Problem z geometrią obrazu - Optoma hd 141 x

Kochanke

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Czytam Wasze posty od dawna ale to moja pierwsza aktywność na forum więc niniejszym chciałbym się przywitać :)

Jakiś czas temu zakupiłem projektor Optoma HD141X z ekranem Suprema Feniks Elegant MG. Jakość obrazu jest bez zarzutu ale jest pewien problem, z którym nie mogę sobie poradzić.

Patrząc na ekran, prawy górny róg jest przekoszony. Wszystkie trzy pozostałe narożniki wydają się równe, krawędzie wyświetlanego obrazu w odniesieniu do czarnych krawędzi ekranu są równoległe (dolna i lewy pion). natomiast prawa pionowa krawędź i górna uciekają nieco do środka co przekłada się na lekkie przesunięcie narożnika do środka obrazu. Nie przeszkadza to w oglądaniu filmów czy grze na konsoli ale widać to w odniesieniu do czarnych pól ekranu.

Czy macie jakiś pomysł jak to ustawić? Widziałem w ustawieniach tylko regulację trapezu ale to nie załatwia problemu. Nie mam opcji regulacji poszczególnych boków czy narożników.

Pozdrawiam
Rafał
 

Kochanke

New member
Ekran ustawiałem korzystając z poziomicy laserowej z krzyżem więc myślę, że ekran względem projektora powinien być ostawiony prostopadle. Myślę, że jeżeli ekran byłby zamontowany na skos to zarówno prawy górny jak i dolny byłby zdeformowany a problem dotyczy tylko jednego narożnika.
 

zibi_pl

New member
Mozesz zapodac foty calego obrazu oraz miejsca gdzie masz zgiecie? Jesli masz wszystko ustawione prawidlowo to wina projektora = gwarancja. Mam ten sam projektor i u mnie obraz jest ok.
 
Do góry