Czy warto kupić ten projektor?

projektorek

New member
Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na forum, a zarejestrowałem się tutaj, ponieważ na gwiazdkę chcę kupić mojemu ojcu projektor do oglądania filmów i upatrzyłem sobie jeden :
Dignity Desert Di1005


czy warto coś takiego kupować?
wiem, że porządny projektor zaczyna się od 2000zł, ale nie dysponuję taką kwotą, jeżeli nie warto kupować tego typu sprzętu poniżej 2000zł to pomyślę nad innym prezentem, ale proszę o opinie :)
 

Tyka-PL

New member
Ja osobiście bym odradził tobie zakup tego projektora.
Słaba rozdzielczość tylko 800X480 i mało 850 LUMEN.
Ale niech jeszcze inni użytkownicy się wypowiedzą co o tym sądzą.
 

gerrard

New member
Musisz wiedzieć, że ten projektor to zabawka.
800x480 to absolutnie za mało.
Jasność za niska.
"Szklana soczewka" zamiast obiektywu sprawia, że część obrazu będzie zawsze nie ostra.
Można wyświetlić dziecku bajki na suficie przed spaniem.
Spróbuj, ale nie wyrzucaj paragonu.
 
Ostatnia edycja:

projektorek

New member
Dziękuję za szybkie i konkretne odpowiedzi.
Ojciec ma takie pomieszczenie 7x7m i nie chce z tego robić sali kinowej, żeby projektor był 7 metrów od ściany :) może być nawet metr, byle by jakość była znośna, żeby obejrzeć film w ciemnym - zasłoniętym roletami w oknach - pokoju. Czy do (najlepiej) 500zł kupię coś co da mu namiastkę projektora? może złapie bakcyla i kupi sobie kiedyś porządny sprzęt, a ten zostanie dla mnie na teledyski na imprezach :p
czy jest różnica między projektorami za 500,700,1000? czy dobry projektor zaczyna się dopiero od 2000zł? na allego jest pełno od 100 do 700zł - wiadomo, że poniżej 500zł to w ogóle już szkoda kasy, no chyba, że to jest to samo co za, np. 800zł tylko w ładniejszym opakowaniu?
Gdybyście mieli kupić coś do 500-700zł co by to było? :)
 

Lucky555

New member
ja również nie pomogę w tym budżecie, niestety półka projektorów zaczyna się od tych 2 tysięcy i uważam, że szkoda nawet tych kilku stów, żeby kupić byle co i po prostu na starcie żałować, że wydało się kasę, a obraz jest słaby

patrz w głównej mierze na rozdzielczość, szukaj HD albo FHD z naciskiem najlepiej na to drugie :)

a jeśli dalej budżet nie pozwala to po prostu kup co uważasz, odpal ten projektor i sam zdecyduj czy taki obraz Ci pasuje. Najwyżej oddasz i będziesz zbierał na lepszy :)
 
Do góry