Bezprzewodowy projektor

Alex17-17

New member
Witajcie, siedzę i szukam od dwóch dni projektora, po spędzeniu przy tym w sumie całego weekendu postanowiłem poradzić się kogoś kto ma obycie w temacie. Mianowicie szukam projektora do kina domowego Full HD, pokój 25m2, będziemy korzystać z niego także w ciągu dnia do jakiegoś serialu czy youtube także wiem już że musi mieć w opór lumenów bo nie zawsze będzie nam się chciało opuszczać zasłony. Drugą ważną kwestią jest to, że zależało by mi, by z projektorem łączyć się bezprzewodowo, w stylu że wchodzę po pracy do pokoju, siadam na kanapie, wyciągam smartfona łączę się z projektorem przez bluetooth czy wifi i puszczam youtube na ścianie w FullHD i tak samo w przypadku komputera żebym nie był ograniczony żadnym kablem HDMI wystającym z boku. Czy tego typu projektory w ogóle funkcjonują na rynku, bo większość z tych które znalazłem z jakimiś przystawkami wireless na USB było opisanych, że zrozumiałem że to tylko do prezentacji powerpoint na spotkaniach biznesowych, a nie do przesyłu obrazu filmów FullHD. Mój budżet to do 3000zł i jestem gotowy kupić używany byle by spełniał moje wymagania. Znacie jakieś modele które są zasobne w powyższe funkcje?
 

Alex17-17

New member
tamtego urządzenia już niestety dostać nie można, ale dotarłem do technologi miracast i urządzeń typu chromecast albo Microsoft Wireless Display Adapter, czy ktoś podłączał to (lub inne podobne gadżety) może do swojego projektora ?
 

bolej1

Member
Epson TW6600W wersja W ma transmiter ktory wedlug instrukcji dziala do 10m, a w rzeczywistosci pewnie i na wiaksza odleglosc. W tym tygodniu udalo sie kupic ten wlasnie model, za ciut wieksze peniadze lekko uzywany. Polecam fajny sprzet
 

bolej1

Member
Poczytaj sobie jeszcze o Google Chromecast

allegro.pl/listing?string=Google%20Chromecast&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-5-1025
 

