Jaki projektor do małego pomieszczenia? Który z wymienionych? pozdrawiam

flayer123

New member
Witam
Proszę o pomoc w wyborze projektora do małego pomieszczenia.
Szerokość pomieszczenia to 2,3m więc jak rozumiem throw distance będzie ok 2 m
Odległość widza do wyświetlanego obrazu 2,1m
Przeznaczenie: oglądanie przez 2h wyłącznie wieczorami filmów
Zależy mi, żeby projektor był full hd + full 3d i w tych warunkach wyświetlał minimum 78" i kosztował mniej więcej 2500zł, preferowalnie mniej.

Do tej pory kandydatami którym się przyglądałem są(obok cale jakie oferują przy moim pomieszczeniu):
InFocus IN119HDx 79" 2400zł - na razie faworyt, martwi mnie tylko zamierzone przeznaczenie projektora przez producenta, i coś mało o nim tutaj, chociaż recenzje zbiera niezłe.
BenQ TH681 78" 2600zł - premiera 2 lata temu, może to powinien być faworyt? Jaka jest różnica między wersjami + i standard?
BenQ W1070 78" 2900zł - znacznie powyżej założenia, co z tym modelem?

poniższe wstępnie odrzuciłem:
Vivitek DH558 75" 2600zł - mało o nim informacji.
Optoma HD141X 65" 2400zł - odpada, tylko 65"
Epson Europe EH-TW5300 74" 2750zł - Trochę za mało cali i cena nieco wyższa
Benq TH670 60" 2600zł - odpada ze względu na przekątną

Z tego co widziałem, to short throw maja nieco niższe parametry w tej cenie, więc je pominąłem.

W temacie jestm świeży, i modele które podałem mogą być przestarzałe, który wybrać? Macie inne propozycje?

Dzięki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Bardzo duzo tu z forum ma benqu w1070. Chyba bezkonkurencyjny pod wzgledem cena/jakosc.
Wada jego to to ze jest poprostu duzy. Do małego pokoju bedzie wygladam jak statek kosmiczny :)
 

flayer123

New member
W1070 miał premierę w 2012, teraz sprzedawany jest w podobnej cenie, nic przez 4 lata nie wyszło, co przebiłoby W1070 które aktualnie kosztuje 2850 zł?
 

artiz_

New member
Bez reklam
I co z tego ze premiera 4 lata temu? To dobry projektor. Nie bede sie kłucił bo nie mam takiego zwyczaju
 

flayer123

New member
Prawdopodobnie to bardzo dobry projektor, jeżeli wiele osób z forum go kupiło, ale pytam, czy przez 4 lata nie pojawiło się nic z lepszym stosunkiem cena/jakość? I podobnym throw ratio i nie wyższą ceną?

szkoda że nie ma keystone...
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Jak nie ma keyston? To podstawowa funkcja ustawienia trapezu,kazdy projektor wsilczesny ja posiada
 

flayer123

New member
Chyba źle doczytałem :)
Wracając do tematu, W1070 od ponad 2 lat kosztuje tyle samo, trudno uwierzyć, że w projektorach zatrzymała się progresja i nie wyszło nic korzystniejszego cenowo.
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
Własnie wychodzi Benq W1090. Trzeba poczekać na styczniowe wyprzedaże - W1070 powinien potanieć o ładnych kilkaset zł. Tym bardziej, że W1090 ma kosztować 2800 zł.
Swoją drogą sam zastanawiam się nad zakupem jednego z tych dwóch. Choć skłaniam się raczej ku W1070... W1090 pozbawili lens shiftu, kilku rodzajów wejść, ściszyli tylko o 1dB, a obiektyw i kontrast zostały dokładnie takie same.
Ta para jest bezkonkurencyjna w swojej cenie i, pod względem kontrastu i odwzorowania barw, bije w testach sporo droższą konkurencję.
 
Ostatnia edycja:
Do góry