Ekran sufitowy - problem

tooniek

New member
Witam,

Mam zamontowany ekran sufitowy firmy ******************. Ekran chowany jest w zabudowie sufitowej i opuszczany elektrycznie. Wymiary powierzchni "roboczej" - 190x107cm. Ekran ma czarne obramowanie oraz czarny gorny pas o wysokości 30cm. Odleglosc siedzenia od ekranu - 370cm.
Po rozwinięciu ekranu dolna krawedz powierzchni roboczej znajduje się na wysokości 118cm.

Problem jest taki, iż trzeba zadzierać glowe by ogladac wyświetlone materialy. Czy mial ktoś może taki problem z ekranem sufitowym i również doswiadczyl tego problemu? Może mialby ktoś jakiś pomysl co zrobić z tym fantem?


Pozdrawiam
 

tooniek

New member
Zdjecie poglądowe:

IMG_20170207_2238474.jpg
 

pawelele

Member
W sensie, że jest za wysoko? to pozostaje jedynie fotele rozkładane kupić, wtedy głowę ma się pod innym kątem, albo wymiana całego ekranu, adeo ma jakieś tensio FTS, które mają czarny pas rozbiegowy do 140cm bo w normalnych jest do 45 cm. Chociaż swoją drogą malutki jest ten ekran i nie wiem czy projektor da radę tak nisko wyświetlić od sufitu jakby wymieniło się na ekran o tej samej przekątnej z dłuższym pasem rozbiegowym, to musiałby mieć duże lens shift projektor.
 

jgx

New member
Bez reklam
Może mialby ktoś jakiś pomysl co zrobić z tym fantem?


Pozdrawiam

Sprzedać i kupić z większym pasem rozbiegowym - niestety tak to jest gdy sie wszystkiego nie przemyśli od początku. Ale wiadomo - nie da się niestety wszystkiego przewidzieć choć akurat to że ekran im niżej tym lepie jest szeroko opisane.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
tooniek a ile cali jest ten ekran projekcyjny ? bo chyba nie dużo większy niż twój tv....(pytam z ciekawości)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakiej marki jest ten ekran? Te markowe (chyba wszystkie) mają regulację położeń krańcowych więc podejrzewam że można jeszcze opuścić ten ekran ok 20-30 cm.
 

tooniek

New member
Chociaż swoją drogą malutki jest ten ekran i nie wiem czy projektor da radę tak nisko wyświetlić od sufitu jakby wymieniło się na ekran o tej samej przekątnej z dłuższym pasem rozbiegowym, to musiałby mieć duże lens shift projektor.

Projektor każdorazowo ustawiany jest na stoliku - przegrana walka z żoną o pólkę lub windę na projektor... Niestety ograniczony jestem wielkością ściany w salonie (dorobiona zabudowa żeby ukryć ekran pod sufitem).


a nie da rady przymocowac do sciany?

Na ścianie wisi jeszcze TV. Poza tym ekran jest chowany podtynkowo.


Sprzedać i kupić z większym pasem rozbiegowym - niestety tak to jest gdy sie wszystkiego nie przemyśli od początku. Ale wiadomo - nie da się niestety wszystkiego przewidzieć choć akurat to że ekran im niżej tym lepie jest szeroko opisane.

W trakcie wykańczania domu zmieniła się koncepcja gdzie zawiśnie ekran. A że był kupiony wcześniej to szkoda aby nie został zamontowany...


tooniek a ile cali jest ten ekran projekcyjny ? bo chyba nie dużo większy niż twój tv....(pytam z ciekawości)

TV ma 65 cali, ekran ma około 92 cali. Ekran kupowałem w sierpniu i czekał na montaż do 2017 roku. W międzyczasie dostałem TV (wcześniejszy miał "tylko" 40 cali). Głupio jednak teraz zostawiać dziure w suficie...


Jakiej marki jest ten ekran? Te markowe (chyba wszystkie) mają regulację położeń krańcowych więc podejrzewam że można jeszcze opuścić ten ekran ok 20-30 cm.

K A U B E R. Ma regulację, jednak na rolce nie widać aby zostało dużo zapasu. Może znalazłoby się jeszcze dodatkowe 10cm. Mój błąd, iż nie upewniłem się że zostanie jakiś zapas nad pasem rozbiegowym. Wydawało mi się to naturalne, że będzie...
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój Adeo przy 50cm pasie rozbiegowym miał kolejne 50cm zapasu na rolce. K A U B E R powinien dla bezpieczeństwa zrobić tak jak i A D E O, tj. nawinąć materiał na rolkę z zapasem na 1,5 obrotu - sprawdź.
 

tooniek

New member
Mój Adeo przy 50cm pasie rozbiegowym miał kolejne 50cm zapasu na rolce. K A U B E R powinien dla bezpieczeństwa zrobić tak jak i A D E O, tj. nawinąć materiał na rolkę z zapasem na 1,5 obrotu - sprawdź.

Sprawdziłem - udało się uzyskać jedynie 20cm, także dolna krawędź ekranu jest na wysokości 98cm. Niestety dalej jest to za mało...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli kupiłeś gotowca to niestety ale czeka Cię wymiana ekranu z dłuższym pasem rozbiegowym. Ja swojego K a u b e r a składałem na zamówienie i mi zrobili co do cm tak jak chciałem. Wiadomo koszta są większe ale finalny produkt dostajesz pod wymiar taki jak chcesz.;-)
ps. rozmiar ekranu zdecydowanie większy bym zamówił ...;-)
 
Do góry