Alex17-17

New member
W zeszłym tygodniu dotarłem do google Chromecast 2. Sprawdziłem go na projektorach Optoma HD151X oraz Acer P1510. Youtube działa bez zarzutu, obrazu z gier niestety przez ten bezprzewodowy gadżet już się nie prześle. Jest możliwość wyświetlania stron internetowych z Chrome, ale na zasadzie że każdą zakładkę trzeba wyświetlać oddzielnie, przy tym spore opóźnienia - lagi. Filmy z komputera da się odtwarzać bezproblemowo poprzez wtyczkę do przeglądarki Chrome - "Videostream". Niestety nie jest to opcja która mnie zadowala bo potrzebowałem czegoś co działa na zasadzie kabla HDMI tylko że bezprzewodowo (przesyłanie całego obrazu, pulpitu, programów z komputera/smartfona, a nie tylko kilku wybranych aplikacji). Druga kwestia jest taka że nie da się podłączyć do tego cacka głośników przez bluetooth. Myślałem że może będzie możliwość rozdzielić przesył obrazu i dźwięku w panelu sterowania (robiłem tak przy podłączeniu poprzez kabel HDMI) - w sensie że obraz będzie szedł przez chromecasta do projektora, a w panelu sterowania w ustawieniach dźwięku wybiorę by dźwięk był puszczany przez głośniki z komputera - niestety przez fakt że cały przesył danych odbywa się poprzez przeróżne appki nie ma możliwości takiego rozdzielenia i dźwięk leci z głośników projektora... Na tygodniu wypróbuję Xiaomi Mi Box 3S który jest ponoć zasobny w Bluetooth, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jakąś totalną abstrakcją jest dla mnie że przez tyle lat nie powstało coś tak banalnego jak po prostu "bezprzewodowy kabel HDMI" bez żadnych smart bajerów tylko zwykły przesył danych niczym pomiędzy komputerem a routerem zakończonym portem HDMI.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
W zeszłym tygodniu dotarłem do google Chromecast 2. Sprawdziłem go na projektorach Optoma HD151X oraz Acer P1510. Youtube działa bez zarzutu, obrazu z gier niestety przez ten bezprzewodowy gadżet już się nie prześle. Jest możliwość wyświetlania stron internetowych z Chrome, ale na zasadzie że każdą zakładkę trzeba wyświetlać oddzielnie, przy tym spore opóźnienia - lagi. Filmy z komputera da się odtwarzać bezproblemowo poprzez wtyczkę do przeglądarki Chrome - "Videostream". Niestety nie jest to opcja która mnie zadowala bo potrzebowałem czegoś co działa na zasadzie kabla HDMI tylko że bezprzewodowo (przesyłanie całego obrazu, pulpitu, programów z komputera/smartfona, a nie tylko kilku wybranych aplikacji). Druga kwestia jest taka że nie da się podłączyć do tego cacka głośników przez bluetooth. Myślałem że może będzie możliwość rozdzielić przesył obrazu i dźwięku w panelu sterowania (robiłem tak przy podłączeniu poprzez kabel HDMI) - w sensie że obraz będzie szedł przez chromecasta do projektora, a w panelu sterowania w ustawieniach dźwięku wybiorę by dźwięk był puszczany przez głośniki z komputera - niestety przez fakt że cały przesył danych odbywa się poprzez przeróżne appki nie ma możliwości takiego rozdzielenia i dźwięk leci z głośników projektora... Na tygodniu wypróbuję Xiaomi Mi Box 3S który jest ponoć zasobny w Bluetooth, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jakąś totalną abstrakcją jest dla mnie że przez tyle lat nie powstało coś tak banalnego jak po prostu "bezprzewodowy kabel HDMI" bez żadnych smart bajerów tylko zwykły przesył danych niczym pomiędzy komputerem a routerem zakończonym portem HDMI.

Oczywisice ze powstalo. Zarowno dzialalajace w pasmie 5 GHz jak i 60GHz. Ja uzywam tego drugiego z powodzeniem od 6 lat.

Co do kombinacji z rozdzielaniem obrazu i dzwieku przez BT, nie bardzo widze sens, a tylko potencjalny problem z synchronizacja z obrazem.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
To jest model sprzed pieciu lat, pierwszej generacji.


moze znajdziesz jakies info wpisujac w gogle model.
 

Alex17-17

New member
Dzięki za odpowiedź, w międzyczasie przetestowałem dwa inne transmitery wifi : Microsoft Wireles Display Adapter V2 oraz ELEGIANT Mini HDMI Dongle Type 2 (oba z Amazon) - oba kicha straszna i przestrzegam przed zakupem. Po krótkiej : filmy FullHD z YouTube wyglądają jakby miały 480p do tego lagi przy odtwarzaniu, na Windows 7 problemy z połączeniem, potem rołacza, potrzeba instalacji dodatkowych sterownikow Intel WiDi które od dawna nie są już uaktualniane, nic ciekawego i nie polecam. Niepowodzenie z tymi dwoma pomyłkami skłoniło mnie do dania jeszcze jednej szansy na rzecz Chromecast 2 gdzie pamietałem że filmy z YT działały wręcz przepięknie iii ... chwyciło. Jest opcja stereamowania pulpitu ! Albo wcześniej mi gdzieś umknęła i jej nie zauważyłem albo w międzyczasie dodali ją w jakiejś aktualizacji. Do tego przy wybraniu tej funkcji dźwięk leci i z laptopa i z rzutnika który wtedy sobie wyciszam, a łapka podłączam przez bluetooth do bezprzewodowego głośnika tak jak chciałem.
 
Do góry