Benq W1070 - jaki ekran opuszczany z odległości 3,5-4m?

longinus997

New member
Cześć,

Chciałbym dobrać ekran do Benq W1070 z "throw distance" 3,5-4m

Niestety odpada malowanie i ekrany ramowe, w gręwchodzi wyłącznie ekran opuszczany :( Może jak będę robił remont za parę lat to się pomyśli, ale póki co jest jak jest.

Oglądanie wyłącznie wieczorami przy zasuniętych roletach, ściany i sufit jasne.

Myślę o ProfiScreen 265x150 16/9, pytanie czy MattWhite czy MattGrey? Może jakieś inne sugestie co do ekranu?

Przeryłem sporo tematów, ale nie znalazłem podobnych rozterek. Będę mega wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam pasjonatów!
 

pawelele

Member
a w ogóle użyłeś kalkulatora od benq, żeby obliczyć przekątną obrazu jaka wyjdzie przy tej odległości? Nie wydaje mi się. Masz na ich stronie albo projectorcentral kalkulator, nie boli go użyć. Ekran szary, czym bardziej przybliżasz zooma na obiektywie to tracisz jasność, także idealny kompromis jest pośrodku zasięgu pomiędzy jasnością a wadami optycznymi obiektywu. Kup największy jaki możesz ekran, i oblicz gdzie będzie dół ekranu, bo inny użytkownik nie wziął tego pod uwagę i ogląda prawie przy suficie obraz. Jak Cię stać to kup z napiczami, jak nie to zbieraj na nie bo ekrany bez nich wyglądają fatalnie po x wysuwaniach i chowaniach, polecane firmy to k.a.u.b.e.r. i adeo, swoje kosztują ale inaczej możesz być nie zadowolony i zbierać na nowy ekran po zakupie taniego. Jakbyś potrzebował niestandardowych wymiarów to możesz do nich napisać i Ci zrobią pod wymiar, oczywiście będzie trochę droższy ale projektory będą się zmieniać a ekran zapewne pozostanie taki sam.
 

longinus997

New member
a w ogóle użyłeś kalkulatora od benq, żeby obliczyć przekątną obrazu jaka wyjdzie przy tej odległości? Nie wydaje mi się. Masz na ich stronie albo projectorcentral kalkulator, nie boli go użyć. Ekran szary, czym bardziej przybliżasz zooma na obiektywie to tracisz jasność, także idealny kompromis jest pośrodku zasięgu pomiędzy jasnością a wadami optycznymi obiektywu. Kup największy jaki możesz ekran, i oblicz gdzie będzie dół ekranu, bo inny użytkownik nie wziął tego pod uwagę i ogląda prawie przy suficie obraz. Jak Cię stać to kup z napiczami, jak nie to zbieraj na nie bo ekrany bez nich wyglądają fatalnie po x wysuwaniach i chowaniach, polecane firmy to k.a.u.b.e.r. i adeo, swoje kosztują ale inaczej możesz być nie zadowolony i zbierać na nowy ekran po zakupie taniego. Jakbyś potrzebował niestandardowych wymiarów to możesz do nich napisać i Ci zrobią pod wymiar, oczywiście będzie trochę droższy ale projektory będą się zmieniać a ekran zapewne pozostanie taki sam.

Dzięki za cenne uwagi. Używałem kalkulatora projectorcentral.com

Ale faktycznie ten projectorcalculator.benq.com daje lepszy pogląd o co chodzi.

Sufit mam na 270, dzięki długiej rozbiegówce planowąłem dół ekranu na ok. 60-70 cm od podłogi. Ale co z tego. Jeśli projektor miał być okazjonalnie umieszczany za kanapą na wys. ok. 1m to widzę, że ekran może być wyłącznie na tym samym poziomie i nie da się rzucić obarzu niżej (opcja lens shift z tego co zrozumiałem. Czyli generalnie kiszka. Jakieś sugestie co można z tym fantem zrobić?

Jeśłi chodzi o ekran to również dziękuję za uwagi.
 
Do góry