Jaki ekran do Epson EH-TW5350?

GrzechuPOL

New member
Cześć,

Pytanie mam do towarzystwa :smile: Potrzebuję zakupić ekran elektryczny do projektora Epson EH-TW5350. Ekran ma być wykorzystywany do kina domowego i oglądania tv, sterowany elektrycznie, na pilota, wielkość 100-106 cali, 16:9, mocowany do sufitu.
Sporo naczytałem się, że do jasnego pomieszczenia (takie będę miał) warto kupić z powierzchnią projekcyjną w kolorze szarym.
Wstyd się zapewne przyznać, że aktualnie korzystam z ekranu 100" 4world - matt white w manualu. Muszę jednak stwierdzić, że nie jestem jakimś maniakiem jednak to co mi przeszkadza to m.in. pofałdowania od zwijania, dlatego postanowiłem zainwestować nieco więcej... przy okazji zmiany mieszkania, jednak jak się okazuje rozpiętość jest spora - zaczynałem od 500 zł a skończyłem póki co na niewiele ponad 2 tys. zł i tej kwoty staram się już nie przekraczać :smile:
Na widoku mam kilka ekranów. Może pomożecie mi, który warto wybrać z nich albo sami dorzucicie jeszcze jakiś model?

Modele nad którymi się zastanawiam:
Taga Harmony Rubin RB14 16:9 235x130 MG

Kraftmann Royal-Screen-Pro 235x130 16:9 MG za 1000 zł (dodatkowo 5 lat gw. na silnik i sterowanie)
Kraftmann Smart-S1 235x135 16:9 MG za 1400 zł
Kraftmann Smart-HD3 235x135 16:9 MG HD za 2250 zł

Optoma DE-9106EGA 106" 16:9 za 2270 zł

Suprema Andromeda IM 234x132 Matt Grey (16:9) za ok. 2100 zł
Andromeda Elegant IM 234x132 MG HD za ok. 2030 zł (podobno nowszy model od powyższego)

Czy jesteście coś w stanie powiedzieć więcej nt. Kraftmanna? bo jestem mocno agitowany i nie wiem czy to chwyt marketingowy czy one nie ustępują miejsca tym dobrym? ;-)
 

