Optoma HD141x

jerry46

New member
Witam, dziś dotarł do mnie nowy projektor optoma hd141x - kupilem w euroartvagd i...niestety lipa na maxa. juz opakowanie zdradzalo ze cos nie halo bedzie - strasznie poginecione, jakies inne niz to co na youtube widziałem. Po podłączeiu dupy nie urywa - strasznie słabe światło w lekko oświetlonym pokoju - jak zaciemnie wszystko - jest oczywiście lepiej ale duzo brakuje do takich wyników ja k u innych w testach. Mój egzemplarz ewidentnie uzywany - naklejki na obudowie od gory mają pełno bąbli. Jak pracuje projektor to na obiektywie widac cos jakby odcisk palucha - takie zamglenie.
Obraz mam strasznie mdły, niewyrażny - mimo ostrzenia, do tego co kilkadziesiąt sekund widać że gubi balans bieli i obraz robi się lekko czerwony.

Najchętniej bym to oddał, mam nadzieje ze nei beda robic problemów? Nie polecam
 

kaktusr

New member
Jak zamowiles przez internet kurierem to spoko mas 14 dni na zwrot nawet jak jest w 100% sprawny jak kupowales/odbierales w sklepie no to nie wiem co mam powiedziec...Ja swojego tw5300 specialnie zamowilem z odbiorem w sklepie rtv euro o i tak nie bylo nigdzie na miejscu wiec lecial z glownego magazynu. Pojechalem obejrzalem karton czy fabrycznie zapakowany i przy panu ze sklepu otworzylem opakowanie juz po zaplaceniu w celu sprawdzenia czy nic nie rozwalone mimo ze opakowanie wygladalo jak z fabryki.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Jak kupowałem ostatnio tw5300 to również z odbiorem osobistym w sklepie-przed płaceniem oglądałem pudełko i zawartość w środku-było okej to kupiłem

projektor miał wszystkie folie ? miał również tasiemkę naklejoną na regulacji ostrości czy zooma ?

obraz wyświetlasz na ekranie czy ścianie ? jeżeli tak to jaki ekran ? jeżeli na ścianie to czy ściana jest równa ? jaki ma kolor.....zrób zdjęcia projektora i wstaw tutaj....

moje zdanie to takie że projektor może być ekspozycyjny ale nie używany(bo w sklepach typu euro,mm,saturn itp nie włączają projektorów
 

jerry46

New member
Jak kupowałem ostatnio tw5300 to również z odbiorem osobistym w sklepie-przed płaceniem oglądałem pudełko i zawartość w środku-było okej to kupiłem

projektor miał wszystkie folie ? miał również tasiemkę naklejoną na regulacji ostrości czy zooma ?

obraz wyświetlasz na ekranie czy ścianie ? jeżeli tak to jaki ekran ? jeżeli na ścianie to czy ściana jest równa ? jaki ma kolor.....zrób zdjęcia projektora i wstaw tutaj....

moje zdanie to takie że projektor może być ekspozycyjny ale nie używany(bo w sklepach typu euro,mm,saturn itp nie włączają projektorów

Ekspozycyjny raczej nie - bo miałby więcej kurzu (chyba, ze czyszczą mocno. Tak kupowałem przez neta. z tego co widze to na eurortv mają niby jakieś promo ze mozna oddac do 30dni. niestety w mojej okolicy nie ma sklepu wiec brałem kuriera.

Projektor ewidentnie gubi mi ostrość, najgorzej ze np srodek jest ostry to boki zamglone i na odwrót jak ustawie. Tasiemek na zoomie nie mialem.

Tak mysle ze wewalili mi jakis zwrot - duzo babli na foli na górze.

I pytanko - jak przykrecacie do sufitu do gory nogami to projektor sam odwróci obraz czy musicie recznie?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jak projektor pd sufitem montujesz, to musisz w menu ustawic zmiane projekcji. Ile wskazywal licznik wyswietlonych godz po zakupie w euro rtv?

