salon kinowy i gamingowy problem z podlaczeniem wszystkiego

waldi156

New member
witam
w nowych 4 katach zdecydowalem sie na kupno projektora Epson EH-TW5350 zamiast telewizora .
salon ma ok 3,9mx4,1m i odleglosc widza od sciany byla by ok 3,8m , obecny tv 42 cale musi stac na srodku pokoju zeby cos bylo widac.
bo tv mi sluzy jako monitor laptopa i ciezko co roz powiekszac czcionke . w planach jest projektor , konsola ps4 ,kino domowe 5.1 , dekoder tv i laptop wszystko to chcialbym polaczyc ze soba .
problem zaczyna sie w momencie kiedy chce rozstawic urzadzenia na 2 przeciwleglych scianach.
projektor konsola i laptop moga byc na scianie gdzie projektor a na drugiej kino domowe dekoder tv.
kable moge prowadzic w listwach przypodlogowych tylko chyba projektor ma za malo hdmi zeby to wszystko podlaczyc do jednego, moze macie jakies rozwiazanie?wi-fi?
czy da rade dobrac sprzety tak aby po wlaczeniu konsoli automatyznie odpalaly sie projektor i kino domowe?
pyt:czy sygnal z dekodera mozna puscic do jakiegos kina domowego ktore pusci samo wideo do projektora a dzwiek odtworzy z kina?
ps: laptop moze byc ukryty mam klawiature bezprzewodowa i mysz kwestia wlaczenia tylko guzika power wiec moglby tez stac tam gdzie kino i dekoder
 

artiz_

New member
Bez reklam
Kupujesz amplituner ktory ma 2 wyjscia HDMI, jedno dla proljektora ,drugie dla tv. Do wejsc hdmi amplitunera podł. Laptop,ps4dekoder kable hdmi ktore beda na przeciwległej scianie od amplitunera musza byc grube i dobrej jakosci jesli kabe hdmi z powodu duzej ilosci metrow.
 

kampers

Member
Dokladnie dołóż do kabla HDMI ja kupiłem tani za 50PLN i mam problemy teraz bede kupował nowy i bede testowal na otwartej powierzchni a pozniej bede przciagał na nowo :)
 

waldi156

New member
czyli na jednej scianie podlacze do ampliitunera : dekoder tv , ps4 , laptop i od amplitunera pociagne porzadnym hdmi do projektora . w takim razie wystarcza jedno wejsie hdmi w projektorze , nasuwa sie pytanie czy przez takie mieszanie kablami poprzez sprzety nie zwiekszy sie input lag z ps4? znajde jaakis amplituner ktory po wykryciu sygnalu z hdmi ps4 wlaczy odrazu projetor jesli ten projektor ma taka mozliwosc?
 

artiz_

New member
Bez reklam
Zastanow sie co piszesz. Na jednej scianie amplituner i projektor na drugiej przeciwległej ps4,dekoder,laptop, tam gdzie bedziesz potrzebował kabel hdmi dłuzszy niż 8m. Kupujesz dobre kable.
 

waldi156

New member
niezabardzo rozumie dlaczego amplituner ma miec miejsce po stronie projektora ? zeby pilotem IrDA zwiekszyc glosnosc bede musial celowac do tylu w amplituner.
 
Ja też tu czegoś nie rozumiem. Poco utrudniać sobie. Toć kupujesz amplituner, teraz to praktycznie każdy ma od 5do8 wejść Hdmi pod które podłączysz wszystko, takie amplitunery też mają zazwyczaj 2 wyjścia Hdmi, czyli jedno na Tv dajesz a drugie na projektor.
Szafka RTV wszytko załatwi w jednym miejscu. Przewód Hdmi tylko jeden będzie musiał być długi ten do projektora. Sprawa z bani nie kombinuj bo będziesz się tylko wkurzać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry