wstawić klikalnego linka, ponieważ to pierwszy post na forum, jeżeli mogę prosić to przeklejcie linka)

Koncepcje jakie mi pozostały:
a) zrobienie szuflady przy zastosowaniu prowadnic o zwiększonym wysuwie 200% (bardzo ciężko dostępne, prawdopodobnie musiałbym sprowadzić z zagranicy)
b) zamontowanie uchwytu teleskopowego wewnątrz regału (nie udało mi się póki co znaleźć takiego, który ma ok 35cm, z wysuwem do 100cm)
c) zamontowanie obrotowego uchwytu na górze regału (również nie udało mi się póki co znaleźć odpowiedniego modelu)

Jeżeli ktoś ma inny pomysł jak zaradzić mojemu problemowi to będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Wszelkie linki do uchwytów, które mogą mi pomóc również będą na wagę złota.

Z góry dzięki i miłego dnia wszystkim, którzy tu dotarli ;)
:krol:
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
jaką masz odległość od regału do ekranu?
Rozwiązania tego problemu istnieją. Chociażby możesz zastosować po 2 prowadnice (łączone ze sobą, lub zamocować wysuwaną półkę do 2 wysuwanej półki) co da Ci możliwość zwiększenia wysuwu, pamiętaj jednak, że przy tak długiej dźwigni ciężar projektora może spowodować wygięcie / złamania którejś z prowadnic, bądź przewrócenie się regału.
Też przerabiałem u siebie ten problem gdy chciałem kupić Benq 1070, ale machnąłem ręką i kupiłem inny projektor. Tobie też to zalecam. Będzie dużo łatwiej sprzedać optomę i kupić coś co przy tej odległości umożliwi wyświetlenie właściwego rozmiaru obrazu :)
 

mr00v3ck

New member
Optymalny rozmiar ekranu jaki chcę uzyskać jest mniej więcej z odległości 3 metrów. Regał pozwala mi na montaż w odległości od 2,5 do 4 metrów od ściany.

Projektor waży jedynie 2,5kg, więc montaż przy zastosowaniu dwóch kompletów prowadnic chyba wchodziłby w grę. Przyjrzę się temu tematowi, tylko faktycznie musiałbym zastosować prowadnice dobrej jakości, co zminimalizuje ryzyko wygięcia. Dzięki za pomysł, ze skręceniem prowadnic :)
 
Do góry