Miracast

Spitter

New member
Witajcie.


Zaplanowałem zakup EH-TH5350, na początek przygody z większym ekranem w domu. Nie chciałbym teraz robić rewolucji w umeblowaniu, dlatego zaświtał mi pomysł na bezprzewodowe HDMI. Projektor ma odbiornik wbudowany, niestety posiadany odtwarzacz już nie.
Czy na rynku istnieją transmitery Miracast? Jeśli tak, to co moglibyście polecić. W opisach tego co znalazłem znajdują się tylko informacje o funkcjach odbiornika.
Jak w praktyce wpływa to na jakość obrazu? Odległość będzie niewielka - niecałe 4m.
Czy są problemy z opóźnieniami przy materiale FullHD? Dźwięk pójdzie bezpośrednio, ale obraz już po WiFi...


Z góry dziękuję :)
 

Spitter

New member
Dzięki za odpowiedź.


Czyli tylko do komunikacji z tabletem/laptopem/smartfonem? Trochę bez sensu.

A jak wygląda sytuacja z odtwarzaczami z obsługą WiFi Direct i Miracast? Też nie zadziała?

Sensowne (chyba) zestawy Wireless HD to wydatek rzędu 1000zł. Sporo, wolałbym zainwestować w odtwarzacz z natywną obsługą tego standardu.
 
Raczej nie masz wyjścia, musisz kupić Wirless HD. Mój kolega ma Epsona 6600W i epson wirlessHd.Działa ok, trzeba tylko uważać by nic nie stało na przeszkodzie pomiędzy urządzeniem a projektorem.
 

Spitter

New member
Mój Epson nie ma WirelessHD niestety. Przeglądam net w poszukiwaniu zestawów do bezprzewodowego HD i wybór nie jest ciekawy (przy założeniu kwoty niższej niż za projektor :confused:). Znalazłem zestaw Optomy WHD200. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
 
Do góry