Optoma HD27 czy Benq W1070 (+)

As Kier

New member
Zastanawiam się nad kupnem projektora w cenie ok. 3000 i najbardziej skłaniam się do Benq W1070+. A ten + to ze względu na głośność. Projektor bez korekcji w poziomie będzie wisiał mniej więcej nad głową (max 120 cm od). I tu dodatkowy plus dla plusa, że nie mogę postawić na półce z boku, a nie nad głową.
Pytam o ofertę u znanego sprzedawcy na alle... a on mi na to:
(i tu następuje cytat)

Witam serdecznie Panie Andrzeju ::


Zacznijmy od początku :: jaki rzutnik chce Pan zakupić? Bo BenQ jaki Pan wybrał ma niską jasność, bardzo kiepski kontrast (jak rzutniki biurowe), stare chipy DLP = kolory pozostawiające sporo do życzenia oraz optykę plastikową = ostrość nie-idealna …


Dużo lepiej zaświecą następujące projektory z uchwytem sufitowym (białym lub czarnym) GRATIS ::


Marka :: InFocus Model :: SP1080 ( Czarny ) :: Cena PROMO :: 2 450 PLN Brutto
Link
Odległość Instalacyjna Obiektyw-Płótno Od 1.4xPodstawaObrazu Do 1.7xPodstawaObrazu


Marka :: OPTOMA Model :: HD27 ( Biały ) :: Cena PROMO :: 2 850 PLN Brutto
Link
Odległość Instalacyjna Obiektyw-Płótno Od 1.48xPodstawaObrazu Do 1.62xPodstawaObrazu


Marka :: Epson Model :: TW5350 ( Biały ) :: Cena PROMO :: 3 150 PLN Brutto
Link
Odległość Instalacyjna Obiektyw-Płótno Od 1.22xPodstawaObrazu Do 1.47xPodstawaObrazu



Epsona nie chcę. Ale pozostałe... Czy ktoś porównywał Optomę lub InFokusa? Czy to jakaś kryptoreklama, czy są to zawodnicy godni zainteresowania? Cena zacna. Ta Optoma mnie intryguje, chociaż te wejścia... i do 3d chyba trzeba coś dokupić.





Projektor głównie do filmów i trochę jako TV i do PS3. Pomieszczenie to poddasze (niestety latem słoneczne) na którym mogę uzyskać 120cali i więcej. Odległość widza od ekranu to jakieś 5m. Próbę na poddaszu robiłem z Benq w600 i było ok. Początkowo projekcja będzie się odbywała na ścianie. Obecnie biała.


 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo BenQ jaki Pan wybrał ma niską jasność, bardzo kiepski kontrast (jak rzutniki biurowe), stare chipy DLP = kolory pozostawiające sporo do życzenia oraz optykę plastikową = ostrość nie-idealna …[/FONT][/COLOR]

Ręce opadają. Który to handlarz, podaj namiary.
Są alternatywy, oczywiście, ale już po takim wpisie widać z jakim masz "fachurą" do czynienia.
 

pawelele

Member
ale Benq to short throw, czyli wiadomo, że optycznie dużo tracisz na obiektywie i każdy kto ma wystarczającą odległość do rzutu to go nie używa. Nie wiem czemu skreślasz epsona, jak dla mnie dobry projektor w tej cenie i wymiana lampy nie koszuje fortuny jeżeli dobrze patrzyłem, czego już nie można powiedzieć o benq. Na Avforums są recenzje projektorów (HD27 i epson tw-5350 i tego benq w sumie też) i polecam sobie przeczytać, w tej klasie to kwestia kompromisów. i do 3D to chyba do każdego tego projektora trzeba dokupić okulary +chyba też nadajnik. I polecam spojrzeć na warunki gwarancji zwłaszcza w stosunku do lampy i ceny ich zamienników, Epson ma na pewno 36 miesiecy gwarancji na lampę lub 3000h, co jest ogromną zaletą wg mnie a oficjalna lampa na stronie epsona kosztuje 382 zl, natomiast do optomy 1327 zł lampa z modułem, do benq są zamienniki ale wątpię aby świeciły tak dobrze i długo jak oryginały.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Do optomy HD27 dokupisz tylko okulary (np sainsaonic za kilkadziesiat zl) i juz masz 3d, nie potrzebujesz zadnych dodatkowych emiterow.
Infocus jest rownie z w porzadku.
 

