Niedrogi projektor do filmów

krzychulo10

New member
No witam wszystkich,

Próbowałem przebrnąć na własną rękę przez różne artykuły poradniki itd., ale wolę zapytać.
Projektora w założeniu będę używał w nocy, przy prawie idealnej ciemności, odległość od ściany to mniej więcej dwa metry. Projektora będę używał raczej sporadycznie i dlatego nie chce wydawać 3-4 tysięcy, a raczej wolałbym się zakręcić koło 1000zł. Nie chcę kupić sprzętu, na który będę przeklinał przy każdym włączeniu. Chciałbym zapytać jakie modele polecacie.

Nie wiem co jeszcze jest istotne, projektor może stać idealnie na wprost ściany, ściana jest pomalowana na nazwijmy to szary kolor, fajnie by było jakby projektor miał USB i był cichy (będzie blisko mojej głowy).

Podsumowując, 2m od rzutnika do ściany, chodzi mi o w miarę wyraźny i ostry obraz, dla porównania - jakość filmików z YT w 480p na 8' ekranie tableta jest do przyjęcia, chciałbym wydać możliwie najmniej.

Pozdrawiam :smile:
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Taki projektor nadaje sie do ogladania slajdów w szkole itp reczy a nie filmów i do tego głośniki z komputera... Zastanów aie czy ci to potrzebne, bo z tego obrazu raczej nie będziesz miał
 

krzychulo10

New member
Głośniki od komputera to na przykład Edifier R1600, to chyba nie jest zupełne nieporozumienie.
Ja rozumiem, że na tym forum większość użytkowników ma wymagania i cele większe niż ja. Ja mam mały pokój, mały budżet, nie będę tu organizował amplituenera, kolumn, profesjonalnego ekranu, projektora za 4 tysiące, bo nie. Mógłbym kupić jakiś najtańszy rzutnik za 300zł, jestem tutaj, bo mimo wszystko lubię mieć sprzęt trochę lepszej jakości, ale wydawanie dużej kasy na coś, co będę sporadycznie używał też nie jest mądre.

Ricoh PJ X2240 - a ten? Tylko czytałem, że jego przeznaczeniem jest raczej biuro, a nie zacisze domowe, to robi dużą róznicę?
 

Excalibue

New member
Nie pakuj się w takie coś, albo używka ( w tej cenie znajdziesz kinowe 720p ), albo dozbierać i kupić coś z najtańszej serii kinowej od Optomy bądź Epsona ( okolice 2k zł ).
Inaczej będziesz się tylko męczył.
 

gerrard

New member
To są projektory multimedialne.
Dobre do prezentacji w biurze.
Duża jasność, mały kontrast - tego nie potrzebujesz do oglądania w ciemności z małej odległości.
Szukałbym raczej używanych 720p.
 
Do góry