GrzechuPOL

New member
Szkoda, że nikt nie wysilił się żeby mi pomóc :-(
Ale dla wszystkich kilka słów na temat ekranów i możliwości zakupu.
Na szczęście ekranu potrzebuję na kwiecień, więc mogę pozwolić sobie na szukanie i orientowanie się, chociaż powyższe nie wyklucza tego, że jak pojawi się fajny ekran w dobrej cenie to nie kupię go wcześniej.
Miałem okazję odwiedzić ostatnio firmę Kraftmann na Białołęce.
Oto kilka moich subiektywnych odczuć:
1. Handlowiec z którym się skontaktowałem bardzo dbał o to by się zainteresować jego ofertą. Przypominał się zarówno mailowo jak i telefoniczne. W ostatnim etapie poprosił aby poinformować go dzień przed przyjazdem ew. 2 godziny wcześniej aby byli przygotowani bo teraz okres urlopowy.
Handlowiec bardzo mnie agitował do wyboru ich własnej produkcji twierdząc, że są to produkty bardzo dobre, nawet lepsze od ekranu nad którym się zastanawiałem (Suprema Andromeda Elegant IM 234x132 Matt Gray HD 16:9) chociaż chyba się nie zrozumieliśmy bo twierdził, że chodzi mi o model Felix a ten jest słabszy od ich ekranów.
2. Pojawiłem się w biurze na Białołęce, ale pomimo uprzedzenia wcześniej o przyjeździe Pani obecna na miejscu nie była poinformowana, że będę, no cóż może handlowiec zapomniał. Kolejna rzecz, która mnie trochę uprzedziła (subiektywnie) to sposób przyjęcia. Pani była nad wyraz uprzejma. Trochę to wzbudziło moje podejrzenia.
3. Dodatkowo biuro okazało się małym pokoikiem na poddaszu bądź co bądź podobno dużej firmy (tak przynajmniej subiektywne odniosłem wrażenie), ale cóż nie ma się co zrażać zobaczę te ich fajne ekrany, w końcu po to przyjechałem.
4. I tak zobaczyłem następujące ekrany w promocyjnych cenach:
Kraftmann Royal-Screen-Pro 235x130 16:9 MG
Kraftmann Smart-S1 235x135 16:9 MG
Kraftmann Smart-HD3 235x135 16:9 MG HD
W moim subiektywnym odczuciu płótno w każdym z wyżej wymienionych modeli niczym się nie różniło poza wykończeniem. Różnice zauważalne to kaseta ekranów i głośność silników. Jednak zawijające się po bokach płótno w najdroższym modelu mnie nie przekonało. Pani tłumaczyła, że to przez to, że ekrany są przez dłuższy czas zwinięte ja na to odpowiedziałem, że chyba jednak na odwrót, ale ok.
5. Udaliśmy się z powrotem do biura (ekrany były w drugim pomieszczeniu wystawione). Spytałem o wspomnianą powyżej Supremę. Po chwili dowiedziałem się, że mogę ją mieć za 2500 zł. a ja na to, że fajnie tylko na allegro wystawiają ją za 2350 zł, więc chcą za nią więcej niż sprzedają na allegro. Pani stwierdziła, że nie znajduje na allegro tego ekranu (chociaż w moim odczuciu nie specjalnie nawet go szukała). Potem dowiedziałem się, że z ceny nie zejdą, więc grzecznie podziękowałem i wyszedłem (aktualnie na allegro najtaniej mają wystawione za 2390).
Warto przed wizytą w firmie zapoznać się z komentarzami na ceneo, szczególnie tymi negatywnymi, gdyż pewne elementy się zgadzały, więc postanowiłem na tej wizycie zakończyć swoją przygodę z tą firmą na wszelki wypadek.
Oczywiście nic nie kupiłem, więc tak jak piszę to subiektywne odczucie, ale uważam, że we wszystkim jest trochę prawdy (co do komentarzy na ceneo).

Kolejną historię miałem ze sklepem internetowym z Płońska. Do zaufania tej firmie zniechęciły mnie komentarze z ceneo i opineo (30% negatywnych i neutralnych). Chociaż trzeba przyznać, że kontakt ze sklepem był w miarę ok., a cena podejrzanie niska, gdyż za powyższą Supremę chcieli 2140 zł z przesyłką.

Tak więc póki co wyleczyłem się na jakiś czas z chęci zakupu ekranu.
Proszę zatem o komentarze co do pozostałych modeli czy macie może jakieś doświadczenia z ekranami:
Taga Harmony Rubin RB14 16:9 235x130 MG
Optoma DE-9106EGA 106" 16:9
Suprema Andromeda IM 234x132 Matt Grey (16:9)
Suprema Andromeda Elegant IM 234x132 MG HD (nowość, nowszy model powyższego)
 

pawelele

Member
Jeżeli nie chcesz dwa razy tracić to kup z napinaczami, budzet 2-3x większy ale każde bez napiczy prędzej czy później się pofałdują. Adeo i ****************** to popularne firmy, stewart też ale cena z kosmosu. Inaczej ja bym nie wymieniał.
 

GrzechuPOL

New member
Jeżeli nie chcesz dwa razy tracić to kup z napinaczami, budzet 2-3x większy ale każde bez napiczy prędzej czy później się pofałdują. Adeo i ****************** to popularne firmy, stewart też ale cena z kosmosu. Inaczej ja bym nie wymieniał.

Aż tyle nie jestem w stanie dać za ekran. Pisałem wcześniej, że zaczynałem od 500 zł. Mój budżet wyczerpuje się na 2000-2200 zł ale z Twojej opinii mogę wywnioskować, że nie mam się co spinać i równie dobrze mogę kupić coś tańszego bo wielkiej różnicy nie będzie?
 

banditas

New member
Pozwolę podpiąć się pod temat. Niedawno również kupiłem projektor EH-TW5350. Bardzo fajna maszynka, teraz szukam ekranu, tutaj gdzie mieszkam mam dostęp do Elite Screens.

Czy ekran poniżej nadaje się do czegoś ( lepszy niż sciana, bądź roleta przeciwsłoneczna - nie ukrywam, że mogę się niebawem przeprowadzić i zależy mi na mobilności ekranu dlatego musi być zwijany)

ELITE SCREENS M100XWH GAIN 1.1
(nie mogę wstawić linku ponieważ mam mniej jak 5 postów)

Pozdrawiam wszystkich

Paweł
 

GrzechuPOL

New member
Pozwolę podpiąć się pod temat. Niedawno również kupiłem projektor EH-TW5350. Bardzo fajna maszynka, teraz szukam ekranu, tutaj gdzie mieszkam mam dostęp do Elite Screens.

Czy ekran poniżej nadaje się do czegoś ( lepszy niż sciana, bądź roleta przeciwsłoneczna - nie ukrywam, że mogę się niebawem przeprowadzić i zależy mi na mobilności ekranu dlatego musi być zwijany)

ELITE SCREENS M100XWH GAIN 1.1
(nie mogę wstawić linku ponieważ mam mniej jak 5 postów)

Pozdrawiam wszystkich

Paweł


Znawcą nie jestem, ale jeśli masz jasny pokój to może lepiej jakiś z szarym płótnem. Ten jest biały (max white) przez co współczynnik odbicia światła jest 1.1.
Na szarym uzyskałbyś przy jasnym pomieszczeniu większy kontrast.
Ja aktualnie "tymczasowo" używam rozstawianego 4WORLD 100": ekrany projekcyjne - Ekran projekcyjny na statywie 221x124 (100", 16:9) Matt White - 4World.pl
Daje nawet radę. Fakt, że po długim nie rozwijaniu pojawiły się pofałdowania na płótnie, ale podczas projekcji są raczej mało widoczne. Tylko czego tu wymagać od ekranu za ok. 300 zł. W sumie najgorszy nie jest jak na moje potrzeby, ale muszę go wymienić na elektryczny więc pomyślałem, że może w coś lepszego zainwestuję, tylko czy zauważę różnicę, oto jest pytanie?
 

banditas

New member
Znawcą nie jestem, ale jeśli masz jasny pokój to może lepiej jakiś z szarym płótnem. Ten jest biały (max white) przez co współczynnik odbicia światła jest 1.1.
Na szarym uzyskałbyś przy jasnym pomieszczeniu większy kontrast.
Ja aktualnie "tymczasowo" używam rozstawianego 4WORLD 100":
Daje nawet radę. Fakt, że po długim nie rozwijaniu pojawiły się pofałdowania na płótnie, ale podczas projekcji są raczej mało widoczne. Tylko czego tu wymagać od ekranu za ok. 300 zł. W sumie najgorszy nie jest jak na moje potrzeby, ale muszę go wymienić na elektryczny więc pomyślałem, że może w coś lepszego zainwestuję, tylko czy zauważę różnicę, oto jest pytanie?

Pokój to w zasadzie ciemna góra (deski sosna malowana) dół ciemne płytki, ściana po lewej biała po prawej raczej ciemno, a z tyłu biało a więc mieszany ten mój pokój :wink:

Co do Elite Screens to wiadomo niski budżet, ale i mój projektor nie jest za 10k. ....
 
Ostatnia edycja:

pawelele

Member
może spróbuj polować na allegro i olx na ekrany z napinaczami i szara powierzchnia? wtedy duża szansa, że uda się kupić adeo/****************** w budżecie
 

Daniels84

New member
czy da sie przemalowac tkanine ekranu elektrycznego z matt white na inny kolor ? Jaka farbe polecacie ? Czy da sie ewentualnie wymienic sama tkanine z ekranu elektrycznego na inna ? Jak tak to gdzie nabyc :) Dziekuje za podpowiedz.
 

Daniels84

New member
czy da sie przemalowac tkanine ekranu elektrycznego z matt white na inny kolor ? Jaka farbe polecacie ? Czy da sie ewentualnie wymienic sama tkanine z ekranu elektrycznego na inna ? Jak tak to gdzie nabyc Dziekuje za podpowiedz.
 
Do góry