Używany projektor 300-400zł

boryssek

New member
Hej,

Projektor jakiego szukam ma być do puszczania filmów w pokoju (odległość od ściany 3m), grania w ps3, czasem tv.
Na allegro znalazłem gościa, który sprzedaje używane projektory w ciekawych cenach. Nazwy jego dwóch kont to: markowyprojektor i DarNoc (nie mogę dodać linków bo dopiero utworzyłem konto:()

Wstępnie wybrałem z jego projektorów dwa:
Sanyo XE31, Sanyo PLC-XE40 (krótkoogn.)

Szczerze to nawet bardziej by mi zależało na krótkoogniskowym.

Myślicie, że to dobry wybór? Warto kupić ten krótkoogniskowy (jakość będzie taka jak w zwykłym?)? I czy warto dopłacić 40-50zł do nowszego modelu (jest na aukcjach tego gościa)??

Pozdrawiam :smile:
 

Excalibue

New member
Sam zaczynałem kiedyś swoją przygodę z projektorami w ten sposób, z tym, że kupowałem od faceta który sprzedawał projektory z regenerowanymi przez siebie lampami i dawał 6msc GW w podobnych cenach jak powyżej.

Powiem tak - na początku zachłyśniesz się wielkością obrazu i przez jakiś czas Ci starczy.. później apetyt rośnie w miarę oglądania.. no i skończyłem z nowym pokojem pod kino i projektorem z mid-end'u.
Do filmów taki projektor jeszcze ujdzie ale tylko przy jasnych scenach.. w ciemnych i trudnych scenach jasno ciemnych będzie niestety mydło i brak czerni.. Jeśli kupisz taki projektor to od razu maluj obraz na H499 od tikurilli albo jeszcze niższy. Sporo to poprawi.
Problemem będzie także format 4:3, niedzisiejszy bardzo, przez co ucieknie i tak już mała rozdzielczość.
O graniu zapomnij.. kiedyś podłączyłem xboxa 360 pod podobnej klasy projektor i szybko się z tego wyleczyłem.
 

boryssek

New member
Hej,

Dzięki za odpowiedź,
Rozumiem, że swój pierwszy projektor podłączałeś nie przez hdmi (blokada hdcp)? Wtedy jakość jest ponoć tragiczna. Dlatego zamierzam kupić projektor, który jednak będzie obsługiwał kodowanie HDCP, bo jak się dowiedziałem to te poprzednio przeze mnie wymienione tego nie obsługują.

Myślisz, że Optoma EzPro 739 jest wart uwagi w cenie 450zł z torbą? Licznik 200h.

Ma dobre opinie, nawet na tym forum ktoś się dobrze o nim wypowiadał.
Problem w tym, że ktoś już się umówił ze sprzedawcą na oględziny i może mi go zwinie sprzed nosa

Oprócz tego mam do wyboru:
BenQ MP721 300h 500zł
BenQ MP515 700h 400zł
Acer X1260 nie wiem jaki licznik 400zł

Z góry dzięki za odpowiedź, naprawdę strasznie ciężko znaleźć w internecie informacje na ten temat.
 

Excalibue

New member
Nie pamiętam już jak podłączałem xboxa, próbowałem też z PC przez przejściówkę DVI-HDMI, ale także grać się nie bardzo dało, przez samą jakość obrazu i jego kontrast. W ciemniejszych grach typu God of War po prostu mało byś widział, wszystko się zleje, tego nie przeskoczysz żadnym lepszym połączeniem.

Te projektory, które wymieniłeś, oprócz optomy 739, są podwyższonego ryzyka, ze względu na padająco masowo chipy DMD ( białe kropki ).
Padają praktycznie w każdym momencie, zobacz ile złomu jest z tego na allegr.
Najlepiej wyrwać coś z LCD na panelach D5, 720p, jednak to już przedział 500-700zł minimum.
Na liczniku w stylu 200h bym nie patrzył.. bo jak sprawdzisz ? To trochę tak jak z przebiegiem w sprowadzanych samochodach.

PS : Coś pisałeś na PW, jednak miałem przepełnioną skrzynkę, już wyczyściłem ( masakra z tą pojemnością ).
 
Ostatnia edycja:

boryssek

New member
Dobra, w takim razie zobaczę co z tą Optomą, może jakoś wyjdzie z rozmowy faktyczny przebieg.

A Overmax multipic 2.2 za 279? Chińskie, tanie, nowe ale mało trwałe.
Duża różnica między nim a optomą będzie? W obrazie i trwałości projektora?
 

Excalibue

New member
Nie widziałem takiego projektora w akcji, jednak mimo wszystko pozostałbym przy używce niż chińskim ledzie z 110 lm światła.
 
Do góry