As Kier

New member
Do Benq można dokupić oryginalną lampę bez modułu za niecałe 700 zł. Moduł ze starej lampy można zresetować i wykorzystać jeszcze raz. A jak to jest z Optomą i InFokusem? Recenzje Optomy pojawiły się w necie, ale testów porównawczych z benq jeszcze nie ma. Nie mam gdzie jej zobaczyć (obraz z benq widziałem), a tym bardziej porównać. Z InFokusem jeszcze słabiej.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ja mam poprzedni model optome hd25 i jestem b. zadowolony. poprzednio uzytkowalem hd65 i tez bylo ok :)
 
Ostatnia edycja:

As Kier

New member
ale Benq to short throw, czyli wiadomo, że optycznie dużo tracisz na obiektywie i każdy kto ma wystarczającą odległość do rzutu to go nie używa. Nie wiem czemu skreślasz epsona, jak dla mnie dobry projektor w tej cenie i wymiana lampy nie koszuje fortuny jeżeli dobrze patrzyłem, czego już nie można powiedzieć o benq. Na Avforums są recenzje projektorów (HD27 i epson tw-5350 i tego benq w sumie też) i polecam sobie przeczytać, w tej klasie to kwestia kompromisów. i do 3D to chyba do każdego tego projektora trzeba dokupić okulary +chyba też nadajnik. I polecam spojrzeć na warunki gwarancji zwłaszcza w stosunku do lampy i ceny ich zamienników, Epson ma na pewno 36 miesiecy gwarancji na lampę lub 3000h, co jest ogromną zaletą wg mnie a oficjalna lampa na stronie epsona kosztuje 382 zl, natomiast do optomy 1327 zł lampa z modułem, do benq są zamienniki ale wątpię aby świeciły tak dobrze i długo jak oryginały.

Kiedyś oglądałem obraz z jakiegoś Epsona, ale to było dawno i technologia lcd nie przekonała mnie. Zapewne można by pokusić się na jeszcze jeden test na tym właśnie modelu, tylko kiedy i gdzie...
 

As Kier

New member
ale Benq to short throw, czyli wiadomo, że optycznie dużo tracisz na obiektywie i każdy kto ma wystarczającą odległość do rzutu to go nie używa. Nie wiem czemu skreślasz epsona, jak dla mnie dobry projektor w tej cenie i wymiana lampy nie koszuje fortuny jeżeli dobrze patrzyłem, czego już nie można powiedzieć o benq. Na Avforums są recenzje projektorów (HD27 i epson tw-5350 i tego benq w sumie też) i polecam sobie przeczytać, w tej klasie to kwestia kompromisów. i do 3D to chyba do każdego tego projektora trzeba dokupić okulary +chyba też nadajnik. I polecam spojrzeć na warunki gwarancji zwłaszcza w stosunku do lampy i ceny ich zamienników, Epson ma na pewno 36 miesiecy gwarancji na lampę lub 3000h, co jest ogromną zaletą wg mnie a oficjalna lampa na stronie epsona kosztuje 382 zl, natomiast do optomy 1327 zł lampa z modułem, do benq są zamienniki ale wątpię aby świeciły tak dobrze i długo jak oryginały.
Polecasz jakiś konkretny model? Ta optyka jest rzeczywiście taka słaba? W W1070+ ponoć coś tam poprawiono?
 

gerrard

New member
Największa różnica między hd27 a w1070+ to jasność.
Optoma to armata świetlna - można spokojnie oglądać przy dziennym świetle.
Lepiej mieć mocno szary ekran, żeby w nocy nie było za jasno.
Benq to sprawdzona konstrukcja i wszyscy są z niego zadowoleni.

Natomiast największą zaletą epsona jest interpolacja klatek.
Ruchome obrazy będą płynniejsze.
Przydatne szczególnie do oglądania sportu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Benka na białym ekranie w zaciemnionym pomieszczeniu na trybie "eco", inaczej też jest za jasny.
To o czym pisze handlarz to jakieś nieporozumienie i jak sądze chce wcisnąć co mu zalega.
Z kontrastem to już jakiś absurd, może mu się pomyliło z jakimś innym?
Zresztą masz setki testów, pomiary, wykresy i opinie.
 
Ostatnia edycja:

