optoma hd141 szara czern

timonek

Member
Bez reklam
Witam mam okazje potestowac optome hd141 obraz ok ostrosc kolory zero wad, najlepiej wygladaja sceny mieszane srednie. Gorzej ciemne i jasne sceny i teraz najwazniejsze pyatnie czy szary ekran duzo pomoze ?.
Czemu czern swieci az tak ? bialy ekran jest ciemniejszy nic czarne paski w filmie panoramicznym lunb jak nie ma wogole sygnalu tez czern bardzo slaba myslalem ze w mniejszym stopniu to bedize hm. Zalaczam zdjecie gdzie widac ze czarne paski sa jasniejsze niz bialy ekran a przeciez nie ma tam sygnalu wiec powinny byc bardziej czarne wydaje mi sie.
Cos zdjecia nie moge wrzucic hm
 
Ostatnia edycja:

Manky

New member
wrzuć zdjęcie na jakiś serwis do wrzucania fotek i podaj link
najważniejsze pytanie - jak wygląda pomieszczenie w którym masz tą szarą czerń ?
 

timonek

Member
Bez reklam
Pomieszcenie nie jest cviemne ale przy braku sygnalu czy nawet podczas filmu ale przy cemnych scenach malo swiatla jest na ekranie ktore mialo by sie odbijac od scian. 20170122_154417.jpg
Wiec udalo sie wrzucic i tak 0 to jest sciana poaza ekranem 1 to ekran 2 to czrany pas w filmie 3 to sciena w filmie. Ajk dla mnei miedy 1 a 2 zbyt duza roznicca jest. Sama czern jak nie ma sygnalu zbyt bardzo swieci. Staram sie skupiac na filmie ale jednak te szarawe pasy przeszkazdaja bo scen w filmach nei sa takei zle.

Tutaj obraz byl rzucany na sciane zwykla tez widac ze pasy w filmie sa jasniejsze niz sama sciana a jest jasno bezowa. piraci.jpg
 
Ostatnia edycja:

gerrard

New member
To nie jvc.
Masz bardzo jasny projektor z niskim kontrastem.
Szary ekran dużo pomoże.
Ewentualnie podświetlenie ekranu z tyłu.
 

boxster

Member
Zobacz jak będzie wyglądał obraz w trybie eco, powinno być ciemniej. Próbowałeś bawić się z lekkim doświetleniem pomieszczenia?
 

timonek

Member
Bez reklam
Oczywiscie wszystkie ustawienia przepatrzylem tryb eko i kinowy od razu ustawiony. Ale miedzy trybem eko a zwyklym jak dla mnie zadna roznica bardzo niewielka muyslalem ze wieksza powinna byc. Nzdjeciach to i tak wyszlo ciemniej w rzeczywistosci jest duzo jasniejsze pasy.
 
Do góry