Projektor, ekran, montaż

tomaten

New member
Witam zastanawiałem się na kupnem tv 75 cali, ale trafiłem na to forum i mam wątpliwości. Pokój 30 m2, ściana na którym miałby być ekran jest dosyć duża (pusta) około 4 m szer. 3.5 wysokości, pokój ciemny, odległość od ekranu widzów,jakieś 2-4m. Ile cali obrazu mógłbym uzyskać dobrej jakości, czy jest możliwe np 150-200 cali w jakości zbliżonej do full hd. Jaki jest koszt w miarę dobrego sprzętu plus montaż. Kogo moglibyście polecić? Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
 
Kolega ma rację chyba faktycznie taniej wyjdzie kupić 75-80" TV niż bawić się z ekranem, borderami kładzenie przewodów, projektor, malowanie ścian. Z drugiej zaś strony 130" hmmm....

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Znajomy ma 200 cali ekran i projektor Sony za 5 tys funtow. I az tak to nie powala. Fakt wielki obraz ale jakosc obrazu to nie to samo co tv
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
80" vs" 130" to inne wrażenia, jak jest dobre żródło to jakość będzie świetna.
Do tv nie ma co porównywać, ale to zupełnie dwa światy.
Jeżeli to mają być tylko filmy, to tylko projektor.
Jak urządzenie do wszystkiego, to tv 80".
 
Widzisz kolega @armaning ma 80" tv o ile dobrze pamiętam, kolega _Artiz i Bipo, Armaning chyba też maja projektory (przepraszam jeśli innych nie wymieniłem ale nie pamiętam po prostu, wiem że jeszcze na bank 2 projekty są, jeden na poddaszu a drugi w garażu)
Byś musiał ich tu znaleźć i popytać się. 15k to może jakiś tv 75"
To tylko przykłady ale zobacz Sony 75" fhd vs LG75" UHD HDR a Samsung 75" UHD HDR gdzie bardzo chwaline są te modele Samsung-ów
http://m.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=9326028692&p2=16050573737&p3=13352011584
Taki przykład porównanie.
Ja mam 60" i siedzę jakieś 4m od TV nie jest źle ja już się przyzwyczaiłem ale te 75" by było ok ;)
Projektor to inna bajka 130" vs 75" to ogromna przepaść i na bank większy "fun" przy grach czy filmach.
Hmmm....15tyś za projektor+ekran+przewody+jakaś farba na ściane chociaż frontową. Nie wiem na prawdę nie wiem czy się zmieścisz.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu nie ma co gadać, a ocenić na własne oko (nie zdjęcia) jakość 150"-200", a to już sporo. Przy takiej przekątnej będzie sporo odbić, jeżeli pomieszczenie nie będzie odpowiednio przygotowane (ciemne ściany i sufit przede wszystkim), to będzie degradacja i żaden projektor za kilkadziesiąt tyś. nie pomoże. Podstawą pas rozbiegowy żeby zminimalizować odstęp od sufitu jeżeli nie jest czarny/ciemny.
80" tv nie da tylu wrażeń w filmach, ale nadaje się do wszystkiego i niemal w każdych warunkach.
Taki wybór to spory dylemat.
Gdybym miał wybierać - mały tv 50" i projektor vs 80" i bez projektora, wybrałbym 80" i zrezygnował z projekcji, ale takie wybory to już indywidualne decyzje.
Godziny oglądania, kto korzysta itp.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Niech tylko autor tematu pomysli nad jedna rzecza:

Czy zawsze bedziesz gral, ogladal w tym pokoju przy zgaszonych swiatlach I zaslonietych oknach? Bo jezeli nie to kupuj tv. Na projektor trzeba miec warunki chociaz te podstawowe - aby ciemno bylo.

Tak jak powyzej, kupilbym dobrej klasy tv
 
Inaczej te TV 75" wyglądaja w sklepach na wystawie a inaczej w domu już na ścianie. Podejdź do ściany i narysuj/zaznacz prostokąt o bokach 168×96cm to powinno dać przekątną 75"= 189cm. To nie jest już takie maleństwo ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi o to, aby autor dobrze wybrał i miał świadomość, że są różne punkty widzenia. Jak ktoś pracuje całymi dniami, na tv ogląda wiadomości, a raz na kilka dni chce się poczuć jak w kinie to projektor będzie dobrym wyborem.
U mnie jest zupełnie inaczej, na tv oglądam Discovery (bez znaczenia czy jest jasno czy ciemno) seriale Netflixa i sporo innych programów, chociażby w tle.
Za każdym razem są świetne wrażenia, bo to już 80" i nie chciałbym tego oglądać na 50", bo już nie ma tych wrażeń, a odpalać do tego wszystkiego projektor? Bez sensu.
Tak duża przekątna nie zawsze też się sprawdza.
Ten zamiata jak bierzemy się za seans. Gasimy światła, wyłączamy telefony i oglądamy.
To dwa różne światy.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Projektor z mocną lampą z ekranem 130" zrobi piorunującą robotę, nawet przy nie w pełni zaciemnionym pomieszczeniu. Owszem, ucierpi czerń, ale będzie nieźle. Za 15 000 zl spokojnie można smiało kupić dobry projektor full hd i bdb ekran.
 
Do góry