pawelele

Member
Ja nie rozumiem problemu, nie pisałeś nic o zaniecieniu pomieszczenia, czy zamierzasz oglądać głównie dzień czy w nocy czy tak i tak, czy zamierzasz zainwestować w ekran który w zależności czy ramowy czy zwijany może kosztować co najmniej połowę ceny projektora i nawet więcej niż jego cena. Praw optyki nie przebijesz, w tej cenie wiadomo, że najlepiej będzie sie spisywał najprostszy w budowie obiektyw a short throw do nich nie należą, będzie to kosztem odrobiny rozdzielczości, lekkiej dystorsji obrazu i większej nierównomierności w jasności obrazu. Także do aktualnych warunków na białą ścianę to największa różnica jaką zauważysz to jasność świecenia i to czy obraz Ci klatkuje czy jest płynny i czy projektor jest bardzo głośny czy średnio, a info o tym masz w każdej recenzji, to co pisze producent to często nie jest prawda albo jest prawdą dla fatalnie skalibrowanego obrazu.Masz też kalkulator obrazu na projectorcentral czy każdej stronie producenta i możesz zobaczyć sobie jaki obraz uzyskasz z jakiej odległości i jaką jasność ekranu. Zresztą jak nie podłączysz głośników zewnętrznych to będziesz i tak średnio zadowolony bo będziesz głównie słyszał hałas projektora i dudnienie z ich głośników z tyłu czy nad głową zamiast z przodu ekranu. Za podobną kwotę możesz kupić 60 calowy tv samsunga z końcówki serii full hd, i w miarę będziesz zadowolony z oglądania w ciągu dnia albo latem przy słońcu, przy projektorze warto zainwestować wtedy w szary ekran i jak największe zacienienie pomieszczenia, bo inaczej kontrast będziesz miał taki wyblakły, że odechce Ci się oglądać bez specjalnego ekranu.I co z tego, że w sklepie Ci pokażą jak świecą dane projektory jak u nich jest czarne pomieszczenie bez światła i głośniki do kina domowego a u Ciebie tego nie ma? Kup do domu przez internet i najwyżej zwróć, możesz jeszcez sobie zerknąć na youtube jak ludzie amatorsko kręcą filmiki jak wygląda obraz z danego projektora u nich w domu, oczywiście będą to mniej lub bardziej przekłamane obrazy ale bez odpowiednich mierników nie jesteś w stanie tego dokładnie odwzorować na filmiku/zdjęciu.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
mnie głośność projektora nie straszna ale laptopa mam tak głośnego że słychać go gdy jestem w innym pokoju i mam pozamykane drzwi przy odtwarzaniu 4k :)
 

As Kier

New member
Projektor do oglądania w nocy. Mam TV i tam głównie będę oglądał w dzień, ale czasami może się zrodzić taka potrzeba. Ekran to ściana pomalowana na biało lub na szaro, a jak nie będę zadowolony, to za jakiś czas kupię farbę projekcyjną i namaluję czarne/ciemne obramowanie (przynajmniej będę już znał docelowy rozmiar ekranu 120-140). TV 60cali odpada. Pożyczyłem kiedyś na weekend W600 i oglądałem na owej ścianie. Zanim się zorientowałem, że oglądam na SD to i tak wiedziałem, że tego chcę. Na HD redy było nieźle. Kilka lat temu naczytałem się o projektorach i naoglądałem testów. Wtedy niepodzielnie górował Benq w 1070 w przedziale budżetowym.
Teraz spece z alle... zasiali ziarno niepewności. Może i bym to olał, ale wiem, że z projektorami mają do czynienia codziennie i się na nich znają. Może to być wcisk lub subiektywna opinia jakiegoś sprzedawcy, a może już są lepsze projektory w klasie budżetowej. wolałbym zobaczyć jakiś test porównawczy.
 

As Kier

New member
Temat do zamknięcia. Kupiłem Optoma HD27 w promocji w MM 50X0%. Dopiero w ten weekend miałem chwilę, aby trochę pooglądać. Miałem obawy o tęczę (koło kolorów x4) i czerń. Tęczę chciałem zauważyć i nic. Pozostali domownicy też nie widzieli. Czerń przyzwoita jak na białą ścianę. Kontrast ok, ale w ciemnych scenach jest mało szczegółów - jasnych po prostu rewelacja. Kolory- i tu daje popis optpoma. Kolory na start ma lekko "podbite", ale nic nie regulowałem, poza tym naturalne. Oczywiście można je dostosować do własnych upodobań, ale z tą kolorystyką robi wrażenie i nie przeszkadza w oglądaniu. Niestety nie miałem okazji porównać z Epsonem czy benq, ale z W1070 prawdopodobnie by wygrał kolorami. Projektor jest bardzo cichy (w trybie eko prawie niesłyszakny) i jasny. W nocy jest w pomieszczeniu widno (jasne sceny) w trybie eko, ale za to w pochmurny dzień z zasłoniętymi oknami daje radę. Szybko się uruchamia, a w trybie eko i wyłącza. Na dłuższą recenzję będziecie musieli trochę poczekać. Nie mam czasu na testy - dużo pracuję.
Ogólna ocena: dobra z lekkim+ (nie wiem dlaczego wszyscy wszędzie dają na wszystko *****)
ocena opłacalność zakupu (cena/jakość) bardzo dobra
 
Ostatnia edycja:
Do góry