Tak, czy siak, oddawaj i pros o nowke sztuke i nawetz ich opieprz konkretnie, ze Ci taki egzemplarz postanowili wcisnac
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
a w optomie nie ma resetu godzin lampy ?(dzwoń do nich i zwracaj ten projektor jeżeli coś widzisz nie tak

masz ustawione trapezowanie na 0 ?
ekran wyświetlasz na ścianie ? czy ekranie ?(jeżeli tak to jaki kolor ściany,jaka firma ekranu ?)
 

jerry46

New member
a w optomie nie ma resetu godzin lampy ?(dzwoń do nich i zwracaj ten projektor jeżeli coś widzisz nie tak

masz ustawione trapezowanie na 0 ?
ekran wyświetlasz na ścianie ? czy ekranie ?(jeżeli tak to jaki kolor ściany,jaka firma ekranu ?)

w Optomie jest mozliwośc resetu licznika - i miałem na 0 (najprawdopodobniej zresetowany). Na pewno musiał być uruchamiany bo konfiguracja kolorów była zmieniona (inna niż domyślna), podbite kolory i ostrość - zapewne na świeżym powinny być na 0.
Jest też coś dziwnego w samym obiektywie, jak pracuje to na jego górnej czesci widac jakby odcisk palucha, takie zamglenie. po wyłączeniu tego nie widac.

wyswietlamna scianie 5x2,5m na odpowiedni szary kolor ultra gładka.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
miałeś wcześniej projektor ? przypuszczam że nie jest wszędzie ostro ponieważ ściana jest krzywa-sprawdź poziomicą

ustawienia/konfiguracja nie musi być na 0 przy kupnie projektora/tv jest tak jak zalecił producent
 

gerrard

New member
Obraz ma być ostry na całej powierzchni - nierówna ściana nie ma znaczenia.
Ten projektor ma 3000lum - jeśli słabo świeci to coś jest nie tak.
Menu serwisowe pokaże ile godzin przepracował projektor.
Naciśnij: "OFF" > "strzałka lewo" > "strzałka lewo" > "menu"
Ewentualnie: "OFF" > "strzałka góra" > "strzałka dół" > "menu"
 

jerry46

New member
Obraz ma być ostry na całej powierzchni - nierówna ściana nie ma znaczenia.
Ten projektor ma 3000lum - jeśli słabo świeci to coś jest nie tak.
Menu serwisowe pokaże ile godzin przepracował projektor.
Naciśnij: "OFF" > "strzałka lewo" > "strzałka lewo" > "menu"
Ewentualnie: "OFF" > "strzałka góra" > "strzałka dół" > "menu"

dzieki za rade. zauwazylem ze tryb lampy jest: dynamic, nie moge tego zmienic. wg instrukcji powinno byc jeszcze brightness dla pelnej mocy.
moze jakis reset do fabrycznych by przywrocil mozliwosc zmiany?
 

jerry46

New member
w menu serwisowym jest ze projektor ma przepracowane 6h a lampa 3h. to sa na pewno wartości niekasowalne?

na forum tutaj trafiłem na post aby ustawić projektor w 24Hz ale nie mogę znaleźć takiej opcji, jak to włączyć?

jeśli chodzi o 3D to czego będę potrzebował? filmu nagranego w tej technologii i okularów? transmitera? znalazlem stare posty na forum moze cos sie zmienilo w temacie?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
okularów 3d aktywnych-poczytaj w instrukcji jaki model lub jakieś inne okulary aktywne(powinny chyba działać wszystkie-ale polecam jakieś markowe)
filmu 3d w technologi SBS(side-by-side) lub half-ou.Takie filmu są na youtube lub.......
 

gerrard

New member
Całkowity przebieg teoretycznie można skasować, ale trzeba się mocno natrudzić - podłączyć komputer kablem serwisowym i poszukać głęboko w oprogramowaniu.

Podejrzewam, że projektor może być wadliwy i został już raz zwrócony.
Zamiast go naprawić, to skasowali licznik i sprzedali jeszcze raz, licząc że następny klient będzie niedowidzący.

Częstotliwość to raczej ustawia się w źródle sygnału, a projektor ją odtwarza.
 

timonek

Member
Bez reklam
Ja tez zamawialem w euro i trafil mi sie idealny model przygladalem sie obiektyw zero sladow odcoskow palciow czy czego kolwiek obraz jasny wszystko dzialalo obraz ostry na calosci wszystko cacy. A ze babli wiecej nie znaczy ze cos zle jest bo nie zawsze te folie sa idealnie przyklejone. Wiec musiales naprawde miec pecha ze taki trafiles sam juz nie wiem. Ja nigdy nie trafialem na jakies zle sprzety.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
oby autor oddał ten sprzęt-jeżeli kupował z dostawą do domu ponieważ będzie to ciężkie do udowodnienia że projektor był używany itp :/
 

Alex17-17

New member
Ostatnio kupiłem ten sam model na niemieckim Amazonie i również nie mam możliwości zmiany trybu wyświetlania z dynamic na inne (powinny być jeszcze beightness i Eco)
 
Do góry