LG PF1000u - Ekran projekcyjny

Jaromir_GD

New member
Hejka Wszystkim:)
Obecnie użytkuję bardzo jasnego Benqa plus szarą roletę okienną.:shock: Tak, wiem, wiem dziadostwo i tyle. Dlatego też postanowiłem coś zmienić i przejść na wyższy level zabawy w kino. Mój wybór padł właśnie na LG PF1000u. Projektor ma swoje wady ale dla mnie dwie zasadnicze zalety tj. jest UST plus odtwarza z pendriveów większość formatów. Nie będę już musiał na czas projekcji rozwijać kabli, które szły przez cały pokój a strach, że ktoś szarpnie i wszystko spadnie był jeszcze większy. Ot stawiam na stole projektor a obok wyświetlam obraz. Nie będę tutaj pisał gdzie to postawię i jak bo to trochę trudne do opisania tzn. projektor będzie stał na stole jadalnym a z góry będzie wysuwany ekran - myślałem nad Supremą Feniks Elegant 100". No właśnie. Plany były słuszne, żona w miarę zadowolona, że w salonie nic z sufitu nie będzie zwisało (projektor), żadnych korytek kablowych, nic. Tylko biała kaseta na suficie z ekranem. Niestety od kilku dni mam pewne obawy. Oglądając wszelkie zajawki na temat tego projektora widzę, że obraz wyświetlany jest na ścianie. Nigdzie nie dostrzegłem aby ktoś wyświetlał materiał na ekranie ręcznym lub elektrycznym. Gdzieś nawet wyczytałem, że tego typu projektory czyli ultra krótkoogniskowe strasznie uwypuklają wszelkie niedoskonałości powierzchni projekcyjnej dlatego pozostaje albo ściana albo ekran ramowy.
Czy ktoś posiada już ten projektor i testował lub ogląda na ekranie innym niż ramowy lub ściana?
Jeżeli moje obawy są wzięte z księżyca to czy zalecacie ekran biały czy szary? Myślałem nad Supremą Feniks Elegant 100" White lub Gray. Pokój mam jasny i wiem, że przy tak słabych warunkach raczej szary jednak sam proj według producenta ma tylko 1000 lumenów. Projector central calculator daje różnice 17ft (biały) 13ft (szary, gain 0.8 dla supremy). Czy to już nie za ciemno?
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź :smile:

PS. Mój błąd. Na youtube jest jeden film nagrany przez niejakiego Techmoan gdzie faktycznie ma rozwijany ekran. Fakt widać pofalowania jednak nie wiem czy nie jest to spowodowane złym ekranem. Na forach ludzie pokazują ekrany supremy i zachwalają, że nic na środku się nie dzieje a jedynie lekko boki się zawijają dlatego też nie wiem czy na siłę nie szukam problemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry