W1070, proble, lampa gaśnie, po chwili zaświeca się na czerwono "LAMP"

flayer123

New member
Witam
Kupiłem używany projektor W1070, i przez 20 godzin użytkowania 3 razy zgasła lampa, po chwili projektor się wyłączył i zaświecił się ciągłym światłem na czerwono "LAMP"
projektor wg menu ma wyświetlone 1400 godzin.

Włączyłem high altitude mode 10 h temu i po tym czasie ponownie lampa się wyłączyła

Komuś zdarzyło się coś podobnego?
 
Ostatnia edycja:

Excalibue

New member
Lampa raczej jak wysiada to na amen, a nie cudownie ożywa.
Tutaj bardziej skłaniałbym się na coś z układem chłodzenia, bądź zasilania lampy..
Trzeba się wczytać co dokładnie mówi dioda temp w Benq.
Lampę można oczywiście wymienić jednak myślę, że nie rozwiąże to problemu.
Tak na marginesie..
Przebieg lampy można gwałtownie skrócić nieprawidłowym wyłączeniem bez chłodzenia lampy i mimo, że projektor może mieć 1400h, lampa może przedwcześnie umrzeć, gdzie przy prawidłowym wyłączaniu żyłaby znacznie dłużej.
 

flayer123

New member
Myślałem, że lampa jest do wymiany, kiedy po prosty przestaje działać, lub "LAMP" zaświeca się, ale nie powoduje automatycznego wyłączenia lampy.

tutaj czerwone "LAMP" zaświeca się dopiero po ok 2 min od zgaśnięcia lampy, razem z zapaleniem się "LAMP" na 30sec wentylator znacznie przyspiesza.

Czy to jest standardowy sygnał, że lampa jest do wymiany?

Wentylator przez cały czas pracy chodzi z taką samą prędkością, czy nie powinna się ona zmieniać przy większych temp? Powietrze jest mocno gorące

pozdraiwam
 
Ostatnia edycja:

flayer123

New member
wg service manual czerwone "LAMP" oznacza: Lamp1 error in normal operation.

Niewiele to mówi.

Na projektor jest jeszcze prawie 3 miesiące gwarancji, tylko czy to naprawią, jeżeli np wczoraj działał ponad 12h bez tego problemu, a dzisiaj w 8h już 2 razy "padł"
 
Do góry