BenQ W1080ST+ vs OPTOMA HD50

k0dram

New member
Wkoncu przyszedł czas wymienic mojego Benq W500 na coś nowszego, aktuaalnie mam dylemat miedzy BenQ W1080ST+ vs OPTOMA HD50, czy są tutaj użytkownicy obu projektorów? Różnica w cenie 30%, czy jakość jest o tyle lepsza w otomie nad benq ? Przeznaczenie 90% filmy, nie potrzebuje 3D ( dla mnie zbędny bajer). Z góry dziękuję za pomo
 

Conkord

New member
Projektory które przedstawiłeś są zgoła odmienne jeśli chodzi o optykę. Benq jest krótkoogniskowy a Optoma normalny. Czy aby napewno chodzi Ci o te modele do porównania?
 

k0dram

New member
Projektory które przedstawiłeś są zgoła odmienne jeśli chodzi o optykę. Benq jest krótkoogniskowy a Optoma normalny. Czy aby napewno chodzi Ci o te modele do porównania?

Akurat te dwa wpadły mi w oko - jestem otwarty na inne propozycje budżet +/- 6k, troche testów poczytałem ale zawsze obiektywna ocena mnie interesuje. Jeżeli chodzi o optykę to dla mnie bez różniczy czy projektor będzie 1.5m czy 4.5m od ekranu ( jestem przed remontem pokoju :). Najważniejsze dla mnie to jakość i oczywiście stosunek cena/jakość dlatego akurat pytałem o te dwa projektory, są one zgoła odmienne i różnica cenowa także - jednak jakośc obrazu w miarę podobna. Trochę urwanie głowy z wyborem projektora gdyż ciężko porównać kilka modeli "organoleptycznie" . Z racji sentymentu ciągnie mnie do Benq, trochę obawiam się efektu tęczy - i tutaj wygrywa optoma lub też inne....im wiecej czytam oglądam tym gorzej...:)
 

gerrard

New member
W granicach 6k wybierałbym spośród 3:
Optoma HD50, Epson TW6600 i Benq W3000.
Benq W1400/W2000 to już starsze konstrukcje i gorsze parametry.
Epson to 3lcd.
W3000 kosztuje 6,5k, ale pewnie da się coś utargować.
Jest sporo testów i recenzji tych modeli.
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Czyli gorsza czerń i głośna przesłana :)
Za 6.5 k szukaj używanych Sony 55 lub JVC X , jeżeli masz ciemny pokój.

W 1400 zjada nie jedną nową konstrukcję .
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Czyli gorsza czerń i głośna przesłana :)
Za 6.5 k szukaj używanych Sony 55 lub JVC X , jeżeli masz ciemny pokój.

W 1400 zjada nie jedną nową konstrukcję .

gorsza czerń ale głośna przesłona ? przecież dźwięk filmu,muzyki, zagłusza wszystko nawet jak masz ustawione na skale 1/100

mac-ony w tym wątku smiało możesz już polecać takie projektory bo do wydania jest 6,5 tysiąca a nie jak w innym wątku do 3500 zł polecałeś te same
jeżeli autor nie boi się używek to bierz to co napisał mac-ony

ja osobiście nigdy nie kupiłbym używanego projektora(ale to tylko moje WŁASNE zdanie)
 

k0dram

New member
Dzięki za info, używanych się nie obawiam (poprzednik też był uzywany, zreszta kupiony przez to forum ), akurat pokój mam w miarę ciemny - ekran mam za karniszem takze przysłania całe okno, co z rozsuniętymi firankami i zasłonami po bokach daje fajny kinowy efekt)
 

kaktusr

New member
Dokladnie pierwszy raz widze taki wieszak ala polka na allegro nie moge znalezc, gdzie to kupiles?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry