jaki projektor w osi poziomej(centralnie przed)

artureskii

New member
Witam. Szukam rzutnika oczywiście:
-obraz na ścianie 100" ale od górnej krawędzi sufitu, ok.130cm wysokości ekranu,
-najlepiej rzutnik w osi poziomej ekranu (czyli centralnie na wprost ekranu), montaż okazjonalny do filmów, budżet(owy) do 3 tys, raczej DLP, wieczorno-nocne oglądanie. Ekranu nie opuszczę, sufitu nie podniosę z oczywistych względów - na razie wykluczam zakup ekranu (farba + bordery na ścianie).
Dlaczego taki a nie stolikowy: siedzę ok 4,5m od ekranu i stolikowy montaż wychodzi niekomfortowo wysoko. Nie sufitowy: bo oświetlenie jest sufitowe, ucieknie min. 30cm z wysokości ekranu.
Od ekranu do ściany przeciwległej jest 5m. Przy standardowych ustawieniach rzutnika od ekranu 3-3,5m okazjonalne podwieszenie go na wysokości 65cm od sufitu wydaje mi się jedynym sensownym rozwiązaniem(półka podczepiana/winda-dam radę zrobić). Tylko nie mogę takiego rzutnika znaleźć...
I tutaj proszę o pomoc lub sugestie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jedyna sugestia jak mi przychodzi do głowy to projektory z Lens Shiftem.
Fabrycznie nie mają offsetu, czyli narzuconego przesunięcia obrazu w pionie, a dwa pozwoli Ci to na położenie projektora na stoliku lub suficie i podkręcenie obrazu do odpowiedniej wysokości, bez utraty jakości obrazu.
 

artureskii

New member
I ja do takich smutnych finansowo wniosków dochodzę... Pozostaje chyba tylko LENS SHIFT, ale liczę, że może czegoś nie wiem lub nie znalazłem.
Ale jak już mam dopłacić, to pomyślałem, że ustawię na półeczce/w szafce na tylnej ścianie tam gdzie mi wygodnie...a tu kolejny zonk - 100" z niecałych 5m daje wsp.projekcji ca.1,9 - gdzie taki znaleźć?
Salon jak życie - nieustająca sztuka poszukiwania kompromisu...
 
Do góry