Projektor do domu do 3k

jerry46

New member
Witam,

szukam dobrego projektora do domu. Przeznaczeni - oglądanie własnych filmów, głównie FHD 1920x1080 w 50klatkach.

Pokój do projekcji 30m2, 6mx5m. Ściana ultra biała (specjalna farba) o wymiarach 5mx2,5m wysokości. Projektor mogę ustawić w odległości 0-6m od ściany. (obojętnie na jakiej wysokości). Pokój całkowicie zaciemniony, nie przewiduje oglądania w świetle dziennym.

Ważne żeby obraz był czysty, ostry i nie rozmyty. Projektor bez głośników (mam osobne), podłączany przez hdmi do komputera.

Wstepnie wybrałem optoma 141x - czy to dobry wybór?

Co proponujecie w budżecie do 3k?
 

jerry46

New member
dziekuje za odpowiedzi, czy ten Benq jest dużo lepszy od optomy 141x?
Zastanawiałem się jeszcze nad Optoma gt1080 ale to znacznei droższa zabawka - i czy za ok 1000zł więcej dostałbym dużo lepszy obraz?

Zastanawiam się jaki uzyskam wielki obraz przy odległości ok 5m od ekranu. Nie gram w gry - tylko filmy, 3d tez nie ogladam.
CZas pracy lampy też ok- myslę, że średnio dziennie nie wyjdzie więcej niż 1h. (na pewno sporo mniej gdyż projekcje raczej w weekendy).
 

buldoggg

Member
Bez reklam
najlepiej sprawdź gdzieś projektor na żywo bo kupując dlp masz możliwość doświadczy efektu tęczy
 

jerry46

New member
już sam nie wiem - opinie na necie są różne, czy lepiej dopłacić te 400zł i brać benq w1070? duża różnica między tymi 2 modelami?
 
Do góry